Hyseni përgëzon Policinë e Kosovës për operacionet e suksesshme

25.03.2015 14:27
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Ministri i Punëve të Brendshme, Skender Hyseni, ka përshëndetur dhe përgëzuar Policinë e Kosovës dhe policinë e EULEX-it, për zbatimin e suksesshëm të dy operacioneve të arrestimit të dy grupeve kriminale të organizuara, të përfshira në dy raste të veçanta.

Njëri ka të bëjë me aksionin e përbashkët të Kosovës dhe disa vendeve të Bashkimit Evropian, për arrestimin e të dyshuarve për organizim të migrimit ilegal dhe rasti i dytë i dyshuar për krim të organizuar, fajde dhe detyrim.

“Aksionet e sotme të Policisë dhe EULEX-it janë në vazhdën e përpjekjeve dhe përkushtimit të vendosur të organeve të rendit dhe të ligjit të Kosovës, për luftimin e pa kompromis të krimit të organizuar”, shprehet Hyseni.

Me këtë rast, ministri Hyseni theksoi se bashkëpunimi dhe aksionet e koordinuara midis policisë, EUROPOL-it dhe EULEX-it, do të vazhdojnë, me qëllim të adresimit dhe ndjekjes së formave të ndryshme të krimit me të cilat po përballet Kosova dhe vendet e Bashkimit Evropian.

“Ministria e Punëve të Brendshme, Policia e Kosovës dhe agjencitë tjera të zbatimit të ligjit, do të intensifikojnë punën për luftimin dhe ndëshkimin e të gjitha llojeve të krimit në Kosovë dhe përtej kufijve të saj”, theksoi me këtë rast ministri i Punëve të Brendshme. /Telegrafi/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Një person i vdekur gjendet në veri të Mitrovicës

Një person i vdekur gjendet në veri të Mitrovicës

Kroacia anulon pjesëmarrjen në Nobel

Kroacia anulon pjesëmarrjen në Nobel

Për arsye të vjedhjës së 40 mijë eurove arrestohen dy persona në Prishtinë

Për arsye të vjedhjës së 40 mijë eurove arrestohen dy persona në Prishtinë

Në mes të VV’ës dhe LDK’ës,  bisedimet për koalicion “në udhëkryq”

Në mes të VV’ës dhe LDK’ës, bisedimet për koalicion “në udhëkryq”

Të akuzuarit E.K nuk i bën përshtypje gjykimi ndaj tij, më i rëndësishëm meçi Joshua dhe Ruiz

Të akuzuarit E.K nuk i bën përshtypje gjykimi ndaj tij, më i rëndësishëm meçi Joshua dhe Ruiz

Në prezencë të Edi Ramës, Erdogan kërkon të bashkohen muslimanët në një ‘front’ kundër Perëndimit

Në prezencë të Edi Ramës, Erdogan kërkon të bashkohen muslimanët në një ‘front’ kundër Perëndimit

“Washington Post”: Mashtruan për 18 vjet në lidhje me luftën në Afganistan, zyrtarët amerikanë

“Washington Post”: Mashtruan për 18 vjet në lidhje me luftën në Afganistan, zyrtarët amerikanë

Autostradat e Kosovës me pagesë, ja kur do të fillohet me tarifa

Autostradat e Kosovës me pagesë, ja kur do të fillohet me tarifa

“Kryeministrja më e re në botë”, ajo është edhe një grua e përkushtuar ndaj familjes

“Kryeministrja më e re në botë”, ajo është edhe një grua e përkushtuar ndaj familjes

Në rrugën Mitrovicë-Prishtinë, aksident i rënd lëndohen katër persona

Në rrugën Mitrovicë-Prishtinë, aksident i rënd lëndohen katër persona

Për zhvillimin e prodhimit të baterive për automjete BE ndan 3.2 miliardë euro

Për zhvillimin e prodhimit të baterive për automjete BE ndan 3.2 miliardë euro

Vjosa Osmani ka udhëtuar drejt Gjermanisë, do të bisedoj edhe për koalicionin e LDK’së me Lëvizjen Vetëvendosje

Vjosa Osmani ka udhëtuar drejt Gjermanisë, do të bisedoj edhe për koalicionin e LDK’së me Lëvizjen Vetëvendosje

UKZ nënshkruan marrëveshje me EACEA për projektin milionësh QUADIC të Programit Erasmus+

UKZ nënshkruan marrëveshje me EACEA për projektin milionësh QUADIC të Programit Erasmus+

Këto janë detajet të frikshme, jasi u organizua vrasja e Oliver Ivanoviqit

Këto janë detajet të frikshme, jasi u organizua vrasja e Oliver Ivanoviqit

Kosova pret miliona euro përfitime pas shkëputjes nga blloku energjetik i Serbisë

Kosova pret miliona euro përfitime pas shkëputjes nga blloku energjetik i Serbisë

Ligji i pagave, sindikatat paralajmërojnë grevë e protesta, nëse s’marrin përgjigje nga Presidenti e Kryeministri

Ligji i pagave, sindikatat paralajmërojnë grevë e protesta, nëse s’marrin përgjigje nga Presidenti e Kryeministri