Houstoni shkelë San Santonion, Portlandi vazhdon me formën e pandalshme

13.03.2018 10:41
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Houstoni shkelë San Santonion, Portlandi vazhdon me formën e pandalshme

Houston Rockets ka vazhduar me formën e madhe, duke u kthyer fitoreve me një performancë të madhe të James Harden ndaj San Antonio Spurs. Derbi teksan përfundoi me rezultat 109-93.

Sfida në asnjë moment nuk ishte e barabartë, pasi Houstoni pati gjithnjë epërsinë, teksa Popovich me ndryshime të shpeshta të formacionit të tij tentoi të gjejë formulën që të mposhtë Houstonin pa Aldridgen dhe Leonardin.

Më i miri ishte James Harden me 28 pikë dhe Chris Paul me 18 pikë e 9 asistime, teksa Trevor Ariza shtoi 15 pikë.

Te San Antonio Rudy Gai shtoi 13 pikë e 5 kërcime, bashkë me Parkerin që realizoi 12 pikë në këtë takim.

Portlandi ishte arrë shumë e fortë për Miami Heat, pasi vendasit të udhëhequr nga Damian Lillard arritën të fitojnë me rezultat 115 – 99.

Lillard pati 32 pikë e 10 asistime, një double double i shkëlqyer i tij nga shtatë treshe të realizuara, ndërkasq Jusuf Nurkic realizoi 27 pikë e 16 kërcime.;

Pas këtyre rezultateve San Antonio për herë të parë këtë sezon kalon në vendin e 10-të, por është vetëm një fitore larg vendit të pestë që mbahet nga Neë Orleans, teksa Portland forcon pozitën e tretë ku është një fitore përpara Oklahomas. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Këngët e dy shqiptareve po konsiderohen si himne të botërorit 2018

Këngët e dy shqiptareve po konsiderohen si himne të botërorit 2018

Munishi: Trajneri i Kroacisë ia ndërpreu oksigjenin Messit, Kroacia është ekipi më i mirë taktikisht që kam parë ndonjëherë

Munishi: Trajneri i Kroacisë ia ndërpreu oksigjenin Messit, Kroacia është ekipi më i mirë taktikisht që kam parë ndonjëherë

Babai filmon të bijën nga momenti i lindjes e deri te ditëlindja e saj e 18-të, dokumentoi ndryshimin ndër vite (Video)

Babai filmon të bijën nga momenti i lindjes e deri te ditëlindja e saj e 18-të, dokumentoi ndryshimin ndër vite (Video)

​Lëkura e skuqur tregon probleme me zemrën

​Lëkura e skuqur tregon probleme me zemrën

Aktorja nuk ftoi në dasmë kolegen: Nuk të ftova në dasmë se më vije lakuriq

Aktorja nuk ftoi në dasmë kolegen: Nuk të ftova në dasmë se më vije lakuriq

Lojtarët e Francës dominojnë formacionin e ditë së tetë të Kampionatit Botëror

Lojtarët e Francës dominojnë formacionin e ditë së tetë të Kampionatit Botëror

Eno Popi largohet nga ‘Wake up’ për një projekt tjetër, ku do ta shikoni sezonin e ri

Eno Popi largohet nga ‘Wake up’ për një projekt tjetër, ku do ta shikoni sezonin e ri

Trajneri i njohur, Munishi: Mund të më thonë se po bëhem si Mourinho – por me mua si trajner, Kosova do synonte kualifikimin në Botëror ose Evropian  

Trajneri i njohur, Munishi: Mund të më thonë se po bëhem si Mourinho – por me mua si trajner, Kosova do synonte kualifikimin në Botëror ose Evropian  

Zbuteni dhimbjen në muskuj!

Zbuteni dhimbjen në muskuj!

Marinën 'e kryqëzojnë' për photoshop, Luana Vjollca bën reagimin emiocionues

Marinën 'e kryqëzojnë' për photoshop, Luana Vjollca bën reagimin emiocionues

Pogba: Kante dhe Matuidi i kanë nga 15 mushkri

Pogba: Kante dhe Matuidi i kanë nga 15 mushkri

Edhe pse kishte pësuar lëndime të rënda trupore në aksident trafiku, pacienti këndonte derisa mjekët i vënin allçi dhe ia shëronin plagët (Video)

Edhe pse kishte pësuar lëndime të rënda trupore në aksident trafiku, pacienti këndonte derisa mjekët i vënin allçi dhe ia shëronin plagët (Video)

Zaimina Vasjari dhe Seldi kanë diçka për të thënë dhe nuk ka të bëjë me muzikën

Zaimina Vasjari dhe Seldi kanë diçka për të thënë dhe nuk ka të bëjë me muzikën

Performanca e artë e njeriut të ndeshjes, Modric me statistika të shkëlqyera ndaj Argjentinës

Performanca e artë e njeriut të ndeshjes, Modric me statistika të shkëlqyera ndaj Argjentinës

Këto turiste seksi po e zbukurojnë secilin vend që po e vizitojnë

Këto turiste seksi po e zbukurojnë secilin vend që po e vizitojnë

Sa shpesh duhet të hajë fëmija mish të kuq?

Sa shpesh duhet të hajë fëmija mish të kuq?