Imami i cili i hap dyert e xhamisë për macet gjatë dimrit

06.01.2017 19:56
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Imami i cili i hap dyert e xhamisë për macet gjatë dimrit

Ky është një nga imamët më të hatashëm në botë. Sa herë që vie sezoni i dimrit ai është top lajm. Bëhet fjalë për imamin e Xhamisë Aziz Mahmud Hüdayi në Stamboll, i cili ka një veçori.

Ai ka një dashuri të veçantë për macet. Imami Mustafa Efe, gjatë kohëve të ftohta ai hap dyert e xhamisë për të strehuar macet, që ata të ngrohen në ambientet e xhamisë. Ai së bashku me xhematin e asaj xhamie janë mësuar me macet dhe ata janë bërë pjesë e pandashme e xhamisë.

Ai shpeshherë përmes fotografive ka treguar macet që vijnë në xhami. Ai ka thënë se macet janë të mirëseardhura në xhaminë tonë në çdo kohë, e sidomos në dimër./KohaIslame

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Filiali i parë bankar pa punonjës, transaksionet dhe të gjitha kërkesat kryhen nga robotët (Video)

Filiali i parë bankar pa punonjës, transaksionet dhe të gjitha kërkesat kryhen nga robotët (Video)

Objekte të çuditshme që pak veta dinë për çfarë përdoren (Foto)

Objekte të çuditshme që pak veta dinë për çfarë përdoren (Foto)

Çorapet e humbura mund t’ju ketë ‘ngrënë’ makina e larjes (Foto)

Çorapet e humbura mund t’ju ketë ‘ngrënë’ makina e larjes (Foto)

Kalimtarët e hutuar me ‘vogëlushen’ që kërkonte lëmoshë skaj rruge (Video)

Kalimtarët e hutuar me ‘vogëlushen’ që kërkonte lëmoshë skaj rruge (Video)

Policia amerikane vendosi 13 kamionë nën një mbikalim, për të parandaluar një vetëvrasje (Foto/Video)

Policia amerikane vendosi 13 kamionë nën një mbikalim, për të parandaluar një vetëvrasje (Foto/Video)

Familja pesëanëtarëshe heq dorë nga shkollimi dhe shtëpia luksoze, për të udhëtuar nëpër SHBA me autobusin e shndërruar në shtëpi me rrota (Foto)

Familja pesëanëtarëshe heq dorë nga shkollimi dhe shtëpia luksoze, për të udhëtuar nëpër SHBA me autobusin e shndërruar në shtëpi me rrota (Foto)

Shoferi i autobusit plot me turistë, kalon përmes rrugës më të rrezikshme në të cilën derdhet ujëvara (Video)

Shoferi i autobusit plot me turistë, kalon përmes rrugës më të rrezikshme në të cilën derdhet ujëvara (Video)

Pozoi me familjarët e miqtë, gruaja habitet me dorën e shfaqur në imazh – nuk e di e kujt është (Foto)

Pozoi me familjarët e miqtë, gruaja habitet me dorën e shfaqur në imazh – nuk e di e kujt është (Foto)

Moment interesant në Shtëpinë e Bardhë: Trump largon një thërrmijë “zbokthi” nga kostumi i Macron (Video)

Moment interesant në Shtëpinë e Bardhë: Trump largon një thërrmijë “zbokthi” nga kostumi i Macron (Video)

Ombrella që mbron veturën tuaj nga dielli, shiu dhe gjërat e forta – ajo mund të përdoret edhe si tendë për kamping (Video)

Ombrella që mbron veturën tuaj nga dielli, shiu dhe gjërat e forta – ajo mund të përdoret edhe si tendë për kamping (Video)

Shakaja e nuses anulon martesën, çifti dhe mysafirët u desh të kthehen “duarthatë” në shtëpi! (Foto)

Shakaja e nuses anulon martesën, çifti dhe mysafirët u desh të kthehen “duarthatë” në shtëpi! (Foto)

Njëqind euro në kutinë e “lypësit” – eksperiment që tregon reagimet e kalimtarëve! (Video)

Njëqind euro në kutinë e “lypësit” – eksperiment që tregon reagimet e kalimtarëve! (Video)

Policia përcolli makinën e të hendikepuarve, që lëvizte në autostradë me vetëm 12 kilometra në orë (Video)

Policia përcolli makinën e të hendikepuarve, që lëvizte në autostradë me vetëm 12 kilometra në orë (Video)

E nervozonte djali i vogël në restorant, gruaja e rrëzon në tokë vogëlushin e pafajshëm në prezencë të klientëve (Video)

E nervozonte djali i vogël në restorant, gruaja e rrëzon në tokë vogëlushin e pafajshëm në prezencë të klientëve (Video)

Njihuni me 20-vjeçarin që i shpëtoi, peshkaqenit, ariut dhe gjarprit (Foto)

Njihuni me 20-vjeçarin që i shpëtoi, peshkaqenit, ariut dhe gjarprit (Foto)

Majmunët e vegjël në skena eksplicite, pasi panë të rriturit teksa çiftoheshin (Foto)

Majmunët e vegjël në skena eksplicite, pasi panë të rriturit teksa çiftoheshin (Foto)