I rrahuri nga Njësia Speciale, Djuric: Paralajmëron trazira e konflikte në Kosovë

11.12.2019 23:09
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
I rrahuri nga Njësia Speciale, Djuric: Paralajmëron trazira e konflikte në Kosovë

I rrahuri nga Njësia Speciale, Djuric: Paralajmëron trazira e konflikte në Kosovë

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Djuric, i cili u rrah nga Njësia Speciale në Kosovë dhe u dëbua nga Kosova, po vazhdon me deklarata fyese dhe akuza të rënda ndaj Kosovës, shkruan Gazeta Metro.

Djuric po i quan kosovarët si kriminel dhe terroristë, deklarata këto që po vijnë pasi deklaratave të fundit për masakrën e Reçakut që e quajti trillim.

“Që tragjedia të jetë më e madhe, duart e tyre kriminale janë njësoj të përgjakura me gjakun e serbëve dhe shqiptarëve, dhe ata sot, ashtu si në vitet e ’90-ta të shekullit të kaluar, nuk zmbrapsen nga mizoritë në mënyrë që të arrijnë qëllimet e tyre terroriste dhe kriminale”, tha Djuric.

Po ashtu Djuric po flet në emër të gjithë qytetarëve të Kosovës, pavarësisht se harron faktin se ai është një nga personat më të urryer në Kosovë.

“Të gjithë qytetarët e Kosovës, pavarësisht nga përkatësia nacionale, janë peng i fajësisë së këtyre, dhe që do të jenë të gatshëm në çdo mënyrë të parandalojnë që t’i përgjigjen drejtësisë, por kam frikë se ata nuk do të hezitonin që të shkaktojnë trazira dhe konflikte të reja”, tha Djuric.

Këto komente nga Djuric janë nxjerrë nga një deklaratë me shkrim e tij e cila është bërë për të provokuar zyrtarët kosovarë dhe nxitur tensione, mirëpo në Serbi po vlerësohet se ai po dëshiron ta rritë reputacionin e tij politik duke shfrytëzuar situatën me Kosovën.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Policia e Kosovës shkatërron plantacione me bimë narkotike në zonën e Koshares

Policia e Kosovës shkatërron plantacione me bimë narkotike në zonën e Koshares

Deputetët kërkojnë llogari nga Vitia për Agon Musliun dhe testet nga Serbia

Deputetët kërkojnë llogari nga Vitia për Agon Musliun dhe testet nga Serbia

Arrestohet një person, përgatiti 50 mijë euro fals për t’i hedhur në treg

Arrestohet një person, përgatiti 50 mijë euro fals për t’i hedhur në treg

Qëndron Kastrati u thotë në Kuvend se nuk tërhiqet nga vendimet e tij, kapet me Shpejtim Bulliqin

Qëndron Kastrati u thotë në Kuvend se nuk tërhiqet nga vendimet e tij, kapet me Shpejtim Bulliqin

Hoti: Nuk jam kryeministër për t’u konfrontuar, por për t’i kryer obligimet

Hoti: Nuk jam kryeministër për t’u konfrontuar, por për t’i kryer obligimet

Gjendja e pacientëve që po trajtohen për COVID-19 në spitalet e Kosovës

Gjendja e pacientëve që po trajtohen për COVID-19 në spitalet e Kosovës

Zaev dhe Geer: Sundimi i ligjit, kriter kryesor për integrimin evropian

Zaev dhe Geer: Sundimi i ligjit, kriter kryesor për integrimin evropian

Një i vdekur dhe 62 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Një i vdekur dhe 62 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Hoti i kërkon BE-së liberalizim vizash e përfundim të dialogut me Serbinë me njohje reciproke

Hoti i kërkon BE-së liberalizim vizash e përfundim të dialogut me Serbinë me njohje reciproke

Një muaj paraburgim për personin që goditi për vdekje me veturë këmbësorin në Kamenicë

Një muaj paraburgim për personin që goditi për vdekje me veturë këmbësorin në Kamenicë

Vuçiq: S’ka marrëveshje të shpejtë me Kosovën, por s’duhet të vriten fëmijë serbë e shqiptarë në të ardhmen

Vuçiq: S’ka marrëveshje të shpejtë me Kosovën, por s’duhet të vriten fëmijë serbë e shqiptarë në të ardhmen

Ismajli: Po bie lakorja e infeksionit, kemi 70 raste aktive me COVID-19

Ismajli: Po bie lakorja e infeksionit, kemi 70 raste aktive me COVID-19

Qendra turistike e fabrika të prodhimit – këto janë projektet në Kosovë që priten të financohen nga Uashingtoni

Qendra turistike e fabrika të prodhimit – këto janë projektet në Kosovë që priten të financohen nga Uashingtoni

​PDK në Prizren: VV-ja po dëshmon se nuk ka kapacitete menaxhuese

​PDK në Prizren: VV-ja po dëshmon se nuk ka kapacitete menaxhuese

Kaq miliona euro pritet të tërhiqen nga Trusti pas ndryshimit të ligjit

Kaq miliona euro pritet të tërhiqen nga Trusti pas ndryshimit të ligjit

Sa kosovarë jetojnë në Zvicër?

Sa kosovarë jetojnë në Zvicër?