Interi i përgjigjet Juves nga Torino, mposht pastër skuadrën “Granata”

29.11.2019 23:04
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Interi i përgjigjet Juves nga Torino, mposht pastër skuadrën “Granata”

Juventusi fitoi 1-3 në Bergamo ndaj Atalantës, duke u shkëputur nga Interi, por zikaltrit u kundërpërgjigjën pikërisht nga shtëpia e bardhezinjve, Torino, ku fituan me rezultatin e thellë 0-3 ndaj “granatave” të Walter Mazzarrit.

Në një terren të rënduar nga reshjet e shumta të shiut, që përveçse gjatë ditës, ranë pa pushim edhe gjatë ndeshjes, sfida nisi më e mirë për vendasit, që morën kontrollin e lojës dhe hodhën disa krosime të rrezikshme në zonën e Handanovic.

Megjithatë pas 12 minutash lojë, Vecino fitoi një dyluftim ajror në mesin e fushës dhe pa dashje dha një asist për Lautaro Martinez, që fitoi duelin e shpejtësisë me mbrojtësit torinezë dhe mposhti edhe portierin Sirigu, për të kaluar zikaltrit në avantazh.

Torino u përpoq të reagojë, por pa saktësinë e duhur, ndërsa në minutën e 32-të ishte sërish Interi që shënoi golin e dytë me anë të holandezit Stefan De Vrij, pas një skeme perfekte të realizuar gjatë ekzekutimit të një këndoreje.

Në minutat e fundit të pjesës së parë, zikaltrit patën mundësinë edhe për golin e tretë, por goditja e Barella u grushtua bukur nga Sirigu, ndërsa mesfushori zikaltër pësoi një dëmtim dhe u detyrua të mbyllë para kohe pjesën e parë.

Torino pati mundësi të rihapë takimin në 45-minutëshin e parë, por mundësia më e mirë erdhi në këmbët e Silvestrt, që gjuajti drejt portës, aty ku Handanovic bëri një nga pritjet më spektakolare të mbrëmjes.

Në pjesën e dytë ishte Romelu Lukaku që vuri emrin e tij në listën e golshënuesve, duke gjetur golin e tretë të mbrëmjes për Interin dhe të dhjetin personal me fanellën zikaltër në 13 javët e para të kampionatit.

Në minutat e mbetura, Conte pati mundësi të freskojë skuadrën dhe të menaxhojë forcat për takimin e mesjavës në Champions, ndërsa me këtë fitore Interi mban hapin e Juventusit me vetëm një pikë më pak në vendin e dytë.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Chicharito largohet nga Sevilla, Sarah Kohan surprizon fansat e ekipit të ri (Foto)

Chicharito largohet nga Sevilla, Sarah Kohan surprizon fansat e ekipit të ri (Foto)

Ashley Young tek Interi, Solskjaer zgjedh kapitenin e ri të “Djave të Kuq”

Ashley Young tek Interi, Solskjaer zgjedh kapitenin e ri të “Djave të Kuq”

Klopp: Kupa e Afrikës në janar? Katastrofë për Liverpoolin

Klopp: Kupa e Afrikës në janar? Katastrofë për Liverpoolin

Selena Gomez lut fansat për vendin e parë

Selena Gomez lut fansat për vendin e parë

Kate Upton flet për jetën pas lindjes së vajzës

Kate Upton flet për jetën pas lindjes së vajzës

Si e paramendojnë meshkujt femrën ideale

Si e paramendojnë meshkujt femrën ideale

“Ti je inspirim”, Rita zgjedh fjalët më të ëmbla për nënën

“Ti je inspirim”, Rita zgjedh fjalët më të ëmbla për nënën

Klubi i David Beckhamit, në garë me kohën për stadiumin e ri

Klubi i David Beckhamit, në garë me kohën për stadiumin e ri

Kompania si motër e “Google” bën namin, mbërrin vlerën një trilionë dollarë!

Kompania si motër e “Google” bën namin, mbërrin vlerën një trilionë dollarë!

Makina ku u vra Tupac Shakur shitet 1.7 milionë dollarë, ende ka plumbin në derë (Foto)

Makina ku u vra Tupac Shakur shitet 1.7 milionë dollarë, ende ka plumbin në derë (Foto)

Nëse i heqni qimet e hundës mikrobet dhe grimcat pranë folikulave mund të futen brenda dhe të shkaktojnë infeksion

Nëse i heqni qimet e hundës mikrobet dhe grimcat pranë folikulave mund të futen brenda dhe të shkaktojnë infeksion

Pellegrini mposht i vetëm Parmën, Roma është çerekfinalistja e fundit

Pellegrini mposht i vetëm Parmën, Roma është çerekfinalistja e fundit

Martinez: Me Lukakun ndihem mirë, te Interi më duan shumë

Martinez: Me Lukakun ndihem mirë, te Interi më duan shumë

Pedofili meksikan lidhet dhe rrihet para se t’i vendosin flakën

Pedofili meksikan lidhet dhe rrihet para se t’i vendosin flakën

Sportistja më seksi në botë që s’ka fituar asnjë trofe në sport

Sportistja më seksi në botë që s’ka fituar asnjë trofe në sport

Kanye West ndalon veturën e tij 200 mijë euroshe për të ndihmuar një të pastrehë

Kanye West ndalon veturën e tij 200 mijë euroshe për të ndihmuar një të pastrehë