Hoxhaj thotë se PDK do të jetë partia më e votuar në zgjedhje, fton Kurtin për përballje në pesë debate televizive

13.01.2021 15:43
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Hoxhaj thotë se PDK do të jetë partia më e votuar në zgjedhje, fton Kurtin për përballje në pesë debate televizive

Kandidati për kryeministër nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka kritikuar qeveritë e kaluara, duke thënë se PDK është e vetmja parti e cila ka guxim dhe dije të zgjidh problemet që kanë qytetarët.

Në një konferencë për media, Hoxhaj ka thënë se vendi është duke u rrezikuar, transmeton Telegrafi.
“Kosova rrezikohet nga pandemia dhe pasojat ekonomike, dhe rreziku nacional është mënyra se si është menaxhuar pandemia. Në këto aspekte, të dyja qeveritë gjatë vitit 2020 kanë dështuar dhe kjo është një arsye e fortë që qytetarët e Kosovës të shqetësohen. Rreziku i tretë është nga mungesa e stabilitetit, për shkak të përçarjes së skenës politike në Kosovë për shkak të hasmërive. Rreziku i katërt vjen nga Gjykata Speciale në Hagë. Kosova nuk është shtet i ndërtuar nga kriminelët e luftës, por është i ndërtuar nga heronjtë e saj, që ka arritur shumë”, ka thënë ai.
Hoxhaj ka thënë se është mirë që po mbahen zgjedhjet më 14 shkurt.

“Zgjedhjet që do të mbahen më 14 shkurt është lajm i mirë, pasi që i jepet fund degradimit të madh edhe politik edhe shoqëror edhe ekonomik me të cilin ka hy vendi. Nuk ka parti tjetër politike që ka më shumë përvojë e dije që t’i zgjedh problemet që kanë qytetarët e Kosovës. PDK i vetmi subjekt që mund ta nxjerrë vendin nga balta që e kanë futur partitë politike”, është shprehur ai për media.

Gjithashtu, kandidati Hoxhaj ka ftuar kreun e LVV-së, Albin Kurtin që të përballet me të në pesë debate televizive.

Hoxhaj ka thënë se me debate të tilla do të kenë mundësi të tregojnë se kush është më i përgatitur për zgjedhje, dhe se PDK do të jetë partia më e votuar në këto zgjedhje.
Në fund të konferencës, Hoxhaj njoftoi se slogani i PDK-së në këto zgjedhje do të jetë “Rimëkëmbje”.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Hoxhaj thotë se PDK do të jetë partia më e votuar në zgjedhje, fton Kurtin për përballje në pesë debate televizive

Hoxhaj thotë se PDK do të jetë partia më e votuar në zgjedhje, fton Kurtin për përballje në pesë debate televizive

Qeveria në detyrë miraton planin e punës së Zyrës për Luginën

Qeveria në detyrë miraton planin e punës së Zyrës për Luginën

Samedin Mehmeti zyrtarisht emërohet drejtor i Policisë së Kosovës

Samedin Mehmeti zyrtarisht emërohet drejtor i Policisë së Kosovës

Një i vdekur dhe 299 raste të reja me COVID-19

Një i vdekur dhe 299 raste të reja me COVID-19

Bahtiri nderon me mirënjohje deçanasin që deshi t’ia dhurojë veshkën e tij 19 vjeçares

Bahtiri nderon me mirënjohje deçanasin që deshi t’ia dhurojë veshkën e tij 19 vjeçares

Hoti: Qeveria do të ndajë një fond për familjet e prekura nga vërshimet

Hoti: Qeveria do të ndajë një fond për familjet e prekura nga vërshimet

Muharrem Nitaj emërohet ministër në detyrë, pas dorëheqjes së Blerim Kuçit

Muharrem Nitaj emërohet ministër në detyrë, pas dorëheqjes së Blerim Kuçit

IPK fillon hetimet ndaj zyrtarëve policorë, që pretendohet se kanë ushtruar dhunë ndaj aktivistëve të PSD-së

IPK fillon hetimet ndaj zyrtarëve policorë, që pretendohet se kanë ushtruar dhunë ndaj aktivistëve të PSD-së

Haradinaj thotë se nëse dështon zgjedhja e presidentit, vendi mund të shkojë prapë në zgjedhje

Haradinaj thotë se nëse dështon zgjedhja e presidentit, vendi mund të shkojë prapë në zgjedhje

Daka takon kryesuesin e KGJK-së, flasin për verifikimin e kandidatëve të subjekteve politike

Daka takon kryesuesin e KGJK-së, flasin për verifikimin e kandidatëve të subjekteve politike

Veliu: Ende nuk është zgjedhur drejtori i policisë, procesi vazhdon

Veliu: Ende nuk është zgjedhur drejtori i policisë, procesi vazhdon

Niveli i ujit në liqenet e Badocit dhe Batllavës rritet për 3 metra pas reshjeve

Niveli i ujit në liqenet e Badocit dhe Batllavës rritet për 3 metra pas reshjeve

Kurti pas situatës nga vërshimet: Shiu ka nxjerrë në pah dështimet e keqqeverisjes 20 vjeçare

Kurti pas situatës nga vërshimet: Shiu ka nxjerrë në pah dështimet e keqqeverisjes 20 vjeçare

Mustafa: Në shkurt përfundojnë të gjitha subvencionet e dyfishta për bujqit kosovarë

Mustafa: Në shkurt përfundojnë të gjitha subvencionet e dyfishta për bujqit kosovarë

Osmani takohet me përfaqësuesit politikë të Belgjikës, u diskutua për liberalizimin e vizave

Osmani takohet me përfaqësuesit politikë të Belgjikës, u diskutua për liberalizimin e vizave

Hoxhaj fton bashkatdhetarët të regjistrohen për të votuar: PDK ka plan konkret për diasporën

Hoxhaj fton bashkatdhetarët të regjistrohen për të votuar: PDK ka plan konkret për diasporën