Interi ka marrëveshje me Modricin, e pret takimin e tij me Realin

10.08.2018 05:51
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Interi ka marrëveshje me Modricin, e pret takimin e tij me Realin

Interi besohet se ka një marrëveshje me Luka Modricin, por po pret që Real Madridi të respektojë një “marrëveshje gjentelmenësh” për të lejuar largimin e tij.

Ishte raportaur se presidenti Florentino Perez ka shtyrë takimin kokë më kokë me Modricin, edhe pse drejtori Angel Sanchez e ka bërë të qartë se nuk do të lejohet largimi i tij pa paguar Interi 750 milionë euro për të.

Sipas La Gazzetta dello Sport, tashmë ekziston një marrëveshje mes Interit dhe Modricit.

AS po ashtu pajtohet me këtë raportim, duke shkruar se Nerazzurët kanë ofruar 10 milionë euro në sezon, me idenë se ai do të marrë kontratë më të madhe nga Jiangsu kur të largohet.

Transferimi do të jetë i lehtë për t’u aranzhuar, duke parë se edhe klubi kinez dhe ai italian janë në pronësi nga grupi Suning.

Modric përfiton 6.5 milionë eur për sezon dhe mënyra e vetme për ta mbajtur Reali atë është t’ia rrisë pagën në mënyrë të ndjeshme.

Sky beson se takimi me Perezin do të ndodhë të permtën dhe Modric do të kërkojë nga presidenti që të respektojë një “marrëveshje gjentelmenësh” mes tyre të bërë më parë që ta lejojë të largohet kur ai të dëshirojë.

Ndërkohë mediat tjera besojnë se Reali ka filluar kontaktet për emra tjerë si Sergej Milinkovic Savic i Lazios dhe Christian Eriksen i Tottenhamit, që shihen si kandiatë potencial për të zëvëndësuar Modricin. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


A duhet ta ndërprisni pirjen e lëngjeve të frutave

A duhet ta ndërprisni pirjen e lëngjeve të frutave

Rikthehet NBA me dy super duele, Philadelphia i shkon Bostonit, Golden State e pret Thunder

Rikthehet NBA me dy super duele, Philadelphia i shkon Bostonit, Golden State e pret Thunder

Procesorët e rinj Intel thyejnë barrierën e 64GB RAM

Procesorët e rinj Intel thyejnë barrierën e 64GB RAM

Herolind Shala, ndër më të mirët në Ligën e Kombeve sa i përket pasimeve të sakta

Herolind Shala, ndër më të mirët në Ligën e Kombeve sa i përket pasimeve të sakta

Deshi t’ia kalojë Lamborghinit, shoferi i motoçikletës për pak sa nuk e pësoi (Video)

Deshi t’ia kalojë Lamborghinit, shoferi i motoçikletës për pak sa nuk e pësoi (Video)

Evropa udhëheq SHBA dhe Azinë në botën e kryptove

Evropa udhëheq SHBA dhe Azinë në botën e kryptove

10 sinjalet e fshehta që ju dërgon trupi kur ka nevojë për ndihmë

10 sinjalet e fshehta që ju dërgon trupi kur ka nevojë për ndihmë

Vecino në dyshim për Milanin, Politano kërkon angazhim për fitore

Vecino në dyshim për Milanin, Politano kërkon angazhim për fitore

Njihuni me burrin që telefonoi Ndihmën e Shpejtë 314 herë në pesë vjet, edhe pse në asnjërën herë nuk kishte nevojë për ta (Foto)

Njihuni me burrin që telefonoi Ndihmën e Shpejtë 314 herë në pesë vjet, edhe pse në asnjërën herë nuk kishte nevojë për ta (Foto)

Swisscom në bisedime për shitjen e operatorit Italian Fastweb

Swisscom në bisedime për shitjen e operatorit Italian Fastweb

Armand Çullhaj shpallet kampion evropian në WBU

Armand Çullhaj shpallet kampion evropian në WBU

Rezervoi në një restorant luksoz, u refuzua për shkak të këpucëve që i kushtonin 340 euro (Foto)

Rezervoi në një restorant luksoz, u refuzua për shkak të këpucëve që i kushtonin 340 euro (Foto)

Sa gjatë marrin kohë të treten ushqimet e ndryshme

Sa gjatë marrin kohë të treten ushqimet e ndryshme

Mulaomerovic: Na pret punë e vështirë, por besoj te basketbollistët e mi

Mulaomerovic: Na pret punë e vështirë, por besoj te basketbollistët e mi

Google pranon ekzistencën e një motori kërkimi të censuruar për Kinën

Google pranon ekzistencën e një motori kërkimi të censuruar për Kinën

Futet në pishinë që të lahet me peshkaqenë (Video)

Futet në pishinë që të lahet me peshkaqenë (Video)