I ngucin futbollistet e Australisë (FOTO)

08.03.2015 16:50

Ushtarët britanikë i kanë ngucur futbollistet e Australisë. Gjithçka ka ndodhur në ‘2015 Cyprus Cup’, një turne ndërkombëtar, i mbajtur të premten në Qipro, ku si rezultat, ushtarët britanikë, të cilët po qëndronin në tribuna për ta përcjellë ndeshjen Angli – Australi, kanë lëshuar komente seksiste ndaj ‘Matildas’, siç i quajnë futbollistet australiane, përcjell Zëri.

Federata e Futbollit të Australisë është ankuar për këtë rast, por që nuk e ka ndërmend të kërkojë ndëshkime disiplinore për ushtarët britanikë.

Oficeri i grupit militar ka kërkuar falje për këtë veprim dhe kërkim falja është pranuar. Sa për informatë, Anglia e fitoi këtë ndeshje, 3:0. /Zëri/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!

Infantino i shqetësuar: Pres thirrjen e FFK-së për ndërhyrje

Valverde paralajmëron largimin e Vidalit: Barcelona ka shumë mesfushorë

Parashikohet fituesi i rimeçit në mes Anthony Joshuas dhe Andy Ruizit

Rama: Buffon, Juventusi është si fe në Shqipëri dhe ti je si Papa

Salihu: Politikanët po i keqpërdorin biletat VIP

Vedat Muriqi nuk di të ndalet, shënon dy gola në pjesën e parë për Fenerbahcen

I shpëtuan tërmetit/ Surpriza për Alesjon dhe Aurelin, takohen me Ronaldon dhe Buffon (Video)

Ndahen vazot e Ligës së Kombeve, Shqipëria dhe Kosova rrezikojnë të njëjtin grup

Chelsea gati të bëjë çmendurinë për Sanchon

Komiteti Olimpik: Agim Ademi, ta vazhdojë mandatin deri në vitin 2022

Zyrtare: UEFA lejon të përdoret VAR-i në ndeshjën Kosova – Maqedonia e Veriut

Messi: Pensionimi po afron

Messi me një deklaratë që nuk do të dëshironin ta dëgjojnë tifozët e futbollit: Pensionimi po afron

Leksion Messit dhe Ronaldos

Me baner thumbues tifozët e Atletico Madridit ndaj Griezmannit

Messi ia siguron fitoren Barçës me një gol në minutën e 86-të, rrëmben kreun në La Liga