Imazhet që shënuan javën në botë (Foto)

03.07.2018 01:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Imazhet që shënuan javën në botë (Foto)

BBC sërish ka bërë përzgjedhjen e fotografive që kanë dominuar në lajmet botërore gjatë një jave.

Ndër to mund të shihni foto nga botërori, shqiponjat e shumë e shumë foto tjera.

Fotografi Jane Barlow në këtë pamje spektakolare sjellë të një Shqiponjë duke kapur një troftë në Cairngorms në Skoci.

Një burrë godet një top futbolli gjersa merr pjesë në një ngjarje që feston Asar Pandra, i quajtur edhe Dita Kombëtare Pedi, në Lalitpur, Nepal. Veprimtaria shënon fillimin e mbjelljes së kulture të orizit.

Hëna e plotë ngrihet pas një dege të djegur, si një shpërthim i madh i zjarreve nëpër bërthamat në Greater Manchester, Britani të Madhe. Ushtarët u bashkuan me më shumë se 100 zjarrfikës për t’u përpjekur për të luftuar flakët.

Një vajzë e re shikon pas strehën e saj u shkatërrua pas shiu i rërës në Abidjan, Bregu i Fildishtë. Qeveria kërkoi evakuimin e të gjithë njerëzve që jetojnë në zonat e prirura nga përmbytja.

Dy vajza përqafohen në Paradën e Krenarisë në Mexico City.

Një tifozë e futbollit pret fillimin e ndeshjes midis Panamasë dhe Tunizisë, në Saransk, Rusi. Tunizia përfundimisht fitoi 2-1, duke e bërë Panaman, kombin e parë që nga Serbia dhe Togo në vitin 2006 për të humbur secilën nga tre ndeshjet e para në finalet e Kupës së Botës. /kp/Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Netflix vijon të rritet ndërkombëtarisht

Netflix vijon të rritet ndërkombëtarisht

Shtatë orë priti në radhë për kanabis, mbyllet dyqani – ditën e nesërme u gjend përsëri në radhë, madje ende pa gdhirë

Shtatë orë priti në radhë për kanabis, mbyllet dyqani – ditën e nesërme u gjend përsëri në radhë, madje ende pa gdhirë

Buffon e ngrit në qiell Mbappen: Është i jashtëzakonshëm, e meriton ‘Topin e Artë’

Buffon e ngrit në qiell Mbappen: Është i jashtëzakonshëm, e meriton ‘Topin e Artë’

Samsung prezantoi laptopin tablet Galaxy Book2 me 20 orë jetëgjatësi baterie

Samsung prezantoi laptopin tablet Galaxy Book2 me 20 orë jetëgjatësi baterie

Kur nxehen, lirojnë helmin e tyre: Me këta shtatë artikuj nuk bën të luhet!

Kur nxehen, lirojnë helmin e tyre: Me këta shtatë artikuj nuk bën të luhet!

Barcelona nuk po rehatohet me mbrojtës, gati oferta e lartë për Nunez

Barcelona nuk po rehatohet me mbrojtës, gati oferta e lartë për Nunez

Apple mban aktivitet më 30 Tetor, priten modele të reja iPad Pro dhe MacBook

Apple mban aktivitet më 30 Tetor, priten modele të reja iPad Pro dhe MacBook

Formacioni i javës së X-të në IPKO Superligë –  Rikthehen lojtarët e Dritës, po ashtu edhe Drenica dhe Llapi me individë të spikatur

Formacioni i javës së X-të në IPKO Superligë – Rikthehen lojtarët e Dritës, po ashtu edhe Drenica dhe Llapi me individë të spikatur

Organizmi më i madh i gjallë në botë, drejt vdekjes

Organizmi më i madh i gjallë në botë, drejt vdekjes

Njerëzit kanë shprehur mosbesim rreth kësaj fotografie dhe kanë bërë pyetjen të cilën do ta bënit edhe ju! (Foto)

Njerëzit kanë shprehur mosbesim rreth kësaj fotografie dhe kanë bërë pyetjen të cilën do ta bënit edhe ju! (Foto)

Kërkesa AKEP, portalet online fillojnë publikimin e NIPT-eve

Kërkesa AKEP, portalet online fillojnë publikimin e NIPT-eve

Asnjë trajner nuk mund të bëj mrekulli – Ibrahimovic mbron Mourinhon nën presion

Asnjë trajner nuk mund të bëj mrekulli – Ibrahimovic mbron Mourinhon nën presion

A e keni ditur çfarë është kjo kokërr e vogël në kikirik? Fjala është për diçka VËRTET MAGJIKE

A e keni ditur çfarë është kjo kokërr e vogël në kikirik? Fjala është për diçka VËRTET MAGJIKE

Scholes: Juventusi e bëri Pogban të mirë

Scholes: Juventusi e bëri Pogban të mirë

Ja sesi të gjeni akses në internet Wi-Fi falas

Ja sesi të gjeni akses në internet Wi-Fi falas

Ekskluzive: Demhasaj dhe Kryeziu marrin pasaportat e Kosovës, në nëntor grumbullohen nga Challandes

Ekskluzive: Demhasaj dhe Kryeziu marrin pasaportat e Kosovës, në nëntor grumbullohen nga Challandes