Ibra lojtari i derbit, por kush doli fitues në dyluftimin Hakimi-Theo?

17.10.2020 20:27
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ibra lojtari i derbit, por kush doli fitues në dyluftimin Hakimi-Theo?

AC Milan e ka mposhtur Interin me rezultat 1-2 në “Giuseppe Meazza” me dy golat e realizuar në fillim të ndeshja nga sulmuesi suedez Zlatan Ibrhimovic, raporton KosovaPress.

Me realizimin e këtyre dy golave dhe me performancën e tij gjate gjithë ndeshjes, Ibra u shpall lojtari më i mirë i ndeshjes me notën 9.1.

Por, përtej ballafaqimit mes dy ekipeve, vëmendja ishte edhe tek dyluftimi ndërmjet Achraf Hakimit dhe The Hernadez. Të dy u panë disa herë në dyluftim dhe duket se paraqitja e tyre ishte në një nivel të njëjtë dhe në fund nuk kishte një “fitues” të pastër. Pas ndeshjes, Hakimi dhe Theo u vlerësuan me notën e njëjtë, 6.7.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ibra lojtari i derbit, por kush doli fitues në dyluftimin Hakimi-Theo?

Ibra lojtari i derbit, por kush doli fitues në dyluftimin Hakimi-Theo?

Inter-Milan, zbulohen formacionet zyrtare, Conte me lëvizje befasuese

Inter-Milan, zbulohen formacionet zyrtare, Conte me lëvizje befasuese

Përfundon drama në “Stamford Bridge” mes Chelseat e Southamptonit, ja rezultati final

Përfundon drama në “Stamford Bridge” mes Chelseat e Southamptonit, ja rezultati final

Përfundon drama në “Stamford Bridge” mes Chelseat e Southamptonit, ja rezultati final

Përfundon drama në “Stamford Bridge” mes Chelseat e Southamptonit, ja rezultati final

Ndeshje spektakolare, shënohët goli i dytë në ndeshjen Everton-Liverpool

Ndeshje spektakolare, shënohët goli i dytë në ndeshjen Everton-Liverpool

Lëndohet ylli i Liverpoolit, largohet nga loja

Lëndohet ylli i Liverpoolit, largohet nga loja

Dy minuta lojë dhe ka gol në derbin Everton – Liverpool

Dy minuta lojë dhe ka gol në derbin Everton – Liverpool

Formacionet e mundshme të derbit mes Interit dhe Milanit

Formacionet e mundshme të derbit mes Interit dhe Milanit

Ronaldo: Nuk e kam shkelur protokollin, pres të kthehem së shpejti e të shijoj jetën

Ronaldo: Nuk e kam shkelur protokollin, pres të kthehem së shpejti e të shijoj jetën

Nesër Drag Race i fundit për këtë vit

Nesër Drag Race i fundit për këtë vit

Kabineti i Komshiq: Vendimi për mos njohjen e Kosovës nuk ishte unanim

Kabineti i Komshiq: Vendimi për mos njohjen e Kosovës nuk ishte unanim

Goli i Hadergjonajt zgjidhet si më i miri në “Play-Off” në Ligën e Kombeve

Goli i Hadergjonajt zgjidhet si më i miri në “Play-Off” në Ligën e Kombeve

Babai i Krasniqit i kërkon atij ti “var dorëzat”, Krasniqi i kthen përgjigje

Babai i Krasniqit i kërkon atij ti “var dorëzat”, Krasniqi i kthen përgjigje

Krasniqi: Grushti ndaj Boesel ishte grushti i 15 viteve, pas meçit ai përfundoi në spital

Krasniqi: Grushti ndaj Boesel ishte grushti i 15 viteve, pas meçit ai përfundoi në spital

Deschamps lavdëron Pogban në përballjen ndaj Kroacisë

Deschamps lavdëron Pogban në përballjen ndaj Kroacisë

Vieri frikëson Milanin: Ky lojtar i Interit është më i miri në botë

Vieri frikëson Milanin: Ky lojtar i Interit është më i miri në botë