Ibrahimovic e frymëzon Milanin për ta mposhtur Sassuolon me 10 futbollistë

21.07.2020 23:51
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ibrahimovic e frymëzon Milanin për ta mposhtur Sassuolon me 10 futbollistë

Milani e ka mundur 2:1 Sassuolon, e cila luajti me 10 futbollistë për pjesën më të madhe të ndeshjes, duke e vazhduar ecurinë mbresëlënëse pa humbje në përpjekje për t’u kualifikuar në Ligën e Evropës sezonin e ardhshëm.

Zlatan Ibrahimovic shkëlqeu duke i shënuar të dy golat e triumfit për kuqezinjtë të martën në Mapei Stadium, falë të cilës Milani ngrihet në pozitën e pestë në tabelën e Serie A, raporton Front Online.

Milani tani grumbullon 59 pikë në vendin e pestë, një më shumë se Roma dhe tri më shumë se Napoli, të cilat e ndjekin nga pas por ndeshjet e kësaj jave do t’i zhvillojnë nesër kundër Spalit dhe Parmës, përkatësisht.

Kjo është ndeshja e nëntë radhazi pa humbje, shtatë fitore dhe dy barazime, që prej rifillimit të sezonit në Serie A për Milanin.

Edhe Sassuoli ishte në një ecuri prej tetë ndeshjeve pa humbje, por u mposht sonte pasi luajti me një lojtar më pak që prej minutës së 45-të.

Pavarësisht humbjes, Sassuolo ngel në pozitën e tetë me 48 pikë. /Front Online/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Aubameynag- Arsenal, vjen lajmi më i ri

Aubameynag- Arsenal, vjen lajmi më i ri

Zidane ka marr një vendim të rëndësishëm për Real Madridin

Zidane ka marr një vendim të rëndësishëm për Real Madridin

Taulant Xhaka vendos për të ardhmen e tij

Taulant Xhaka vendos për të ardhmen e tij

Diskutohet në Kosovë për autostradën e parë për biçikleta – e para e llojit të vetë në Ballkanin Perëndimor

Diskutohet në Kosovë për autostradën e parë për biçikleta – e para e llojit të vetë në Ballkanin Perëndimor

Enca vë në fokus të pasmet në imazhin e fundit të ndarë në rrjetet sociale

Enca vë në fokus të pasmet në imazhin e fundit të ndarë në rrjetet sociale

Lamtumirë Kardashians – Reality Show mbyllet pas 14 vjetësh

Lamtumirë Kardashians – Reality Show mbyllet pas 14 vjetësh

Arrestohet gruaja që u zhvesh e ‘provoi’ lodrat e seksit në dyqanin për të rritur (Foto)

Arrestohet gruaja që u zhvesh e ‘provoi’ lodrat e seksit në dyqanin për të rritur (Foto)

Shkencëtarët zbulojnë se si të ngadalësohet plakja biologjike

Shkencëtarët zbulojnë se si të ngadalësohet plakja biologjike

Infektohet me Covid-19 edhe vajza e Berluskonit

Infektohet me Covid-19 edhe vajza e Berluskonit

​Shqipëria përballë Lituanisë për tri pikët e radhës

​Shqipëria përballë Lituanisë për tri pikët e radhës

Partneri kontrollon vazhdimisht telefonin tuaj – ai mund të ketë këto probleme

Partneri kontrollon vazhdimisht telefonin tuaj – ai mund të ketë këto probleme

A mund të gjeni më shumë se 16 mace në këtë foto?

A mund të gjeni më shumë se 16 mace në këtë foto?

Kush është bukuroshja shqiptare që fitoi kurorën “Miss Arbëresha”- (Foto)

Kush është bukuroshja shqiptare që fitoi kurorën “Miss Arbëresha”- (Foto)

Sot e nesër mbahet Kampionati i Kosovës në automobilizëm

Sot e nesër mbahet Kampionati i Kosovës në automobilizëm

Kosova U21 pëson debakël në “Fadil Vokrri”

Kosova U21 pëson debakël në “Fadil Vokrri”

Anglia shënon edhe golin e gjashtë në “Fadil Vokrri”

Anglia shënon edhe golin e gjashtë në “Fadil Vokrri”