Hoxhaj në përkrahje të fushatës së politikanit gjerman për deputet në Parlament Evropian

28.03.2019 20:03
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Hoxhaj në përkrahje të fushatës së politikanit gjerman për deputet në Parlament Evropian

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka marrë pjesë në një ngjarje elektorale të kandidatit të CSU-së për deputet të Parlamentit Evropian në rajonin e Bajernit ku kanë marrë pjesë shqiptarë e gjermanë nga ky rajon.

Hoxhaj dhe Ferber fillimisht kanë gatuar receta gjermane për të pranishmit në një restorant shqiptar, ndërsa pastaj kanë shërbyer ushqimet duke shënuar kështu përkrahjen e Hoxhajt për këtë kandidat për zgjedhjet për deputetë të Parlamentit Evropian, të cilat mbahen në maj, shkruan lajmi.net.

Zëvendëskryeministri Hoxhaj ka thënë se është jashtëzakonisht e rëndësishme që shqiptarët në gjermani të jenë sa më aktivë, e në veçanti kjo vlen për biznesmenë të shumtë që janë integruar shumë mirë dhe zhvillojnë jetë aktive në shoqërinë gjermane.

Ai ka përshëndetur iniciativën e biznesmenit Kosovar nga Bajerni, Ilir Seferi dhe Fondacionit Besa, e cila tha se i kontribuon forcimit të raporteve kosovare-gjermane.

Postimi i plotë i Hoxhajt pa ndërhyrje:

👨‍🍳
🇽🇰
🇪🇺

Sapo filloi gatimi në Bayern  duke shërbyer shumë përkrahës të politikanit të njohur Marcus Ferber të CSU në Gjermani, i cili garon për një mandat tjetër në Parlamentin Evropian  .

Një organizim i jashtëzakonshëm nga biznesmeni njohur kosovar Ilir Seferi. 

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Deda: Qeverinë mund ta rrëzonim në qershor, po presim zgjedhjet në LDK

Deda: Qeverinë mund ta rrëzonim në qershor, po presim zgjedhjet në LDK

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Policia me masa shtesë gjatë sezonit veror

Policia me masa shtesë gjatë sezonit veror

Kryeministri Haradinaj ka një apel të rëndësishëm për bashkatdhetarët

Kryeministri Haradinaj ka një apel të rëndësishëm për bashkatdhetarët

Shqipëria – 25 mijë euro për Bujanocin, Serbia 40 milionë për serbët e Kosovës

Shqipëria – 25 mijë euro për Bujanocin, Serbia 40 milionë për serbët e Kosovës

Maloku pasi u ftua nga Tribunali: Djemtë e mi i nxora jashtë vendit, s’munda t’iu sigurojë kushte në Kosovë

Maloku pasi u ftua nga Tribunali: Djemtë e mi i nxora jashtë vendit, s’munda t’iu sigurojë kushte në Kosovë

A do të mbahet ‘Beer Fest-i’ i radhës në Prishtinë?

A do të mbahet ‘Beer Fest-i’ i radhës në Prishtinë?

Veseli dorëzon kërkesën për themelimin e Komisionit që heton Listat e Veteranëve

Veseli dorëzon kërkesën për themelimin e Komisionit që heton Listat e Veteranëve

Çka fshihet pas mashtrimit të Zaevit nga humoristët rusë?

Çka fshihet pas mashtrimit të Zaevit nga humoristët rusë?

Haradinaj i reagon Zaevit: Askush s’do ta ndajë Kosovën

Haradinaj i reagon Zaevit: Askush s’do ta ndajë Kosovën

Lajmi i fundit: Naim Malokun e kontakton Gjykata Speciale

Lajmi i fundit: Naim Malokun e kontakton Gjykata Speciale

Vetëvendosje kërkon largimin e Thaçit nga presidenca, pasi Zaev zbuloi detaje për ndarjen e Kosovës

Vetëvendosje kërkon largimin e Thaçit nga presidenca, pasi Zaev zbuloi detaje për ndarjen e Kosovës

Si kishte rënë Ramush Haradinaj në kurthin e dy komedianëve rusë sikurse miku i tij Zaev

Si kishte rënë Ramush Haradinaj në kurthin e dy komedianëve rusë sikurse miku i tij Zaev

Adoleshenti amerikan dënohet me burgim të përjetshëm, ia kishte hequr kokën shokut të vet

Adoleshenti amerikan dënohet me burgim të përjetshëm, ia kishte hequr kokën shokut të vet

Çështjet e mosmarrëveshjeve ndërmjet Bullgarisë dhe Serbisë

Çështjet e mosmarrëveshjeve ndërmjet Bullgarisë dhe Serbisë

Miliarderi amerikan akuzohet për trafikim vajzash

Miliarderi amerikan akuzohet për trafikim vajzash