HP prezantoi laptopë pjesërisht prej druri

28.05.2019 12:23
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
HP prezantoi laptopë pjesërisht prej druri

Pas një eksperimenti të suksesshëm me lëkurën, HP ka vendosur që laptopët e përbërë prej materialeve natyrale ti dërgojë në një nivel tjetër me seritë Envy Wood.

Laptopët e rinjë Envy 13, Envy 17, Envy x360 dhe Envy x360 15-inç përbëhen pjesërisht prej druri. Në fakt ata nuk janë prodhuar nga artizanë por vinë me një lloj druri prodhuar posaçërisht për këtë qëllim.

HP thotë se modelet e drurit ndryshojnë mes laptopëve. Mëposhtë gjeni disa foto të tyre.

Duke lënë druri mënjanë, janë pothuajse ata laptopë të ngjashëm me paraardhësit prej metali. HP përmend vetëm disa detaje si procesorë Intel Core dhe gjeneratën e dytë të Ryzen me grafika Vega.

Linja Envy Wood do të dalë në shitje në Vjeshtë, atëherë kur gjethet fillojnë të binë. Çmimi do të bëhet i ditur pranë debutimit. /PCWorld Albanian

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Me këtë fanellë Dardanët do të dalin përballë Anglisë

Me këtë fanellë Dardanët do të dalin përballë Anglisë

Rivaliteti në Serie A mes Juventus dhe Inter

Rivaliteti në Serie A mes Juventus dhe Inter

VIDEO/ Këngëtari serb publikon këngën për miqësinë me shqiptarët: Jemi si një familje dhe kjo dihet

VIDEO/ Këngëtari serb publikon këngën për miqësinë me shqiptarët: Jemi si një familje dhe kjo dihet

Ronela Hajati shfaqet me ndryshim të ri

Ronela Hajati shfaqet me ndryshim të ri

Grimeri shqiptar shndërrohet në femër për Halloween

Grimeri shqiptar shndërrohet në femër për Halloween

Kylie dhe Kendall Jenner shfaqen joshëse

Kylie dhe Kendall Jenner shfaqen joshëse

Magjia e Messit, ja pse është më i miri në botë

Magjia e Messit, ja pse është më i miri në botë

Tërbohen modelet! Ishin dëbuar nga stadiumi, por sërish nudo! – FOTO

Tërbohen modelet! Ishin dëbuar nga stadiumi, por sërish nudo! – FOTO

Dua, mos po guxon më shumë “se ç’duhet”? (FOTO)

Dua, mos po guxon më shumë “se ç’duhet”? (FOTO)

E mbante mbyllur prej vitesh, makina e pasuron në ankand

E mbante mbyllur prej vitesh, makina e pasuron në ankand

Dafina ndan një imazh të ri për fansat e saj

Dafina ndan një imazh të ri për fansat e saj

Rasti i Morena Tarakut, Prokuroria deklaron se nuk është mbyllur ende

Rasti i Morena Tarakut, Prokuroria deklaron se nuk është mbyllur ende

Nora Istrefi e gjitha në lëkurë, mahnit me dukjen

Nora Istrefi e gjitha në lëkurë, mahnit me dukjen

Carlos Vela, i hapur për transferim në Barcelonë

Carlos Vela, i hapur për transferim në Barcelonë

Barcelona-Real luhet në 18 dhjetor, El Clasico ka një datë

Barcelona-Real luhet në 18 dhjetor, El Clasico ka një datë

Tottenham – Crvena Zvezda 9:2 (VIDEO)

Tottenham – Crvena Zvezda 9:2 (VIDEO)