Interi arrin marrëveshje me UEFA-n, asnjë lojtarë i madh nuk mbetet jashtë listës së Ligës së Kampionëve

09.08.2018 10:55
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Interi arrin marrëveshje me UEFA-n, asnjë lojtarë i madh nuk mbetet jashtë listës së Ligës së Kampionëve

Interi ka arritur marrëveshje me UEFA-n në lidhje me penalizimet që i janë bërë rreth listave për garat evropiane dhe tani nuk do të ketë fare kufizime.

Një lajm i mirë ka ardhur gjatë ditës së sotme për Interin, para rikthimit të tyre në Ligën e Kampionëve këtë sezon.

Lista e UEFA-s që do të dorëzohet në Nyon që do të jetë e kufizuar në 22 elementë (16 lojtar të lirë, katër produkte të futbollit italian dhe dy nga shkolla e klubit) aktualisht nuk e detyron Spalletin të vazhdojë me përjashtime të dhimbshme m të lojtarëve të mëdhenj.

Sipas Corriere dello Sport, puna e madhe e bërë në muajt e fundit nga drejtuesit e klubit kanë bërë që të gjendet një marrëveshje në mes të korrikut me UEFA-n.

Interi pritet të jetë i kompletuar në listën e Ligës së Kampionëve (Getty Images)

Kur harton listën e ‘Championsit’ për sezonin 2018-19, Interi duhet të respektojë kufizimet e ngjashme, por jo identike me ato të listën së Ligës së Evropës 2016-17, pasi Nerazzurrët mund t’i fusin në listë blerjet e reja për një vlerë të ngjashme me atë të shitjeve të bëra.

Ky mekanizëm është i përshtatshëm, pasi klubi italian mund të llogarisë si plusvalenca edhe shitjen e lojtarëve si (Murillo, Eder, Banega, Medel), por edhe ata to ardhura nga ata që nuk ishin në lista evropiane, si Kondogbia, Jovetic dhe të rinjtë e akademisë.

Të gjitha blerjet e kësaj vere priten të jenë në listën evropiane të Interit

Në fakt, për Interin lista e fundit nuk është më pikë fillimi për hartimin e tjetrës, pasi përndryshe do të kishte qenë shumë dhimbse.

Pasi që Gardini, Ausilio dhe Baccin në katërmbëdhjetë muajt e fundit kanë punuar mirë, thesari që del në këtë kohë lejon që Interi të përfshijë të gjitha elementet në listë (përfshirë Dalbert, Skriniar, Gagliardini, Vecino dhe blerjet e reja të sezonit 2018 -19).

Megjithatë, është e qartë, që nëse ka ardhje të reja të rëndësishme, puna do të jetë më ndryshe, sepse në atë moment do të duhet të ketë largime të tjera për të bërë më shumë hapësirë, por për momentin lista është në rregull. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Interi arrin marrëveshje me UEFA-n, asnjë lojtarë i madh nuk mbetet jashtë listës së Ligës së Kampionëve

Interi arrin marrëveshje me UEFA-n, asnjë lojtarë i madh nuk mbetet jashtë listës së Ligës së Kampionëve

Viti i çmendurive për portierët; S’ndodhte prej thuajse 2 dekadash

Viti i çmendurive për portierët; S’ndodhte prej thuajse 2 dekadash

Stadiumi Nacional në Drenas do të jetë më i bukuri në Kosovë dhe Regjion

Stadiumi Nacional në Drenas do të jetë më i bukuri në Kosovë dhe Regjion

MTI-ja urdhëron largimin e lodrës “SLIME” nga tregu i Kosovës

MTI-ja urdhëron largimin e lodrës “SLIME” nga tregu i Kosovës

Një “bombë” si Demi! (FOTO)

Një “bombë” si Demi! (FOTO)

Trajtimi i keq i Behramit, thirrje për të rinjtë në Zvicër të luajnë për Kosovën

Trajtimi i keq i Behramit, thirrje për të rinjtë në Zvicër të luajnë për Kosovën

Dua në Kosovë, pjesë e festivalit të organizuar nga Dukagjin Lipa

Dua në Kosovë, pjesë e festivalit të organizuar nga Dukagjin Lipa

Asensio e Bale shkëlqejnë në fitoren e Realit ndaj Romës (VIDEO)

Asensio e Bale shkëlqejnë në fitoren e Realit ndaj Romës (VIDEO)

AKEP tender të ri frekuencash me vlerë 22 milion euro, pritet rritja e shpejtësisë së internetit

AKEP tender të ri frekuencash me vlerë 22 milion euro, pritet rritja e shpejtësisë së internetit

Pajisjet shtëpiake që mund të jenë të rrezikshme nëse nuk i pastroni

Pajisjet shtëpiake që mund të jenë të rrezikshme nëse nuk i pastroni

Arra braziliane – sa bën të hamë brenda një dite

Arra braziliane – sa bën të hamë brenda një dite

Orët inteligjente të Fossil vinë me Google Play dhe sensorë për matjen e rrahjeve të zemrës

Orët inteligjente të Fossil vinë me Google Play dhe sensorë për matjen e rrahjeve të zemrës

Komisioni Evropian kërkon implementimin e një karikuesit të përbashkët telefonësh

Komisioni Evropian kërkon implementimin e një karikuesit të përbashkët telefonësh

Dorëzohet Real Madridi, Kovacic drejt Chelsea në huazim

Dorëzohet Real Madridi, Kovacic drejt Chelsea në huazim

Si 16-vjeçar filloi të mbjell çdo ditë drunj, pas 39 viteve e shndërroi ishullin në një pyll ku jetojnë tigrat dhe elefantët (Foto)

Si 16-vjeçar filloi të mbjell çdo ditë drunj, pas 39 viteve e shndërroi ishullin në një pyll ku jetojnë tigrat dhe elefantët (Foto)

Klubet që kanë shpenzuar më së shumti deri më tani, Juve e para

Klubet që kanë shpenzuar më së shumti deri më tani, Juve e para