Insigne: I kërkoj falje të gjithëve, dhamë maksimumin

15.11.2017 17:36
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Insigne: I kërkoj falje të gjithëve, dhamë maksimumin

Lorenzo Insigne ka menduar të shuajë polemikat mbi lënien jashtë të tij, nga ana e trajnerit Giampiero Ventura, në sfidën e djeshme ndaj Suedisë.

Sulmuesi i Napolit theksoi se respekton dhe pranon zgjedhjet e çdo trajneri, ashtu siç pranoi edhe atë të Venturës, mbrëmjen e të hënës.

“Unë isha stërvitur mirë dhe isha në dispozicion të trajnerit, ashtu siç ishin të gjithë të tjerët”.

“Ventura i besoi disa zgjedhjeve të tjera dhe unë pranova dhe respektova zgjedhjet e tij, ashtu siç kam bërë gjithmonë”, tha napolitani.

Insigne më pas i kërkoi ndjesë edhe publikut italian, për mungesën e kualifikimit, teksa theksoi se të gjitha ata që luajtën, dhanë maksimumin në fushë.

Daniele De Rossi dhe Insigne gjatë ndeshjes me Suedinë (Getty Images)

“Dua t’i kërkoj falje të gjithë publikut italian, që i lamë jashtë botërorit, pas 60 vitesh”.

“Nuk ka polemika mbi aktivizimin tim, sepse të gjitha ata që luajtën dhanë maksimumin dhe për këtë ju siguroj”, u shpreh Insigne. /TCh/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Bëjeni këtë dhe do t’ju merr gjumi menjëherë

Bëjeni këtë dhe do t’ju merr gjumi menjëherë

Është aeroplan për pasagjerë, por krahasohet me atë presidencial – aty gjithçka të jep përshtypjen se je në një hotel luksoz, përveç dritareve (Foto/Video)

Është aeroplan për pasagjerë, por krahasohet me atë presidencial – aty gjithçka të jep përshtypjen se je në një hotel luksoz, përveç dritareve (Foto/Video)

Conte: Nuk duhet ta lejojmë Manchester Cityn ta blejë Virgil van Dijkun

Conte: Nuk duhet ta lejojmë Manchester Cityn ta blejë Virgil van Dijkun

Ky mesazh e përlot Big Mamën

Ky mesazh e përlot Big Mamën

Debutimi i Bitcoin në bursën e CME, volum i ulët tregtimi

Debutimi i Bitcoin në bursën e CME, volum i ulët tregtimi

Zidane 8, Barcelona 4

Zidane 8, Barcelona 4

Sara Hoxha publikon foton 'e thesarit', por  e zhduk me shpejtësinë e erës

Sara Hoxha publikon foton 'e thesarit', por e zhduk me shpejtësinë e erës

Vizitori i kopshtit zoologjik mbetet i habitur, gorilla i tregon atij gishtin e mesëm (Video)

Vizitori i kopshtit zoologjik mbetet i habitur, gorilla i tregon atij gishtin e mesëm (Video)

Chelsea mendon transferimin e Zahas

Chelsea mendon transferimin e Zahas

UniKKatilin të tjerët e vlerësojnë poet, Geti e krahason veten me rilindas

UniKKatilin të tjerët e vlerësojnë poet, Geti e krahason veten me rilindas

Opera Software ndryshon emrin në Otello Corporation

Opera Software ndryshon emrin në Otello Corporation

Çifti bashkëshortor nga SHBA-të, dëshirojnë t’ia dhurojnë dikujt shtëpinë katërdhomëshe që kap vlerën e 45 mijë eurove (Foto)

Çifti bashkëshortor nga SHBA-të, dëshirojnë t’ia dhurojnë dikujt shtëpinë katërdhomëshe që kap vlerën e 45 mijë eurove (Foto)

Mascherano drejt Kinës, Barcelona përfiton 10 milionë euro

Mascherano drejt Kinës, Barcelona përfiton 10 milionë euro

Këngëtari shqiptar 100 ditë rreth Azizë me bashkëshorten, rrëfen ‘çmenduritë’

Këngëtari shqiptar 100 ditë rreth Azizë me bashkëshorten, rrëfen ‘çmenduritë’

A jeni edhe ju në mesin e miliona njerëzve që vuajnë nga mungesa e hekurit?

A jeni edhe ju në mesin e miliona njerëzve që vuajnë nga mungesa e hekurit?

Rrotullohet kamioni, qielli ndriçohet nga fishekzjarrët që ishin në rimorkio (Video)

Rrotullohet kamioni, qielli ndriçohet nga fishekzjarrët që ishin në rimorkio (Video)