I mblodhi 12 mijë euro për djalin e sëmurë, të gjitha i shpenzoi në drogë e prostituta

05.08.2019 09:29
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
I mblodhi 12 mijë euro për djalin e sëmurë, të gjitha i shpenzoi në drogë e prostituta

Falë mbledhjes së fondeve me titull “Campanha Ame Joao Miguel” kurat në Brazil për të voglin Joao Miguel, 19 muajsh, i infektuar që nga lindja nga një sëmundje e rrallë neuromuskulore degjeneruese, mund të nisnin.

Por babai, 37-vjeçari Mateus Henrique Leroy Alves, në vend që të blinte dozat e ilaçit të nevojshëm për ta bërë vogëlushin të ndihej më mirë, ishte zhdukur pa lënë gjurmë, duke shpenzuar 12 mijë eurot e para në drogë, alkool dhe prostituta.

Por, babai ‘dorëlëshuar’ u arrestua dhe dhënia e donacioneve u pezullua.

Duket se 37-vjeçari ishte impenjuar shumë në rrjetet sociale dhe eventet e organizuara për mbledhjen e fondeve që do shkonin për djalin e tij të sëmurë.

Me të mbledhur shumën e mjaftueshme për të blerë tre dozat e para të ilaçit të nevojshëm për një terapi prej gjashtë të tillësh, burri zhduket krejt papritur.

Një muaj më pas, u gjet dhe u arrestua nga policia në një hotel me pesë yje në Salvador de Bahia. Gjatë marrjes në pyetje pranon se: “I shpenzova paratë në alkool, gra dhe drogë dhe më kërcënojnë shpërndarësit e drogës”.

Sipas hetuesve, 37-vjeçari kishte planifikuar të hapte një bordello, me një grua të kësaj fushe dhe po tentonin të rekrutonin prostitute nga Belo Horizonte.

Mbledhja e fondeve u pezullua me faljen që kërkonte nëna e vogëlushit JoaoCosì në faqen e Facebook-ut, dedikuar fushatës për kurat e të birit.

Ajo shpreson në rinisjen e mbledhjes së fondeve, por kësaj here pa të shoqin që vetëm ‘baba’ nuk meriton të quhet. /ora/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kryetari i tri mandateve që humbi tri palë zgjedhje

Kryetari i tri mandateve që humbi tri palë zgjedhje

I mblodhi 12 mijë euro për djalin e sëmurë, të gjitha i shpenzoi në drogë e prostituta

I mblodhi 12 mijë euro për djalin e sëmurë, të gjitha i shpenzoi në drogë e prostituta

LDK-ja do të garojë e vetme në zgjedhjet e parakohshme

LDK-ja do të garojë e vetme në zgjedhjet e parakohshme

Java vendimtare për zgjedhjet e reja

Java vendimtare për zgjedhjet e reja

Temperatura përvëluese në Kosovë, të enjten 34 gradë Celsius

Temperatura përvëluese në Kosovë, të enjten 34 gradë Celsius

Kosova po i tejkalon afatet ligjore dhe kushtetuese për dalje nga kriza 2 orë më parë

Kosova po i tejkalon afatet ligjore dhe kushtetuese për dalje nga kriza 2 orë më parë

Mbi 250 milionë euro të hyra për katër muaj nga mërgimtarët

Mbi 250 milionë euro të hyra për katër muaj nga mërgimtarët

Nëse shpërndahet Kuvendi, Kosova humb hiq më pak se 90 milionë euro 4 orë më parë

Nëse shpërndahet Kuvendi, Kosova humb hiq më pak se 90 milionë euro 4 orë më parë

Edhe shqiptarët kishin marrë pjesë në operacionin “Stuhia” në Kroaci

Edhe shqiptarët kishin marrë pjesë në operacionin “Stuhia” në Kroaci

Vetëvendosje kërkon heqjen e taksës në “Rrugën e Kombit”, e quan plaçkitje e qytetarëve

Vetëvendosje kërkon heqjen e taksës në “Rrugën e Kombit”, e quan plaçkitje e qytetarëve

Hasani: Haradinaj s’ka pasur të drejtë t’i drejtohet Kushtetueses, është humbje kohe

Hasani: Haradinaj s’ka pasur të drejtë t’i drejtohet Kushtetueses, është humbje kohe

Frika se mos Enveri vdiste gjatë aktit seksual – Cila ishte Nexhmije Hoxha

Frika se mos Enveri vdiste gjatë aktit seksual – Cila ishte Nexhmije Hoxha

Specialja vazhdon intervistimet, veteranët kërkojnë përsëri shfuqizimin e saj

Specialja vazhdon intervistimet, veteranët kërkojnë përsëri shfuqizimin e saj

Lideri i konfirmuar i LDK’së thotë se i eliminoi dallimet dhe i bëri të gjithë bashkë për fitore

Lideri i konfirmuar i LDK’së thotë se i eliminoi dallimet dhe i bëri të gjithë bashkë për fitore

Kitaroviç: Kemi falur shumë gjëra, por jo krimet e luftës

Kitaroviç: Kemi falur shumë gjëra, por jo krimet e luftës

Haradinaj nga tubimi: Duhet ta bëjmë Kosovën 100%

Haradinaj nga tubimi: Duhet ta bëjmë Kosovën 100%