Interi pothuajse i plotë ndaj Juventusit

28.04.2018 05:56
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Interi pothuajse i plotë ndaj Juventusit

Interi e ka publikuar listën e lojtarëve për ‘Derby d’Italia’ kundër Juventusit,ku vërehet mungesa e Roberto Gagliardinit.

Nerazzurrët presin lojtarët e Massimiliano Allegrit në San Siro, në një ndeshje vendimtare.

Interi kërkon Ligën e Kampionëve dhe një humbje do t’i mbante larg, ndërsa në anën tjetër Juve po lufton për titull me një pikë më shumë se Napoli.

Luciano Spalletti e ka zbuluar skuadrën për këtë ndeshje.

Gagliardini vuan nga një dëmtim dhe do të mungojë në ndeshjen e njohur si Derby d’Italia.

Te Juventusi mungojnë Cheillini dhe Se Sciglio. /Telegrafi/


Skuadra e Interit ndaj Juventusit: Handanovic, Padelli, Berni, Lisandro Lopez, Joao Cancelo, Ranocchia, Santon, Miranda, Dalbert, D’Ambrosio, Skriniar, Rafinha, Vecino, Borja Valero, Brozovic,  Icardi, Karamoh, Eder, Perisic, Candreva, Pinamonti.


Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Inter 2-3 Juventus, notat e lojtarëve në derbin e Italisë

Inter 2-3 Juventus, notat e lojtarëve në derbin e Italisë

Bes Kallaku tregon 'çmendurinë' që bëri kur u konfirmua shtatzënia e Xhensilës

Bes Kallaku tregon 'çmendurinë' që bëri kur u konfirmua shtatzënia e Xhensilës

Jaguarët e fuqishëm u përzunë prej territorit të tyre nga një grup vidrash (Video)

Jaguarët e fuqishëm u përzunë prej territorit të tyre nga një grup vidrash (Video)

Vajza e Sabianit 'tërbon dhe demin'  me këto foto të nxehta

Vajza e Sabianit 'tërbon dhe demin' me këto foto të nxehta

Higuain: Luftuam deri në vdekje për fitore, Interi luajti mrekullueshëm

Higuain: Luftuam deri në vdekje për fitore, Interi luajti mrekullueshëm

Besi tregon 'vuajtjen' nga nepsi i Xhensilës, zbulon kërkesën e saj të çuditshme

Besi tregon 'vuajtjen' nga nepsi i Xhensilës, zbulon kërkesën e saj të çuditshme

Lëndimi që pësoi Mandzukic pas ndërhyrjes nga Vecino

Lëndimi që pësoi Mandzukic pas ndërhyrjes nga Vecino

Pesë konfliktet e historisë: Kur përfundon lufta, por paqe nuk ka (Foto)

Pesë konfliktet e historisë: Kur përfundon lufta, por paqe nuk ka (Foto)

Rashelit i vjedhin Instagramin: 'Kërkonin 'thesar', gjetën sytë e tyre që t'iu pëlcasin…'

Rashelit i vjedhin Instagramin: 'Kërkonin 'thesar', gjetën sytë e tyre që t'iu pëlcasin…'

Allegri: Interi luajti mirë, ne bëmë paraqitje të jashtëzakonshme  

Allegri: Interi luajti mirë, ne bëmë paraqitje të jashtëzakonshme  

Shtëpia e re e Leonardo DiCaprios e kalon imagjinatën tuaj

Shtëpia e re e Leonardo DiCaprios e kalon imagjinatën tuaj

PSG mund të detyrohet ta shesë Neymarin shkaku i Fair Play Financiarit

PSG mund të detyrohet ta shesë Neymarin shkaku i Fair Play Financiarit

‘Ndihem e përkëdhelur, e mbrojtur’, Eli Fara flet për herë të parë për shokun e jetës

‘Ndihem e përkëdhelur, e mbrojtur’, Eli Fara flet për herë të parë për shokun e jetës

Icardi largohet duke qarë nga fusha pas humbjes ndaj Juventusit

Icardi largohet duke qarë nga fusha pas humbjes ndaj Juventusit

E bukur si 20 vjeçare…Eli Fara zbulon për herë të parë operacionet plastike që ka bërë

E bukur si 20 vjeçare…Eli Fara zbulon për herë të parë operacionet plastike që ka bërë

Dzeko pas fitores ndaj Chievos: Ishte vendimtare, ndaj Liverpoolit si kundër Barçës

Dzeko pas fitores ndaj Chievos: Ishte vendimtare, ndaj Liverpoolit si kundër Barçës