Huqja e Cavanit ndaj Perusë bëhet hit në internet

30.06.2019 04:22
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Huqja e Cavanit ndaj Perusë bëhet hit në internet

Edinson Cavani kishte një moment për t’u harruar në përballjen ndaj Perusë në kuadër të Kupës së Amerikës me Uruguain.

Ishte minuta e 23-të e çerekfinales, derisa sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez, po tregonte talentin e tij në driblimin e disa prej mbrojtësve peruanë, duke bërë një gjuajtje të fuqishme, e cila u prit nga portieri kundërshtar.

Topin e rikthyer, ylli i Paris Saint-Germainit dështoi ta fuste në rrjetë, madje e gjuajti atë mbi portë nga një distancë e vogël.

32-vjeçari nuk arriti ta kalonte në epërsi kombëtaren e tij, e që ndeshja shkoi më pas në gjuajtjen e penalltive.

Huqja e Cavanit mund të jetë ndoshta si shkaktari kryesor për eliminimin e Uruguait nga Kupa e Amerikës, pasi humbën 5-4 me anë të penalltive, por në këtë mes është edhe dështimi i Luis Suarezit që të shënojë nga pika e bardhë.

Peru në gjysmëfinale do të përballet me Kilin, ndërsa përballja tjetër do të jetë në mes të Argjentinës dhe Brazilit. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve