iFixit: Galaxy Fold është shumë delikat

24.04.2019 17:49
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
iFixit: Galaxy Fold është shumë delikat

Një çmontim i Galaxy Fold tashmë është realizuar por kjo e fundit mund të na ndihmojë të kuptojmë pse Samsung ka vendosur të shtyjë debutimin e tij.

iFixit kreu çmontimin e telefonit pjesë më pjesë dhe firma zbulon një detaj alarmant sidomos rreth boshtit. Ndërsa mekanizimi i palosje duket u fuqishëm, nuk ka mbrojtje nga hyrja e papastërtive në të.

Këto papastërti më pas ngelin mes boshtit dhe ekranit plastik OLED. Gjetje shpjegojnë edhe arsyet e dështimit të ekranit të telefonit.

Raportimet kanë qenë të ndryshme ku the Verge sugjeronte se ekrani krijonte një rrudhë në pjesën ku paloset. Gjithashtu vjen të theksohet se ekrani prej plastike është më pak rezistent ndaj gërvishtjeve krahasuar me ekranet prej xhami.

Megjithatë nuk është surprizuese se Galaxy Fold në të vërtetë nuk është rezistent ndaj ujit dhe pluhurit. Por çmontimi i iFixit krijon mungesë besueshmërie.

Nëse iFixit ngre alarmin, Samsung me të vërtetë ka nevojë të bëjë ndryshme në dizajn nëse dëshiron që telefoni të jetë i përdorshëm në përditëshmërinë tonë. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve