Igli Tare: S’ka arsyetime, por kemi shumë mungesa në skuadër

11.07.2020 20:07
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Igli Tare: S’ka arsyetime, por kemi shumë mungesa në skuadër

Drejtori sportiv i Lazios nga Shqipëria, Igli Tare, s’ka pranuar të premtojë se klubi do të investojë për ta përforcuar skuadrën për sezonin e ardhshëm, përkundër që tani ka mbetur prapa në garën për titull me Juventusin dhe ka mungesa të shumta shkaku i lëndimeve dhe suspendimeve në skuadër.

Pas triumfit në Kupën e Italisë, Lazio shpresonte të dilte fitimtar edhe nga një betejë tjetër me Juventusin – atë në Serie A, ku dy skuadrat i ndante vetëm një pikë, transmeton Gazeta Express.

Megjithatë, Lazio nuk ka arritur të qëndrojë në një hap me Juventusin në garën për titullin e kampionit të Italisë dhe tani ka mbetur prapa për shtatë pikë.

Por, Tare thotë se Lazio do të duhet fillimisht ta vlerësojë rrjedhën e këtij sezonit dhe nuk pranoi të thotë se do të ketë përforcime, kur u pyet për këtë gjë.

“Kemi ende kohë deri në fund të këtij sezoni dhe bëhet fjalë për edhe shumë pikë deri në fund. Detyra jonë është ta japim maksimumin nga vetja deri në fund”, ka thënë Tare, në një intervistë të dhënë për Sky Sport Italia.

“Kush mund ta kishte parashikuar një pandemi? Edhe në ndeshjet e para pas rinisjes së sezonit, njerëzit thonin se Lazio e ka një skuadër të madhe. Por, kur të vijë koha, ne do të ulemi dhe trajnerin dhe presidentin dhe ta vlerësojmë të gjithë sezonit”.

“Siç e thashë edhe më parë, ne luajtëm tmerrshëm kundër Lecces dhe do të duhej të kishim fituar, kështu që nuk mund të arsyetohemi. Por, kur të mungojnë 14 lojtarë për shkak të lëndimeve dhe suspendimeve, nuk mund ta japësh 100 përqindëshin kur luan çdo tre ditë”. /Gazeta Express/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Diskutohet në Kosovë për autostradën e parë për biçikleta – e para e llojit të vetë në Ballkanin Perëndimor

Diskutohet në Kosovë për autostradën e parë për biçikleta – e para e llojit të vetë në Ballkanin Perëndimor

Enca vë në fokus të pasmet në imazhin e fundit të ndarë në rrjetet sociale

Enca vë në fokus të pasmet në imazhin e fundit të ndarë në rrjetet sociale

Lamtumirë Kardashians – Reality Show mbyllet pas 14 vjetësh

Lamtumirë Kardashians – Reality Show mbyllet pas 14 vjetësh

Arrestohet gruaja që u zhvesh e ‘provoi’ lodrat e seksit në dyqanin për të rritur (Foto)

Arrestohet gruaja që u zhvesh e ‘provoi’ lodrat e seksit në dyqanin për të rritur (Foto)

Shkencëtarët zbulojnë se si të ngadalësohet plakja biologjike

Shkencëtarët zbulojnë se si të ngadalësohet plakja biologjike

Infektohet me Covid-19 edhe vajza e Berluskonit

Infektohet me Covid-19 edhe vajza e Berluskonit

​Shqipëria përballë Lituanisë për tri pikët e radhës

​Shqipëria përballë Lituanisë për tri pikët e radhës

Partneri kontrollon vazhdimisht telefonin tuaj – ai mund të ketë këto probleme

Partneri kontrollon vazhdimisht telefonin tuaj – ai mund të ketë këto probleme

A mund të gjeni më shumë se 16 mace në këtë foto?

A mund të gjeni më shumë se 16 mace në këtë foto?

Kush është bukuroshja shqiptare që fitoi kurorën “Miss Arbëresha”- (Foto)

Kush është bukuroshja shqiptare që fitoi kurorën “Miss Arbëresha”- (Foto)

Sot e nesër mbahet Kampionati i Kosovës në automobilizëm

Sot e nesër mbahet Kampionati i Kosovës në automobilizëm

Kosova U21 pëson debakël në “Fadil Vokrri”

Kosova U21 pëson debakël në “Fadil Vokrri”

Anglia shënon edhe golin e gjashtë në “Fadil Vokrri”

Anglia shënon edhe golin e gjashtë në “Fadil Vokrri”

Bim Bimma publikon videoklipin e këngës “Ftyrat”

Bim Bimma publikon videoklipin e këngës “Ftyrat”

Barazon Kosova

Barazon Kosova

Thaçi: Besoj fuqishëm në talentin dhe suksesin e kampionëve tanë

Thaçi: Besoj fuqishëm në talentin dhe suksesin e kampionëve tanë