Ibrahim Tatlises kërcënohet nga persona të panjohur: Do ta vrasim djalin!

03.07.2018 16:57
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ibrahim Tatlises kërcënohet nga persona të panjohur: Do ta vrasim djalin!

Persona ende të pa identifikuar e kanë kërcënuar atë se do t’ia vrasin djalin e tij, Idon, shkruan lajmi.net

Gjithçka ndodhi në qytetin e Sariyerit, vend në të cilin ky i fundit do të mbante një koncert dhe kjo bëri që të shtohen edhe masat e sigurisë. Tatlises ka ardhur me një reagim në Instagram dhe sot e ka paraqitur rastin në policinë e Stamboll.

‘’Një ditë më parë mora një telefonatë kërcënuese në lidhje me djalin tim Idon. Si Ibrahim Tatlises, gjatë gjithë këtyre viteve kam mbrojtur sigurinë e jetës dhe të pronës së të gjithë fëmijëve të mi. Por, përshtypja se ne jemi në paaftë, nuk duhet t’i trimërojë kërcënuesit pasi që do të ballafaqohen me pasoja.

Secili nga ne mund ta dimë se të gjitha llojet e kërcënimeve mund të dalin nga një kokë turku, dhe fuqia për t’u përgjigjur me sulm dy herë është gjithmonë në dispozicion!.’’, ka thënë këngëtari turk i cili poashtu ka shtuar se nëse shteti nuk do të ndërmarrë masa ata do t’i përdorin zakonet e vjetra, kjo një lloj kërcënimi edhe nga ana e tij.

”Për të informuar Drejtësinë Supreme Turke për shkak të respektit tonë për ligjet dhe rregulloret, ne e konsiderojmë atë si detyrë shtetërore. Në të kundërtën, do të përgjigjemi ashtu siç janë zakonet tona të vjetra’’, ka përfunduar 66 vjeçari.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Foto të reja të Galaxy S10 tregojnë telefonin në dy ngjyra

Foto të reja të Galaxy S10 tregojnë telefonin në dy ngjyra

Ekspertët e befasuar me krijesat misterioze që ngjajnë me ‘minj të vegjël’ (Video)

Ekspertët e befasuar me krijesat misterioze që ngjajnë me ‘minj të vegjël’ (Video)

United, Chelsea dhe Tottenhami kontaktojnë Realin për Balen

United, Chelsea dhe Tottenhami kontaktojnë Realin për Balen

Babai i Rodriguezit, Wilson: Juventusi do të ishte klub ideal për Jamesin

Babai i Rodriguezit, Wilson: Juventusi do të ishte klub ideal për Jamesin

59,000 sulme kibernetike janë raportuar në Evropë vitin e fundit

59,000 sulme kibernetike janë raportuar në Evropë vitin e fundit

Reali ka shpenzuar 383 milionë euro më pak se Barça që nga viti 2014

Reali ka shpenzuar 383 milionë euro më pak se Barça që nga viti 2014

Qe çka i bëni bebes nëse pini vetëm 10 cigare gjatë shtatzënisë

Qe çka i bëni bebes nëse pini vetëm 10 cigare gjatë shtatzënisë

Barça thyen traditën, emrat e lojtarëve në fanellë edhe në gjuhën kineze

Barça thyen traditën, emrat e lojtarëve në fanellë edhe në gjuhën kineze

Kush janë 290 emoji e reja që do të vinë këtë vit

Kush janë 290 emoji e reja që do të vinë këtë vit

Trump po i drejtohej kombit, djaloshi me po të njëjtin mbiemër që ishte i ftuar special “bën një sy gjumë” (Video)

Trump po i drejtohej kombit, djaloshi me po të njëjtin mbiemër që ishte i ftuar special “bën një sy gjumë” (Video)

Milot Rashica pas suksesit me Werderin: Çfarë ndeshje fantastike kundër Dortmundit, faleminderit fansa

Milot Rashica pas suksesit me Werderin: Çfarë ndeshje fantastike kundër Dortmundit, faleminderit fansa

Formacionet e mundshme: Barcelona – Real Madrid

Formacionet e mundshme: Barcelona – Real Madrid

A e dinit se Zuckerberg mund të fshinte përpara nesh mesazhet e dërguara?

A e dinit se Zuckerberg mund të fshinte përpara nesh mesazhet e dërguara?

Ushqim jo të shëndetshëm? Ja si ta zgjidhni atë?

Ushqim jo të shëndetshëm? Ja si ta zgjidhni atë?

As LeBron James nuk kryen punë, Lakers pëson humbje të thellë kundër Pacers

As LeBron James nuk kryen punë, Lakers pëson humbje të thellë kundër Pacers

Guardiola: Ka gjasa që titulli të vendoset në saje të goldallimit më të mirë

Guardiola: Ka gjasa që titulli të vendoset në saje të goldallimit më të mirë