Inter fiton ndaj Veronas dhe merr kreun e Serie-A

23.12.2020 20:02

Interi ka shënuar fitore edhe në javën e 14-të në Serie-A duke triumfuar si mysafir i Hellas Veronas me rezultat 1-2 të Mërkurën mbrëma.

Skuadra e Antonio Contes kaloi në epërsi në minutën e 52’ me golin e argjentinasit Lautaro Martinez i cili pranoi një top nga Achraf Hakimi.

Verona barazoi shifrat me anë të golit të realizuar nga Ilic në minutën e 63’ pas një mosmarrëveshje ndërmjet Samir Handanovic dhe Milan Skriniar, përcjell KosovaPress.

Ky i fundit, Skriniar, e riktheu epërsinë e Interit pas një goli të bukur të realizuar me kokë në minutën e 69’ të ndeshjes.

Me këtë fitore, Interi merr kreun e tabelës në Serie-A me 33 pikë, i ndjekur nga Milani me 31 pikë, por që “Rossonerët” sonte me fillim nga ora 20:45 do të luajnë në “San Siro” kundër Lazios.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!

Sot ishte “ditë zie” për Juventusin

Atletico triumfon edhe ndaj Sociedadit, mbetet liderë e tabelës

​Publikohen formacionet zyrtare të derbit Arsenal – Manchester City

Iu hoqën tre pikë, Juventusi kërkon fitore ndaj Fiorentinës, formacionet zyrtare

​Solskjaer jep lajmin e keq për tifozët e Man. United

​Ronaldo tregon pse është ende ndër më të mirët në botë

Tragjedia në Francë, reflektori bie dhe e godet për vdekje punëtorin e stadiumit

5 mënyra për të larguar lidhjet toksike

Asnjëherë mos i dërgoni këto 15 gjëra me mesazh me tekst ose email

Mësohet arsyeja pse Gattuso po paraqitet me njërin sy të mbyllur në ndeshjet e Napolit