Ibra rekord, 7 gola me ekipe të ndryshme në Europë

30.09.2016 17:32
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ibra rekord, 7 gola me ekipe të ndryshme në Europë

Zlatan Ibrahimovic është një prej më të mëdhenjve të historisë së futbollit. Këtë e tregojnë pervcse cilësitë e tij teknike, edhe statistikat. Me golin e shënuar në fushën e Zoryas në Europa League, ka arritur një rekord të rëndësishëm. Gjiganti suedez ka shënuar në kompeticionet europiane me shtatë skuadra të ndryshme, me Ajaksin, Juventusin, Interin, Barcelonën, Milanin, Psg dhe së fundmi me Manchester United. këtë rekord Ibra duhet ta ndajë me Adrian Mutunë dhe John Carew.

Në total Zllatan ka shënuar 52 gola në 129 ndeshje europine. E ka nisur me Ajaksin në vitin 2001, me 9 finalizime në 27 takime. e fanellën e Juventusit shënoi 3 gola në 19 ndeshje, të gjitha në Chamions League. Më pas u transferua te Interi, Barcelona e Milan, me stacionin e radhës në Paris. Pikërisht në kryeqytetin francez ishte i aftë për të përfaqësuar i vetëm reartin e avancuar. Vazhdon të mahnisë edhe të “Djajtë e Kuq”, duke shënuar dhe fituar.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Manchester City i fortë për Tottenhamin, vendos goli i Mahrez

Manchester City i fortë për Tottenhamin, vendos goli i Mahrez

Internet më i shpejtë dhe thirrje holografike: çfarë premton e ardhmja me 5G-në?

Internet më i shpejtë dhe thirrje holografike: çfarë premton e ardhmja me 5G-në?

Real Madridi ka arritur marrëveshje me talentin e madh argjentinas Exequiel Palacios

Real Madridi ka arritur marrëveshje me talentin e madh argjentinas Exequiel Palacios

Kafeja gjatë shtatzënisë rrit rrezikun e mbipeshës tek fëmijët

Kafeja gjatë shtatzënisë rrit rrezikun e mbipeshës tek fëmijët

Pas përurimit në Stamboll, këto janë aeroportet e tjera që priten të ndërtohen nëpër botë (Foto)

Pas përurimit në Stamboll, këto janë aeroportet e tjera që priten të ndërtohen nëpër botë (Foto)

Tottenham 0-1 Man City, notat e lojtarëve

Tottenham 0-1 Man City, notat e lojtarëve

Microsoft kalon Amazon dhe rifiton vendin e dytë si kompania më me vlerë në botë

Microsoft kalon Amazon dhe rifiton vendin e dytë si kompania më me vlerë në botë

Kombinimet e këndshme që tregojnë se jo të gjitha kostumet për Halloween duhet të jenë të frikshme (Foto)

Kombinimet e këndshme që tregojnë se jo të gjitha kostumet për Halloween duhet të jenë të frikshme (Foto)

Unitedi dhe Chelsea vazhdojnë interesimin për Ramsey

Unitedi dhe Chelsea vazhdojnë interesimin për Ramsey

Këta dronë mund të ngrejnë 40 herë peshën e tyre

Këta dronë mund të ngrejnë 40 herë peshën e tyre

Shenjat se keni probleme me gjëndrën tiroide

Shenjat se keni probleme me gjëndrën tiroide

A është kjo greke, sozia e modeles shqiptare me famë botërore

A është kjo greke, sozia e modeles shqiptare me famë botërore

Historitë e katër të tjerëve të vrarë në tragjedinë me helikopterin e pronarit të Leicester Cityt

Historitë e katër të tjerëve të vrarë në tragjedinë me helikopterin e pronarit të Leicester Cityt

Google konsideron lançimin e abonimeve për grupe aplikacionesh me pagesë në Play Store

Google konsideron lançimin e abonimeve për grupe aplikacionesh me pagesë në Play Store

Mjeshtrit e Kung Fusë sfidojnë veten, praktikojnë mundjen me dema (Foto)

Mjeshtrit e Kung Fusë sfidojnë veten, praktikojnë mundjen me dema (Foto)

Macja u bë ylli i një pasarele turke, lëvizi krahas modeleve që parakalonin (Video)

Macja u bë ylli i një pasarele turke, lëvizi krahas modeleve që parakalonin (Video)