Hoxhaj: Kurti më shumë ka bashkëpunuar me Serbinë sesa me Shqipërinë

15.05.2020 22:26
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Hoxhaj: Kurti më shumë ka bashkëpunuar me Serbinë sesa me Shqipërinë

Ish-ministri i jashtëm, Enver Hoxhaj, ka thënë se kryeministri aktual, Albin Kurti gjatë qeverisjes së tij të shkurtë, më shumë ka bashkëpunuar me Serbinë sesa me Shqiptërinë.

Deputeti i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë se kryeminsitri Kurti më shumë ka bashkëpunuar gjatë qeverisjes me Serbinë sesa me Shqipërinë, derisa ka potencuar se qeveria Kurti nuk ka përfaqësuar interest e të gjithë qytetarëve, përfshirë edhe ata që nuk e kanë votuar atë, por vetëm interest partiake.

“Kryeministri Kurti më shumë është sjellë si kryeministër i VV-së sesa I Kosovës. Mënyra se si është sjellë me raportet me SHBA-në dhe situatat me LDK-në, ka bërë që ai të jëtë kryeministër partiak sesa kryeministrer i Kosovës ku i përfaqëson interesat e çdo qytetari, edhe atyre që nuk e kanë votu. Më shumë ishin të gatshëm të bashkëpunonin me Serbinë sesa me Shqiperinë.”, ka thënë Hoxhaj në rtv 21.

Tutje, Hoxhaj ka shtuar se me marrjen e 1000 testeve nga Serbia, Qeveria e Kosovës, i ka ndihmuar Serbisë ta përmirësojë imazhin në mediat botërore.

“Serbia ka qenë e goditur për ndihmsn që e mori nga Kina dhe Rusia, dhe në të njejtën kohë po takohen me BE-në. Rasti i marrjes së testeve nga ana e Kosovës, ka bërë që shtypi botërorë, te raportonin pozitivisht për te Serbinë, ta përmirësojë imazhin e saj.”, ka thënë Hoxhaj.

Ai ka thënë se ky ështëënaivitet politik dhe gabim strategjik marrja e 100 testeve nga Serbia.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mustafa: Gjykata s’ia mbajti askujt anën

Mustafa: Gjykata s’ia mbajti askujt anën

VV konferencë për media në ora 17:00

VV konferencë për media në ora 17:00

Në karantinë 140 udhëtarët e një aeroplani në Spanjë, pasi një udhëtar rezultoi se ishte i sëmurë me coronavirus

Në karantinë 140 udhëtarët e një aeroplani në Spanjë, pasi një udhëtar rezultoi se ishte i sëmurë me coronavirus

Këshilli Politik për Reforma Zgjedhore,  mblidhet sërish sot në orën 17:00

Këshilli Politik për Reforma Zgjedhore, mblidhet sërish sot në orën 17:00

Raporti: Qytetarët më së shumti të kënaqur me punën e Osmanit, Kurti në vendin e dytë, Thaçi i fundit

Raporti: Qytetarët më së shumti të kënaqur me punën e Osmanit, Kurti në vendin e dytë, Thaçi i fundit

Këshilli Kombëtar i Sigurisë: Mbështesim qëndrimin e Grenell, të gjitha palët ta respektojnë vendimin e Kushtetueses në Kosovë

Këshilli Kombëtar i Sigurisë: Mbështesim qëndrimin e Grenell, të gjitha palët ta respektojnë vendimin e Kushtetueses në Kosovë

KDI: Thirrje organeve të drejtësisë t’i hetojë tenderët e MSh-së gjatë pandemisë

KDI: Thirrje organeve të drejtësisë t’i hetojë tenderët e MSh-së gjatë pandemisë

Ministri i VV’së: Vendimin e Gjykatës Kushtetuese përgatiten këshilltarët e Presidentit

Ministri i VV’së: Vendimin e Gjykatës Kushtetuese përgatiten këshilltarët e Presidentit

Nga tetori mund të rishohim shenja të virusit, thotë virologu italian

Nga tetori mund të rishohim shenja të virusit, thotë virologu italian

Nuk i solli Kosovës investitorë strategjikë as Qeveria Kurti

Nuk i solli Kosovës investitorë strategjikë as Qeveria Kurti

E bën gruan për spital burri nga Fushë Kosovë

E bën gruan për spital burri nga Fushë Kosovë

Dy oficerë policie janë plagosur gjatë demonstratave,  raportoi nga vendngjarja gazetari i CNN

Dy oficerë policie janë plagosur gjatë demonstratave, raportoi nga vendngjarja gazetari i CNN

Policia: Janë arrestuar dy të dyshuarit sepse kanë shantazhuar një femër, duke i kërkuar 25 mijë euro

Policia: Janë arrestuar dy të dyshuarit sepse kanë shantazhuar një femër, duke i kërkuar 25 mijë euro

Vogel: SHBA-ja pret marrëveshje të shpejtë që ta shpallë Kosovën mision të përfunduar dhe të tërheqë trupat

Vogel: SHBA-ja pret marrëveshje të shpejtë që ta shpallë Kosovën mision të përfunduar dhe të tërheqë trupat

“Neue Zürcher Zeitung”: Në vendin mbase më të korruptuar të Europës, Kurti synoi t’i jap fund klientelizmit

“Neue Zürcher Zeitung”: Në vendin mbase më të korruptuar të Europës, Kurti synoi t’i jap fund klientelizmit

130 persona janë në izolim pasi që kanë kontaktuar të infektuarit në fabrikën e tekstilit

130 persona janë në izolim pasi që kanë kontaktuar të infektuarit në fabrikën e tekstilit