HWPL: Sot mbahet Përhapja e Kulturës së Paqes

20.11.2017 07:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
HWPL: Sot mbahet Përhapja e Kulturës së Paqes

Lëvizja për Paqen Boterore dhe Rikthimin e Shpresës, HWPL me qëndër në Seul të Korese së Jugut sot në ora 14:00 Fakultetit Juridik në Prishtinë do të organizojn një seminar me profesorë dhe student të Fakultetit të Drejtësisë, me qëllim sensibilizimin e misionit të saj, përhapjen e kulturës së paqës në botë.

Të ftuar në këtë seminar janë Prof. Haxhi Gashi, dekan i Fakultetit Juridik, ish Kryetari i Gjykatës Kushtetuse të Kosovës, Enver Hasani, Prof: Iliriana Islami si dhe Prof. Haki Demolli.

“HWPL” ju ftonë të merrni pjesë në Leksion Special të Paqes Përhapja e Kulturës së Paqes.

“Ju jeni një tipar i një wpld, një individ i vetëm është i dobët, por nëse të gjithë të rinjtë e botës bashkohen si një, askush nuk do të jetë në gjendje t’i thyente ato”.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


HWPL: Sot mbahet Përhapja e Kulturës së Paqes

HWPL: Sot mbahet Përhapja e Kulturës së Paqes

Kodra e Trimave bëhet me ndriçim modern, Begolli: Nuk do të mungojë përkushtimi (Foto)

Kodra e Trimave bëhet me ndriçim modern, Begolli: Nuk do të mungojë përkushtimi (Foto)

Prishtina bëhet me program që ka për qëllim punësimin e të rinjve

Prishtina bëhet me program që ka për qëllim punësimin e të rinjve

Digjet një depo në Gjilan (Foto)

Digjet një depo në Gjilan (Foto)

Ekzekutivi i Prishtinës prej një muaji i pakompletuar

Ekzekutivi i Prishtinës prej një muaji i pakompletuar

Keqmenaxhimi i tatimit për objekte pa leje, dëmton arkën komunale

Keqmenaxhimi i tatimit për objekte pa leje, dëmton arkën komunale

Prishtina pa ujë me gjithë premtimet për furnizim 24 orë

Prishtina pa ujë me gjithë premtimet për furnizim 24 orë

Ndizet zjarri në Batllavë

Ndizet zjarri në Batllavë

Ngec zhvillimi ekonomik në Gjilan

Ngec zhvillimi ekonomik në Gjilan

Prishtina pa 4 zyrtarë të lartë, s’dihen emrat e zëvendësuesve të tyre

Prishtina pa 4 zyrtarë të lartë, s’dihen emrat e zëvendësuesve të tyre

Ferizaj mbështet me nga 100 euro nënat që lindin fëmijë nga janari i 2018-s

Ferizaj mbështet me nga 100 euro nënat që lindin fëmijë nga janari i 2018-s

Komunat mashtrojnë qytetarët në prag të zgjedhjeve lokale

Komunat mashtrojnë qytetarët në prag të zgjedhjeve lokale

7 mijë mungesa të paarsyeshme në shkolla të mesme të Gjilanit

7 mijë mungesa të paarsyeshme në shkolla të mesme të Gjilanit

Gjilani me aktivitete të ndryshme për mërgimtarët

Gjilani me aktivitete të ndryshme për mërgimtarët

Rrëfimi i familjarëve për viktimat e aksidentit: Ata nuk kanë qenë shpejt e as s’kanë pi alkool

Rrëfimi i familjarëve për viktimat e aksidentit: Ata nuk kanë qenë shpejt e as s’kanë pi alkool

Varrosen viktimat e aksidentit, familjarët lënë fajtor mos-ndriçimin e rrugës

Varrosen viktimat e aksidentit, familjarët lënë fajtor mos-ndriçimin e rrugës