Ilya Nashin: Të arrestuarit nuk e kanë organizuar vrasjen e Nemstovit

09.03.2015 11:38
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ilya Nashin: Të arrestuarit nuk e kanë organizuar vrasjen e Nemstovit

Një aleat dhe bashëkpunetor i ngushtë i ish-kritikut dhe opozitarit më të ashpër të Vladimir Putinit, Nemstovit ka shprehur skepticizëm se të arrestuarit e djeshëm janë me të vërtetë vrasësit dhe organizuesit e vrasjes së liderit opozitar Nemstov.

Ilya Yashin foli për BBC-në, pasi që dje Zaur Dadayev dhe Anzor Gubashev, që të dy me origjinë çeçene, u ngarkuan me akuzat për vrasjen e Nemstovit, transmeton Indeksonline.

Yashin poashtu kundërshtoi idenë se radikalët islamik mund të jenë komplotistët e Nemstovit.

Ai thotë se vrasësit e Nemstovit janë rus, dhe për më shumë janë në Qeveri. /Indeksonline/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Sulmi me raketa, vriten të paktën 70 ushtarë

Sulmi me raketa, vriten të paktën 70 ushtarë

Muri 119 miliardë dollarësh që mund të mbrojë Nju Jorkun nga përmbytja

Muri 119 miliardë dollarësh që mund të mbrojë Nju Jorkun nga përmbytja

Plot 360 miliardë copë/ Afrika Lindore “pushtohet” nga karkalecat e shkretëtirës

Plot 360 miliardë copë/ Afrika Lindore “pushtohet” nga karkalecat e shkretëtirës

Qëllimi final i qeverisë gjermane është “një Libi sovrane” dhe një “proces pajtimi brenda Libisë”,   hapi i parë drejt paqes në Libi?

Qëllimi final i qeverisë gjermane është “një Libi sovrane” dhe një “proces pajtimi brenda Libisë”, hapi i parë drejt paqes në Libi?

Lajçak ka thënë se, BE-ja duhet të ushtrojë ndikimin e vet në rajonin e Ballkanit Perëndimor, ose do të përballet me rreziqe

Lajçak ka thënë se, BE-ja duhet të ushtrojë ndikimin e vet në rajonin e Ballkanit Perëndimor, ose do të përballet me rreziqe

Për shkak të një audio-incizimi, jep dorëheqje kryeministri i Ukrainës

Për shkak të një audio-incizimi, jep dorëheqje kryeministri i Ukrainës

Njeriu i shërbimit sekret iranian planifikonte të hapte televizion në gjuhën shqipe

Njeriu i shërbimit sekret iranian planifikonte të hapte televizion në gjuhën shqipe

Turqia dërgon trupat drejt Libisë, askush nuk do të mund të nxjerrë naftë pa lejen e Erdoganit

Turqia dërgon trupat drejt Libisë, askush nuk do të mund të nxjerrë naftë pa lejen e Erdoganit

Ndodh edhe kjo, imami nga Uganda e kuptoi vetëm pas dy javësh se “gruaja” e tij ishte një burrë, këtë e zbuloi policia

Ndodh edhe kjo, imami nga Uganda e kuptoi vetëm pas dy javësh se “gruaja” e tij ishte një burrë, këtë e zbuloi policia

Sulm ajror në Siri, 18 të vdekur dyshohet se sulmin e ka kryer qeveria ruse dhe ajo siriane

Sulm ajror në Siri, 18 të vdekur dyshohet se sulmin e ka kryer qeveria ruse dhe ajo siriane

Akuzat për shkarkimin e Trumpit dërgohen në Senatin amerikan

Akuzat për shkarkimin e Trumpit dërgohen në Senatin amerikan

Putin emëron kryeministrin e ri të Rusisë

Putin emëron kryeministrin e ri të Rusisë

Rohani: Na duhet unitet kombëtar në Iran

Rohani: Na duhet unitet kombëtar në Iran

Shtetasi me origjinë shqiptare i ka vënë flakën vetes në Strasburg të Francës

Shtetasi me origjinë shqiptare i ka vënë flakën vetes në Strasburg të Francës

Boris Johnson i refuzon Skocisë referendumin e dytë për pavarësi

Boris Johnson i refuzon Skocisë referendumin e dytë për pavarësi

Ja kush e vrau gazetarin sllovak, Jan Kuciak

Ja kush e vrau gazetarin sllovak, Jan Kuciak