Hoxhaj: Serbia është shtet luftënxitës – parada ushtarake kërcënim jo vetëm për Kosovën

10.05.2019 18:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Hoxhaj: Serbia është shtet luftënxitës – parada ushtarake kërcënim jo vetëm për Kosovën

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq është duke luajtur lojë të rrezikshme.

“Ai mblodhi të dënuarit për krime lufte në Nish, afër kufirit tonë, në paradën ushtarake me armë të Rusisë”, ka shkruar Hoxhaj në Twitter, transmeton Klan Kosova.

“Ky nuk është kërcënim vetëm për Kosovën por edhe për fqinjët. Këto janë të dhëna të qarta se Serbia nuk është shtet paqedashës, por një shtet luftënxitës”.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Donald Trump për shpërthimin në Liban: Duket si një sulm i tmerrshëm

Donald Trump për shpërthimin në Liban: Duket si një sulm i tmerrshëm

17 pacientë me koronavirus në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës

17 pacientë me koronavirus në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës

Bejrut, mbi 100 të vdekur dhe mbi 4000 të plagosur

Bejrut, mbi 100 të vdekur dhe mbi 4000 të plagosur

3815 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

3815 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Trump: Patriotët veshin maska

Trump: Patriotët veshin maska

Haziri: Jo vetëm kryeministri, por edhe presidenti kalon nga zyret e LDK’së

Haziri: Jo vetëm kryeministri, por edhe presidenti kalon nga zyret e LDK’së

Këshilltari i Trumpit për siguri kombëtare, O’Brien, shërohet nga koronavirusi

Këshilltari i Trumpit për siguri kombëtare, O’Brien, shërohet nga koronavirusi

Rama: Çfarë lëndimi e trishtimi, ngushëllime e solidaritet me popullin libian

Rama: Çfarë lëndimi e trishtimi, ngushëllime e solidaritet me popullin libian

Shkon në 50 numri i të vdekurve nga shpërthimi në Liban, mbi 2700 të plagosur

Shkon në 50 numri i të vdekurve nga shpërthimi në Liban, mbi 2700 të plagosur

Haziri flet për kritikat që i dha Hotit, thotë se janë raporte të zakonshme kolegiale

Haziri flet për kritikat që i dha Hotit, thotë se janë raporte të zakonshme kolegiale

Refuzoi të vendoste maskë mbrojtëse, i riu qëllon me kallashnikov ndaj policisë

Refuzoi të vendoste maskë mbrojtëse, i riu qëllon me kallashnikov ndaj policisë

Meghan Markle feston ditëlindjen, ja si e uroi Mbretëresha

Meghan Markle feston ditëlindjen, ja si e uroi Mbretëresha

Shpërthimi në portin e Beirutit, 27 viktima e 2500 të plagosur

Shpërthimi në portin e Beirutit, 27 viktima e 2500 të plagosur

Kryeministrja e Finlandës i jep fund beqarisë

Kryeministrja e Finlandës i jep fund beqarisë

Diab: 5 gushti ditë zie kombëtare në Liban

Diab: 5 gushti ditë zie kombëtare në Liban

Tërmkolli godet LDK-në: S’mund të priten rezultate, në qeverisje u zgjodhën njerëzit joadekuat

Tërmkolli godet LDK-në: S’mund të priten rezultate, në qeverisje u zgjodhën njerëzit joadekuat