Imponimi për t’i parë sukseset e padukshme, ish-kryeministri Haradinaj nis fushatën në Facebook

03.08.2019 18:16
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Imponimi për t’i parë sukseset e padukshme, ish-kryeministri Haradinaj nis fushatën në Facebook

Janë bërë tashmë dy javë që prej se Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga posti i kryeminstrit.

Megjithë vendimin e parevokueshëm, Haradinaj po vazhdon të dalë në zyren e tij, e të mbajë aktivitete si kryeministër, shkruan lajmi.net.

Madje gjatë ditës së djeshme, Haradinaj mburrej me të arriturat e tij gjatë kohës që ai ishte kryeministër.

Në një postim ai përmendte edhe liberalizimin e vizave, vendim ky që pavarësisht premtimeve të tij, nuk është përmbushur ende.

Por, postimin ku Haradinaj mburret me të arriturat e tij, ish-kryeministri e ka sponzorizuar në Facebook.

Sponzorizimi njihet si një veprim ku shpenzohen para për të mbërritur sa më shumë audiencë tek përdoruesit e rrjeteve sociale.

Megjithëse, Haradinaj e cilëson si shumë të suksesshme qeverisjen e tij, Qeveria të cilën ai e udhëhoqi, përmendet edhe për shumë skandale, përfshirë rritjen e pagave për kabinetin e minsitrave, fryerja e listave të veteranëve e 53 milionëshi i Bechtel Enkas.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kurti: Pranoj çdo vendim të Gjykatës Kushtetuese por jo shkrim të Kushtetutës

Kurti: Pranoj çdo vendim të Gjykatës Kushtetuese por jo shkrim të Kushtetutës

Abrahams: Marrëveshja pa drejtësi për krimet e luftës vendos themelin për konflikt të ri politik

Abrahams: Marrëveshja pa drejtësi për krimet e luftës vendos themelin për konflikt të ri politik

9 raste të reja me koronavirus dhe 3 të shëruar

9 raste të reja me koronavirus dhe 3 të shëruar

Besian Mustafa: As unë, e asnjëri nga ne, nuk tregtojmë me vullnetin e votuesve të LDK-së

Besian Mustafa: As unë, e asnjëri nga ne, nuk tregtojmë me vullnetin e votuesve të LDK-së

Mali i Zi pa COVID-19, kryekomunari i Tuzit: Jemi gati për turistët, çmimet do të jenë më të lira se një vit më parë

Mali i Zi pa COVID-19, kryekomunari i Tuzit: Jemi gati për turistët, çmimet do të jenë më të lira se një vit më parë

Analistët: Vendimi i Gjykatës Kushtetuese nuk do t’i japë fund krizës politike në Kosovë

Analistët: Vendimi i Gjykatës Kushtetuese nuk do t’i japë fund krizës politike në Kosovë

Japonia e ndihmon Kosovën me mbi 718 mijë dollarë në luftën kundër Covid-19

Japonia e ndihmon Kosovën me mbi 718 mijë dollarë në luftën kundër Covid-19

Rexhaj: Nëse Kushtetuesja merr vendim ndryshe nga ai i VLAN-it, Vetëvendosja s’do ta respektojë

Rexhaj: Nëse Kushtetuesja merr vendim ndryshe nga ai i VLAN-it, Vetëvendosja s’do ta respektojë

Hoti flet me përfaqësues të FMN’së, i sqaron idetë për rimëkëmbjen e ekonomisë

Hoti flet me përfaqësues të FMN’së, i sqaron idetë për rimëkëmbjen e ekonomisë

Shkollat në Kosovë që punojnë me plan-program të Serbisë, hapen më 1 qershor

Shkollat në Kosovë që punojnë me plan-program të Serbisë, hapen më 1 qershor

Gjykatat e Kosovës mbesin të mbyllura përkundër lehtësimit të masave ndaj coronavirusit

Gjykatat e Kosovës mbesin të mbyllura përkundër lehtësimit të masave ndaj coronavirusit

Sherifi tregon se cilat tema të hapura duhet trajtuar me prioritet në dialogun Kosovë-Serbi

Sherifi tregon se cilat tema të hapura duhet trajtuar me prioritet në dialogun Kosovë-Serbi

​Shqipëria dhe Kosova destinacion turistik të përbashkët

​Shqipëria dhe Kosova destinacion turistik të përbashkët

Vetëvendosje dorëzon kërkesën në KQZ për mbajtjen e zgjedhjeve në Podujevë

Vetëvendosje dorëzon kërkesën në KQZ për mbajtjen e zgjedhjeve në Podujevë

Avokati i Popullit kërkon pushimin e hetimeve për policët që përfituan statusin e veteranit të UÇK-së

Avokati i Popullit kërkon pushimin e hetimeve për policët që përfituan statusin e veteranit të UÇK-së

Janjiq: Praktikat evropiane thonë që qeverinë e krijon ai që ka shumicën, pra Avdullah Hoti

Janjiq: Praktikat evropiane thonë që qeverinë e krijon ai që ka shumicën, pra Avdullah Hoti