I madh sa një piramidë, asteroidi i humbur kalon skaj Tokës

15.05.2018 20:16
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
I madh sa një piramidë, asteroidi i humbur kalon skaj Tokës

Asteroidi 2010 WC9 sonte do të kalojë pranë Tokës në distancë prej 200.000 kilometrash.

Astronomët kishin menduar se asteroidi i gjatë 1340 metra kishte humbur në thellësitë e kozmosit, por doli se ata kishin gabuar, transmeton KosovaPress.

WC9 u zbulua në vitin 2010 dhe vlerësimet janë se është i madh sa Piramida e Keopsit.

Asteroidi mund të shihet me teleskop të vegjël dhe pritet të kalojë pranë Tokës diku pas mesnatës. /kp/Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


I madh sa një piramidë, asteroidi i humbur kalon skaj Tokës

I madh sa një piramidë, asteroidi i humbur kalon skaj Tokës

Ndryshime në formatin e Kupës së Botës për Klube, me 24 skuadra pjesëmarrëse – do të ftohen klubet e mëdha

Ndryshime në formatin e Kupës së Botës për Klube, me 24 skuadra pjesëmarrëse – do të ftohen klubet e mëdha

Shëtitja në park ul tensionin e gjakut dhe na bën më të lumtur

Shëtitja në park ul tensionin e gjakut dhe na bën më të lumtur

Gmail Offline është tani në dispozicion në internet, por vetëm për Chrome

Gmail Offline është tani në dispozicion në internet, por vetëm për Chrome

Ndryshimi befasues i Aurela Gaçes pas 2 lindjeve!

Ndryshimi befasues i Aurela Gaçes pas 2 lindjeve!

Kamer Qaka arrin marrëveshje me Steaua Bukureshtin

Kamer Qaka arrin marrëveshje me Steaua Bukureshtin

Brenda festës së ditëlindjes të vajzës së Nora Istrefit

Brenda festës së ditëlindjes të vajzës së Nora Istrefit

Projekti “Football for Friendship”, mbahet konferenca

Projekti “Football for Friendship”, mbahet konferenca

Facebook pezullon 200 aplikacione në hetimin e keqpërdorimit të të dhënave

Facebook pezullon 200 aplikacione në hetimin e keqpërdorimit të të dhënave

Kripa apo sheqeri, cili është më i dëmshëm për organizmin, ekspertët japin përgjigjien

Kripa apo sheqeri, cili është më i dëmshëm për organizmin, ekspertët japin përgjigjien

Erion Kristo shpërthen ndaj  'Në kurthin e Piter Pan': Pështirësi që më përzien zorrët…

Erion Kristo shpërthen ndaj 'Në kurthin e Piter Pan': Pështirësi që më përzien zorrët…

Thibaut Courtois refuzon pagën e re të Chelseat

Thibaut Courtois refuzon pagën e re të Chelseat

Xheni e BB9 përfundon në spital, publikohen pamjet

Xheni e BB9 përfundon në spital, publikohen pamjet

Vokrri takon kryetarin e KF Ballkanit, Arsim Kabashi

Vokrri takon kryetarin e KF Ballkanit, Arsim Kabashi

Zbulohen të dhënat e 3 milion përdoruesve të Facebook

Zbulohen të dhënat e 3 milion përdoruesve të Facebook

Çfarë dënimi mori Arban Abrashi në lojën e 5e5?!

Çfarë dënimi mori Arban Abrashi në lojën e 5e5?!