Inter – Juventus, formacionet e mundshme të derbit të madh italian

28.04.2018 11:20
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Inter – Juventus, formacionet e mundshme të derbit të madh italian

Inter dhe Juventus do ta luajnë derbin e javës në Serie A.

Dy skuadrat e mëdha italiane do të përballen në një ndeshje që pritet të vendosë shumë nëse Juventus do ta fitojë titullin e kampionit apo Inter do të zë një pozitë që i dërgon në Ligën e Kampionëve.

Si Luciano Spalletti ashtu edhe Maximiliano Allegri pritet të hedhin në fushë lojtarët më të mirë të mundshëm.

Juventus vs Inter (Getty Images)

Inter pritet të ketë në sulm treshen Candreva, Perisic dhe Icardi.

Ndërkohë Juventus do të luaj me Gonzalo Higuainin në maje të sulmit i ndihmuar nga Mario Mandzukic dhe Douglas Costa.

Në ndeshjen e parë këtë edicion e zhvilluar në Torino, dy skyadrat kishin ndarë pikët pasi luajtën baras 0-0. /Telegrafi/

Formacionet e mundshme:

Inter: Handanovic; Cancelo, Skriniar, Miranda, D’Ambrosio; Brozovic, Vecino; Candreva, Rafinha, Perisic; Icardi.

Juventus: Buffon; Cuadrado, Barzagli, Rugani, Alex Sandro; Khedira, Pjanic, Matuidi; Douglas Costa, Higuain, Mandzukic.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ditët më të vështira për Flori Mumajesin, njeriu i zemrës në spital!

Ditët më të vështira për Flori Mumajesin, njeriu i zemrës në spital!

Loriana Kuka mposhtet nga Ramirez në repesazh, por përfundon në tetë më të mirët në Kampionatin Evropian

Loriana Kuka mposhtet nga Ramirez në repesazh, por përfundon në tetë më të mirët në Kampionatin Evropian

Pas Rusisë, edhe Irani bllokon Telegramin

Pas Rusisë, edhe Irani bllokon Telegramin

Shtatzënë për herë të dytë? Flet vetë Rudina Dembacaj

Shtatzënë për herë të dytë? Flet vetë Rudina Dembacaj

Rasti i humbur nga Salah është i pabesueshëm!

Rasti i humbur nga Salah është i pabesueshëm!

Inskenon kidnapimin e së bijës, për të vetëdijësuar prindërit që lënë fëmijët pa mbikëqyrje (Video)

Inskenon kidnapimin e së bijës, për të vetëdijësuar prindërit që lënë fëmijët pa mbikëqyrje (Video)

Tuna po kthehet

Tuna po kthehet

Shitjet e PlayStation 4 duket se kanë arritur majat

Shitjet e PlayStation 4 duket se kanë arritur majat

Statistika, analizë dhe parashikim: Inter – Juventus

Statistika, analizë dhe parashikim: Inter – Juventus

Nuk prezanton më "Dancing", por Ami ka dy fjalë për spektaklin!

Nuk prezanton më "Dancing", por Ami ka dy fjalë për spektaklin!

Liverpool – Stoke City, formacionet zyrtare

Liverpool – Stoke City, formacionet zyrtare

Të ardhurat nga shërbimet cloud të Amazon rriten me 49%

Të ardhurat nga shërbimet cloud të Amazon rriten me 49%

Sheherzade kapet mat në bikini, dëshpëron me linjat trupore

Sheherzade kapet mat në bikini, dëshpëron me linjat trupore

Inter – Juventus, formacionet e mundshme të derbit të madh italian

Inter – Juventus, formacionet e mundshme të derbit të madh italian

Habit Ledioni: Sandrin dhe Renisin nuk i doja në "Voice"

Habit Ledioni: Sandrin dhe Renisin nuk i doja në "Voice"

Mësohet arsyeja pse mungoi Messi në konferencën e lamtumirës së Iniestas

Mësohet arsyeja pse mungoi Messi në konferencën e lamtumirës së Iniestas