Infektohet me koronavirus Prokurori i Shtetit në Pejë, pezullohen seancat gjyqësore

17.06.2020 11:12
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Infektohet me koronavirus Prokurori i Shtetit në Pejë, pezullohen seancat gjyqësore

Një prokuror është infektuar me koronavirus në qytetin e Pejës.

Kësisoj, të gjithë stafi që kishin kontakt me të kanë shkuar në vetizolim, për të cilët edhe do të bëhen testet nëse janë infektuar, shkruan gazeta inFokus.

Veç kësaj, tashmë janë pezulluar krejt seancat gjyqësore deri në daljen e rezultateve nga IKSHPK.

Këtë për gazetën Infokus e ka konfirmuar zëdhënësi i Prokurorisë Themelore të Pejës, Shkodran Nikçi.

“Ajo çka muj me konfirmu është se një prokuror i shtetit ka rezultu pozitiv e si pasoj e kontaktit kanë shku në vetizolim, pjesa tjetër e stafit dhe janë pezullu seancat gjyqësore deri në daljen e testeve në IKSHPK”, ka thënë Nikçi.

Gazeta Infokus nga burimet merr vesh që e infektuara është grua derisa nuk bëhet fjalë për Prokurorin i cili kishte kontakt me 58-vjeçarin i cili dyshohet që vrau fqinjën 17-vjeçare në këtë qytet, e që e cila më pas doli pozitive me COVID-19.

Infokus merr vesh gjithashtu që për prokurorin që kishte kontakt me të dyshuarin ende nuk kanë dalë rezultatet./Gazeta Infokus/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


KMDLNj: Është e papranueshme të mos testohen anëtarët e familjes ku ka të prekur nga Covid-19

KMDLNj: Është e papranueshme të mos testohen anëtarët e familjes ku ka të prekur nga Covid-19

​Vlora historike: Mëshirim i së kaluarës e të tashmës

​Vlora historike: Mëshirim i së kaluarës e të tashmës

​Digjet një shtallë bagëtish në Caravik të Klinës, dëmet rreth 20 mijë euro

​Digjet një shtallë bagëtish në Caravik të Klinës, dëmet rreth 20 mijë euro

Plagosje në Prishtinë

Plagosje në Prishtinë

Pas Liverpoolit “viktima” e radhës e Arsenalit është Manchester City

Pas Liverpoolit “viktima” e radhës e Arsenalit është Manchester City

​LDK, PDK dhe AAK e lënë të hapur votën pro shpalljes së gjendjes së jashtëzakonshme, LVV kundërshton

​LDK, PDK dhe AAK e lënë të hapur votën pro shpalljes së gjendjes së jashtëzakonshme, LVV kundërshton

Pejë, vdes një 67 vjeçar i prekur me Covid-19

Pejë, vdes një 67 vjeçar i prekur me Covid-19

Aksident tragjik në Tetovë: Një i vdekur dhe tre të lënduar

Aksident tragjik në Tetovë: Një i vdekur dhe tre të lënduar

Koronavirusi shpërthen në Spanjë

Koronavirusi shpërthen në Spanjë

​OBSH: 260 mijë të infektuar gjatë 24 orëve të fundit

​OBSH: 260 mijë të infektuar gjatë 24 orëve të fundit

Haradinaj para një viti dha dorëheqje nga posti i kryeministrit

Haradinaj para një viti dha dorëheqje nga posti i kryeministrit

Mesatarisht nga një i vdekur në ditë në Kosovë nga koronavirusi

Mesatarisht nga një i vdekur në ditë në Kosovë nga koronavirusi

​22 vjet nga masakra e Rahovecit

​22 vjet nga masakra e Rahovecit

Kjo rrugë në kryeqytetit mbyllet sot për qarkullim

Kjo rrugë në kryeqytetit mbyllet sot për qarkullim

Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Apeli i IKSHPK-së: Mbani maskat dhe distancën fizike

Apeli i IKSHPK-së: Mbani maskat dhe distancën fizike