I ngucin futbollistet e Australisë (FOTO)

08.03.2015 16:50
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
I ngucin futbollistet e Australisë (FOTO)

Ushtarët britanikë i kanë ngucur futbollistet e Australisë. Gjithçka ka ndodhur në ‘2015 Cyprus Cup’, një turne ndërkombëtar, i mbajtur të premten në Qipro, ku si rezultat, ushtarët britanikë, të cilët po qëndronin në tribuna për ta përcjellë ndeshjen Angli – Australi, kanë lëshuar komente seksiste ndaj ‘Matildas’, siç i quajnë futbollistet australiane, përcjell Zëri.

Federata e Futbollit të Australisë është ankuar për këtë rast, por që nuk e ka ndërmend të kërkojë ndëshkime disiplinore për ushtarët britanikë.

Oficeri i grupit militar ka kërkuar falje për këtë veprim dhe kërkim falja është pranuar. Sa për informatë, Anglia e fitoi këtë ndeshje, 3:0. /Zëri/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Zidane ka marr një vendim të rëndësishëm për Real Madridin

Zidane ka marr një vendim të rëndësishëm për Real Madridin

Taulant Xhaka vendos për të ardhmen e tij

Taulant Xhaka vendos për të ardhmen e tij

Diskutohet në Kosovë për autostradën e parë për biçikleta – e para e llojit të vetë në Ballkanin Perëndimor

Diskutohet në Kosovë për autostradën e parë për biçikleta – e para e llojit të vetë në Ballkanin Perëndimor

​Shqipëria përballë Lituanisë për tri pikët e radhës

​Shqipëria përballë Lituanisë për tri pikët e radhës

Sot e nesër mbahet Kampionati i Kosovës në automobilizëm

Sot e nesër mbahet Kampionati i Kosovës në automobilizëm

Kosova U21 pëson debakël në “Fadil Vokrri”

Kosova U21 pëson debakël në “Fadil Vokrri”

Anglia shënon edhe golin e gjashtë në “Fadil Vokrri”

Anglia shënon edhe golin e gjashtë në “Fadil Vokrri”

Barazon Kosova

Barazon Kosova

Thaçi: Besoj fuqishëm në talentin dhe suksesin e kampionëve tanë

Thaçi: Besoj fuqishëm në talentin dhe suksesin e kampionëve tanë

Kosova sulmon, Moldavia shënon

Kosova sulmon, Moldavia shënon

“Miku i mirë në ditë të vështira”, pamjet e para të Messit duke luajtur me Suarezin

“Miku i mirë në ditë të vështira”, pamjet e para të Messit duke luajtur me Suarezin

Futbollistët e Kombëtares rezultojnë negativ me COVID-19

Futbollistët e Kombëtares rezultojnë negativ me COVID-19

Challandes: E vështirë për të gjetur një ekip të duhur ndaj Moldavisë dhe Greqisë

Challandes: E vështirë për të gjetur një ekip të duhur ndaj Moldavisë dhe Greqisë

Federata e Futbollit të Kosovës në konferencë për media

Federata e Futbollit të Kosovës në konferencë për media

Gjyqtarja seksi “ngre” edhe më shumë temperaturat, shfaqet e veshur me bikini dhe i lë me gojëhapur të gjithë (FOTO)

Gjyqtarja seksi “ngre” edhe më shumë temperaturat, shfaqet e veshur me bikini dhe i lë me gojëhapur të gjithë (FOTO)

Kampioni i mundjes anulon dasmën kur të ftuarit i shkruajnë se nusja është prostitutë

Kampioni i mundjes anulon dasmën kur të ftuarit i shkruajnë se nusja është prostitutë