Ibrahimovic: Man Unitedi është në krizë për shkak të Fergusonit

19.03.2019 12:38
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ibrahimovic: Man Unitedi është në krizë për shkak të Fergusonit

Zlatan Ibrahimovic beson se Manchester Unitedi duhet ta harrojë suksesin e ish-trajnerit legjendar, Sir Alex Fergusonit, sepse suksesi i këtij të fundit është duke e mbajtur prapa klubin tani.

Fergusoni u pensionua në vitin 2013, pasi i fitoi 13 tituj të Premierligës, pesë tituj të FA Cup dhe dy tituj të Ligës së Kampionëve gjatë periudhës 26-vjeçare me klubin anglez. Që nga atëherë, Manchester Unitedi nuk ka arritur më suksese të këtij niveli, transmeton Gazeta Express.

Tre trajnerë të ndryshëm, David Moyes, Louis van Gaal dhe Jose Mourinho, erdhën dhe u shkarkuar nga klubi pasi dështuan të arrijnë suksese të mjaftueshme për ta merituar postin e trajnerit të “Djajve të kuq”.

Manchester Unitedi ka dështuar ta fitojë titullin në pesë sezonet që nga largimi i Fergusonit, duke përfunduar jashtë top katërshes për tri herë gjatë kësaj kohe. Trajneri në detyrë, Ole Gunnar Solskjaer, po tenton ta përmirësojë situatën në klub.

“Gjithçka që ndodh në klub gjykohet nga epoka e Fergusonit. Ata thonë se nëse Fergusoni do të kishte qenë këtu, kjo gjë nuk do të kishte ndodhur. Fergusoni nuk do ta bënte kështu. Gjithçka është për Fergusonin”, ka thënë Ibrahimovic.

“Po të isha unë, do të thosha se nuk e kemi më Fergusonin, Unë kam ardhur këtu dhe dua ta bëjë historinë time, dua ta shkruaj historinë time. Nuk dua të dëgjoj për atë që ka ndodhur më parë. Dua të jetoj në të tashmen”.

“Fergusoni e ka vendin e vet në historinë e këtij klubi, por tani klubi po vazhdon pa të. Manchester Unitedi duhet ta gjejë identitetin e vet dhe kjo është e vështirë”. /Gazeta Express/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Deda: Qeverinë mund ta rrëzonim në qershor, po presim zgjedhjet në LDK

Deda: Qeverinë mund ta rrëzonim në qershor, po presim zgjedhjet në LDK

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Policia me masa shtesë gjatë sezonit veror

Policia me masa shtesë gjatë sezonit veror

Kryeministri Haradinaj ka një apel të rëndësishëm për bashkatdhetarët

Kryeministri Haradinaj ka një apel të rëndësishëm për bashkatdhetarët

Shqipëria – 25 mijë euro për Bujanocin, Serbia 40 milionë për serbët e Kosovës

Shqipëria – 25 mijë euro për Bujanocin, Serbia 40 milionë për serbët e Kosovës

Maloku pasi u ftua nga Tribunali: Djemtë e mi i nxora jashtë vendit, s’munda t’iu sigurojë kushte në Kosovë

Maloku pasi u ftua nga Tribunali: Djemtë e mi i nxora jashtë vendit, s’munda t’iu sigurojë kushte në Kosovë

A do të mbahet ‘Beer Fest-i’ i radhës në Prishtinë?

A do të mbahet ‘Beer Fest-i’ i radhës në Prishtinë?

Veseli dorëzon kërkesën për themelimin e Komisionit që heton Listat e Veteranëve

Veseli dorëzon kërkesën për themelimin e Komisionit që heton Listat e Veteranëve

Haradinaj i reagon Zaevit: Askush s’do ta ndajë Kosovën

Haradinaj i reagon Zaevit: Askush s’do ta ndajë Kosovën

Lajmi i fundit: Naim Malokun e kontakton Gjykata Speciale

Lajmi i fundit: Naim Malokun e kontakton Gjykata Speciale

Vetëvendosje kërkon largimin e Thaçit nga presidenca, pasi Zaev zbuloi detaje për ndarjen e Kosovës

Vetëvendosje kërkon largimin e Thaçit nga presidenca, pasi Zaev zbuloi detaje për ndarjen e Kosovës

Si kishte rënë Ramush Haradinaj në kurthin e dy komedianëve rusë sikurse miku i tij Zaev

Si kishte rënë Ramush Haradinaj në kurthin e dy komedianëve rusë sikurse miku i tij Zaev

Adoleshenti amerikan dënohet me burgim të përjetshëm, ia kishte hequr kokën shokut të vet

Adoleshenti amerikan dënohet me burgim të përjetshëm, ia kishte hequr kokën shokut të vet

Miliarderi amerikan akuzohet për trafikim vajzash

Miliarderi amerikan akuzohet për trafikim vajzash

Lajmi i fundit: Serbia thotë se pamundësoi pranimin e Administratës Tatimore të Kosovës në IOTA

Lajmi i fundit: Serbia thotë se pamundësoi pranimin e Administratës Tatimore të Kosovës në IOTA

Ministri i Jashtëm i Bosnjës, taksën nga Kosova e konsideron goditje të rëndë

Ministri i Jashtëm i Bosnjës, taksën nga Kosova e konsideron goditje të rëndë