I befason të gjithë Muriqi, pas lëndimit kthehet dhe grumbullohet për ndeshjen e fundjavës

29.11.2019 23:30
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
I befason të gjithë Muriqi, pas lëndimit kthehet dhe grumbullohet për ndeshjen e fundjavës

Vedat Muriqi ka gëzuar të gjithë te Fenerbahce ku të enjten i është bashkuar grupit në stërvitje.

Sulmuesi nga Kosova pritej që të mbetej jashtë fushave për rreth pesë javë pas një lëndimi në zogun e këmbës, por ai është rikthyer në kohë rekord.

Prizrenasi është mirë dhe tani është grumbulluar për ndeshjen e fundjavës që Fenerbahce e luan në udhëtim te Gotzepe. 

Mediat në Turqi i kanë bë jehonë rikthimit në kohë rekord të Mueriqit, duke e cilësuar atë si një luftëtarë të madh.

Gjiganti nga Stambolli përveç Muriqit për këtë takim ka grumbulluar edhe sulmuesin gjerman Max Kruse.

Mungesa e dy yjeve kryesorë të sulmit bëri që Fenerbahce në ndeshjen e kaluar të mos arrijë të shënojë gol në udhëtim te Malatyaspor në takimin që përfundoi pa gola 0-0.

Tani me dy lojtarët e rrezikshëm të fazës ofensive, gjiganti nga Stambolli synon tri pikët në udhëtim te Gotzepe.

Të grumbulluarit e Fenerbahces për takimin ndaj Gotzepes:

Altay Bayındır, Harun Tekin, Sadık Çiftpınar, Zanka, Serdar Aziz, Adil Rami, Hasan Ali Kaldırım, Emre Belözoğlu, Jailson, Luiz Gustavo, Ozan Tufan, Tolga Ciğerci, Tolgay Arslan, Miha Zajc, Max Kruse, Ferdi Kadıoğlu, Alper Potuk, Nabil Dirar, Deniz Türüç, Garry Rodrigues, Victor Moses dhe Vedat Muriqi.


Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Selimi: Thaçi ka thënë se s’do të lejojë të ndodhë koalicioni VV-LDK sa të jetë president

Selimi: Thaçi ka thënë se s’do të lejojë të ndodhë koalicioni VV-LDK sa të jetë president

Tahiri: Thaçi e Rama bënë gabim historik, unë s’e lejova Serbinë të hapë tema territoresh

Tahiri: Thaçi e Rama bënë gabim historik, unë s’e lejova Serbinë të hapë tema territoresh

Ashley Young tek Interi, Solskjaer zgjedh kapitenin e ri të “Djave të Kuq”

Ashley Young tek Interi, Solskjaer zgjedh kapitenin e ri të “Djave të Kuq”

Klopp: Kupa e Afrikës në janar? Katastrofë për Liverpoolin

Klopp: Kupa e Afrikës në janar? Katastrofë për Liverpoolin

Pallaska tregon se pse nuk pret të aprovohet padia e Ramës ndaj Haradinajt

Pallaska tregon se pse nuk pret të aprovohet padia e Ramës ndaj Haradinajt

Haradinaj priti në takim ambasadorin William Walker

Haradinaj priti në takim ambasadorin William Walker

‘Më së pakti injorant’/ Haradinaj: Rama i angazhuar në ndarjen e Kosovës. Veprim i dëmshëm

‘Më së pakti injorant’/ Haradinaj: Rama i angazhuar në ndarjen e Kosovës. Veprim i dëmshëm

Merovci publikon foto të sekretarit të LDK-së që ishte rrahur rëndë nga serbët para luftës

Merovci publikon foto të sekretarit të LDK-së që ishte rrahur rëndë nga serbët para luftës

Klubi i David Beckhamit, në garë me kohën për stadiumin e ri

Klubi i David Beckhamit, në garë me kohën për stadiumin e ri

Kurti: Jemi aq afër marrëveshjes me LDK’në saqë po u afruam edhe më, merremi vesh

Kurti: Jemi aq afër marrëveshjes me LDK’në saqë po u afruam edhe më, merremi vesh

Elmi Reçica, i ftuari i rradhës i Gjykatës Speciale

Elmi Reçica, i ftuari i rradhës i Gjykatës Speciale

Mediat greke kërkojnë që të shpallet ‘non grata’ gazetarja e Top Channel, bëri emisionin me temë: “Derviciani, fshati që refuzon shqipen”

Mediat greke kërkojnë që të shpallet ‘non grata’ gazetarja e Top Channel, bëri emisionin me temë: “Derviciani, fshati që refuzon shqipen”

Shqiptarët ekzekutuan snajperistin në Londër, policia publikon emrat dhe foto

Shqiptarët ekzekutuan snajperistin në Londër, policia publikon emrat dhe foto

Besa Shahini “pa doreza” ndaj Rektorit Koni: Është koha të zgjidhet një grua në krye të Universitetit

Besa Shahini “pa doreza” ndaj Rektorit Koni: Është koha të zgjidhet një grua në krye të Universitetit

Kosnetti sfidon ministritë dhe komunat të publikojnë hetimet për mashtrim e korrupsion

Kosnetti sfidon ministritë dhe komunat të publikojnë hetimet për mashtrim e korrupsion

Selimi: S’jam kërcënuar nga askush e as s’kam nevojë për ndonjë mbrojte

Selimi: S’jam kërcënuar nga askush e as s’kam nevojë për ndonjë mbrojte