Imazhet që tregojnë se sa shumë njerëzit janë bërë të varur nga telefoni (Foto)

06.12.2017 21:34
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Imazhet që tregojnë se sa shumë njerëzit janë bërë të varur nga telefoni (Foto)

Ritzo ten Cate nga Londra, ka filluar një projekt para një viti, përmes të cilit tregon se sa shumë njerëzit e përdorin dhe janë të varur nga telefoni.

Pasi e vë aparatin fotografik në zona shumë të frekuentuara, pret që para tij të ndalojë dikush që nuk e ka vëmendjen te rruga, por tërësisht në pajisjen që po e përdorë, transmeton Telegrafi.

“Caught in the App” titullohet ky projekt, ku ai i shkrepë imazhet, në momentin që njerëzit i ndalojnë përpara.

“Mbesin të hutuar dhe nuk dinë çfarë të bëjnë, por kthehen shpejtë në realitet. Pasi iu tregoj dhe kërkoj që ta përdori fotografinë e tyre, zakonisht largon të buzëqeshur”, ka thënë Cate lidhur me rastin.

Derisa ky projekt shumë i veçantë ende është duke u zhvilluar, më poshtë mund t’i shihni disa nga personazhet që tashmë janë bërë pjesë. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Kështu mund ta kuptoni nëse e dashura juaj ka bërë dashuri me dikë tjetër

Kështu mund ta kuptoni nëse e dashura juaj ka bërë dashuri me dikë tjetër

Reali më afër pozitës që i dërgon në Segunda Division, se Barçës në vendin e parë

Reali më afër pozitës që i dërgon në Segunda Division, se Barçës në vendin e parë

Kanguri që kërceu në det, u shpëtua nga dy policë që e tërhoqën për bishti (Video)

Kanguri që kërceu në det, u shpëtua nga dy policë që e tërhoqën për bishti (Video)

Oklahoma merr fitoren e parë, Warriors të pandalshëm

Oklahoma merr fitoren e parë, Warriors të pandalshëm

Personat që janë të sëmurë me grip, duhet të qëndrojnë vetëm në dhomë

Personat që janë të sëmurë me grip, duhet të qëndrojnë vetëm në dhomë

Ramos tërthorazi e pranon se do të shkarkohet Lopetegui

Ramos tërthorazi e pranon se do të shkarkohet Lopetegui

Notat e lojtarëve: Napoli 1-1 Roma, vlerësim i lartë për El Shaarawyn

Notat e lojtarëve: Napoli 1-1 Roma, vlerësim i lartë për El Shaarawyn

Dalloni ftohjen dhe gripin te fëmijët

Dalloni ftohjen dhe gripin te fëmijët

PSG fiton klasiken franceze ndaj Marseilles

PSG fiton klasiken franceze ndaj Marseilles

Shtëpiza e jashtëzakonshme në formë ananasi, e vendosur në 20 metra lartësi (Foto)

Shtëpiza e jashtëzakonshme në formë ananasi, e vendosur në 20 metra lartësi (Foto)

Leicester City konfirmon vdekjen e pronarit të klubit Vichai Srivaddhanaprabha në aksidentin me helikopter

Leicester City konfirmon vdekjen e pronarit të klubit Vichai Srivaddhanaprabha në aksidentin me helikopter

Gmail arrin në 1.5 miliardë përdorues

Gmail arrin në 1.5 miliardë përdorues

Hamilton shpallet kampion i Formula 1 për të pestën herë në karrierë

Hamilton shpallet kampion i Formula 1 për të pestën herë në karrierë

Pse disa njerëz i kanë gjithmonë duart e ftohta

Pse disa njerëz i kanë gjithmonë duart e ftohta

Mos përdorni shfletuesin Edge për të shkarkuar Chrome, përndryshe do të infektoheni me maluer

Mos përdorni shfletuesin Edge për të shkarkuar Chrome, përndryshe do të infektoheni me maluer

Pritet shkarkimi i Lopeteguit gjatë ditës së hënë, Conte rrugës për Madrid

Pritet shkarkimi i Lopeteguit gjatë ditës së hënë, Conte rrugës për Madrid