Infermierja që i qëndroi pranë kryeministrit Boris Johnson: Ishte një pacient si gjithë të tjerët

24.04.2020 08:54
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Infermierja që i qëndroi pranë kryeministrit Boris Johnson: Ishte një pacient si gjithë të tjerët

“Boris Johnson ishte thjesht një pacient tjetër për të cilin ne u përpoqëm të bënim më të mirën tonë të mundshme”.

Kështu ka thënë infermierja me origjinë nga Zelanda e Re, e cila është cilësuar si personi që e ndihmoi kryeministrin britanik në momentet e vështira që kaloi në spital. Kryeministi britanik ka qëndruar në spital për 1 javë, ku 3 ditë ka qenë në terapi intensive, pas infektimit me koronavirusi.

Pasi shërua dhe la spitalin Boris Jonson falënderoi të gjithë stafin mjekësor që u kujdes për të gjatë qëndrimit në spital.

“Unë ju kam borxh jetën time”, mësohet t’u ketë thënë Johnson mjekëve që i shërbyen teksa ishte ne terapi intensive. Pjesë e stafit ishte dhe infermierja Jenny McGee u lavdërua nga Kryeministri pasi qëndroi pranë shtratit të tij “atëherë kur gjërat mund të kishin marr një rrugë tjetër.

Ajo nuk priste që ai ta përmendte atë gjatë deklaratave të tij, ndaj mbeti e befasuar. Jenny ritheksoi se kryeministrit Johnson nuk ju nënshtrua asnjë trajtim i veçantë dhe shtrimi i tij në përkujdesjen intensive ishte absolutisht e nevojshme.

“Ne i marrim shumë seriozisht pacientët të cilët shtrohen në terapi intensive, pasi ata vijnë tek ne dhe kjo është diçka shumë e frikshme, ndaj nuk duhen marrë lehtë. Për ne si repart, ai ishtë një pacient më shumë, për të cilin ne po përpiqeshim të bënim më të mirën tonë të mundhsme”, shtoi infermierja.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Thaçi: Kurti po e rrezikon Shtetin, po i vazhdon mashtrimet patriotike

Thaçi: Kurti po e rrezikon Shtetin, po i vazhdon mashtrimet patriotike

Ekspertët në Maqedoninë e V: Fondet për pandeminë të menaxhohen me kujdes

Ekspertët në Maqedoninë e V: Fondet për pandeminë të menaxhohen me kujdes

Për masat shtesë të reciprocitetit, Kurti: Serbia ka ndërruar qasje…, i kundërvihemi me masë reciproke

Për masat shtesë të reciprocitetit, Kurti: Serbia ka ndërruar qasje…, i kundërvihemi me masë reciproke

Avdullah Hoti propozon ministrat e LDK’së, votohen pastaj në Kryesi

Avdullah Hoti propozon ministrat e LDK’së, votohen pastaj në Kryesi

Lajçak kërkon heqjen e menjëhershme të reciprocitetitP

Lajçak kërkon heqjen e menjëhershme të reciprocitetitP

Ky është vendimi i plotësuar rreth reciprocitetit me Serbinë

Ky është vendimi i plotësuar rreth reciprocitetit me Serbinë

Daçiq: S’ka dialog pa heqjen e reciprocitetit, duam kompromis por s’do pranojmë Kosovën

Daçiq: S’ka dialog pa heqjen e reciprocitetit, duam kompromis por s’do pranojmë Kosovën

Edhe 12 të shëruar dhe gjashtë raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Edhe 12 të shëruar dhe gjashtë raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Thaçi i shokuar me “amaterizmin e Bordit të përkohshëm të KEK-ut dhe servilëve të tyre”

Thaçi i shokuar me “amaterizmin e Bordit të përkohshëm të KEK-ut dhe servilëve të tyre”

Nis peticioni i VV-së me kërkesën për zgjedhje

Nis peticioni i VV-së me kërkesën për zgjedhje

Mrekullia në Suedi/ 27 vjeçarja me CoVid-19 nga Vlora lind teksa ishte në koma, zgjohet pas 20 ditësh

Mrekullia në Suedi/ 27 vjeçarja me CoVid-19 nga Vlora lind teksa ishte në koma, zgjohet pas 20 ditësh

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

6 zyrtarë të MI-së morën paga shtesë për mbikëqyrjen e një projekti, njëri mori mbi 30 mijë euro

6 zyrtarë të MI-së morën paga shtesë për mbikëqyrjen e një projekti, njëri mori mbi 30 mijë euro

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

Donald Trump thotë se protestuesit do të përballen me qentë dhe armët nëse sulmojnë Shtëpinë e Bardhë

Donald Trump thotë se protestuesit do të përballen me qentë dhe armët nëse sulmojnë Shtëpinë e Bardhë

41% e kosovarëve në kohë pandemie ulën konsumin, 15% morën para borxh

41% e kosovarëve në kohë pandemie ulën konsumin, 15% morën para borxh