iFixit tërheq çmontimin e Galaxy Fold nën presionin e Samsung

26.04.2019 11:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
iFixit tërheq çmontimin e Galaxy Fold nën presionin e Samsung

Galaxy Fold nuk do të debutojë brenda datës së parashikuar ndërsa Samsung ka filluar hetimet ndaj disa njësive dërguar për analistët e mediave.

Pak ditë më parë iFixit bëri atë që di të bëjë më të mirë, të çmontojë telefonë dhe pajisje për të zbuluar çfarë fshihet në brendësi të tyre.

Megjithatë ditën e Enjte ata u detyruan të tërhiqni artikullin e çmontimit të Galaxy Fold. Zakonisht ato blejnë telefonë në mënyrë që ti çmontojnë për këtë të fundit e kishin marrë nga një palë e tretë.

Samsung kishte kërkuar nga partneri i besueshëm i cili kishte dhënë telefonin iFixit të kërkonte heqjen e çmontimit të Galaxy Fold.

Edhe pse iFixit bëri rezistencë fillimisht, më pas mësohet të ketë pranuar heqjen e çmontimit. iFixit e quajti telefonit shumë delikat.

Nuk dihet çfarë Samsung do të bëjë saktësisht për të adresuar këtë dobësi të Galaxy Fold e as se kur do të debutojë. Një gjë është e qartë se kompania nuk dëshiron të ekspozojë problemet e as sekretet përpara se të dalë në shitje. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Microsoft krijon të folur reale me inteligjencën artficiale

Microsoft krijon të folur reale me inteligjencën artficiale

Prezantohet laptopi i parë në botë me 5G

Prezantohet laptopi i parë në botë me 5G

Bosi i Huawei kundër një kundërpërgjigje Kineze ndaj Apple

Bosi i Huawei kundër një kundërpërgjigje Kineze ndaj Apple

Laptopët ZenBook dhe VivoBook zëvendësojnë trackpadin me një ekran

Laptopët ZenBook dhe VivoBook zëvendësojnë trackpadin me një ekran

Kompania pas TikTok ka në plan një smartfon

Kompania pas TikTok ka në plan një smartfon

Asus prezanton monitorin e parë në botë me frekuencë 240Hz

Asus prezanton monitorin e parë në botë me frekuencë 240Hz

Elinel ka përfunduar xhirimet e klipit të ri

Elinel ka përfunduar xhirimet e klipit të ri

20 vjeçari shqiptar mahnit jurinë e “The Voice” në Francë

20 vjeçari shqiptar mahnit jurinë e “The Voice” në Francë

Rritet tregtia e shërbimeve me BE

Rritet tregtia e shërbimeve me BE

Procesorët e rinj rrisin performancën e telefonëve me 60%

Procesorët e rinj rrisin performancën e telefonëve me 60%

AMD prezanton një procesor më të fuqishëm se Core i9-9920X dhe me gjysmën e çmimit

AMD prezanton një procesor më të fuqishëm se Core i9-9920X dhe me gjysmën e çmimit

Një mashtrim i ri me Bitcoin infekton kompjuterët me ransomware dhe trojanë

Një mashtrim i ri me Bitcoin infekton kompjuterët me ransomware dhe trojanë

Milan mbetet jashtë Ligës së Kampionëve, kualifikohen Atalanta e Inter

Milan mbetet jashtë Ligës së Kampionëve, kualifikohen Atalanta e Inter

Intel zbulon procesorin me të gjitha bërthamat me frekuencë 5Ghz

Intel zbulon procesorin me të gjitha bërthamat me frekuencë 5Ghz

Ja vendet ku telefonët Huawei preferohen më së shumti

Ja vendet ku telefonët Huawei preferohen më së shumti

Operatori i madh celular në SHBA pranon pagesat e faturave në Bitcoin

Operatori i madh celular në SHBA pranon pagesat e faturave në Bitcoin