HP rifreskon linjën e laptopëve ZBook dhe EliteBook

19.04.2019 05:37
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
HP rifreskon linjën e laptopëve ZBook dhe EliteBook

Intel prezantoi ditën e sotme një gjeneratë të re procesorësh pro Core për laptopët dhe HP është i vendosur ti sjellë sa më parë këto inovacioni.

Prodhuesi i kompjuterëve zbuloi disa laptopë pune të cilët përfitojnë nga avantazhet më të fundit të harduerit të Intel.

Përveç performancës këto çipe sjellin edhe Wi-Fi 6. Ylli është padyshim linja Zbook e përditësuar konkretisht modelet 14-inç Zbook 14u dhe 15.6-inç Zbook 15u me procesorë katër bërthamësh 1.8Ghz Core i7, 32GB RAM dhe grafikat Radeon Pro WX 3200.

Këto grafika ofrojnë 50% më shumë performancë sidomos në modelim 3D. Modeli 14 konsiderohet nga kompania si laptopi më i hollë në botë me vetëm 1.8cm.

Ekrani opsional i 14u mund të arrijë në shkëlqim prej 600 nits ndërsa 1080p në 950 nits. Modeli 15-inç me panel 1080p ka shkëlqim prej 700 nits.

Pjesa tjetër e linjës është për përdoruesit e përditshëm. Janë rifreskuar modelet 13-inç EliteBook 830, 14-inç EliteBook 840 dhe 15-inç EliteBook 850 me procesorë të njëjtë dhe grafika Radeon RX 550.

Këto modele mund të konfigurohen edhe me LTE gigabitëshe. Modelet Zbook dalin në shitje më 27 Maj.

Krahas laptopëve HP prezantoi edhe një monitor 31.5-inç 2,560×1440 piksel me porta USB-C, HMDI dhe DisplayPort. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


‘Harder’ titullohet kënga e re e Bebe Rexhës

‘Harder’ titullohet kënga e re e Bebe Rexhës

Capital T tregon muskujt për të ‘ngritur’ edhe më shumë temperaturat

Capital T tregon muskujt për të ‘ngritur’ edhe më shumë temperaturat

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë