Hoti takohet me Kryetarin e Rahovecit, Smajl Latifi

17.04.2019 12:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Hoti takohet me Kryetarin e Rahovecit, Smajl Latifi

Koordinatori Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport në Qeverinë e Republikës së Kosovës Rexhep Hoti, është takuar sot me Kryetarin e Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi.

Hoti e njoftoi Latifin për rrjedhën e garës në Kreativitetit Kulturor e Mendim Kritik si dhe vlerësoi lartë gatishmërinë për bashkëpunim të Kryetarit Latifi për realizimin Programin Nacional për Rininë.

“Programi Nacional për Rininë është në fazën e zbatimit në nivel komunal. Jam shumë i kënaqur me rezultatet që kanë sjellë shkollat dhe me mënyrën e realizimit të garës nëpër komuna të ndryshme. E shoh që gara ka krijuar emocione e gjallëri gjithandej Kosovës. Ne tashmë jemi duke bërë përgatitjet për garën e diturisë ne nivel shkolle që pritet të mbahet në fillim të muajit maj. Roli i kryetarit dhe komunës në realizimin e këtij programi është i rëndësishëm, prandaj ju falënderoj për mbështetje”, tha Koordinatori Hoti.

Ndërsa, Kryetari Latifi e falënderoi Hotin për punën që po bën për nxënësit dhe premtoi mbështetje për zbatimin e programit.

“Jam i interesuar ta mbështes këtë program sepse e pëlqej garën si formë. Do të bëj më të mirën për nxënësit dhe për arsimin. Unë do të shoh mundësitë që përveç shpërblimeve që do të jepni ju si Koordinator, në nivelin komunal edhe unë si kryetar të ndaj shpërblime për më të mirët e komunës sonë ”, tha ndër të tjera Latifi./Infosot/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kosova e mrekullueshme, fiton në Bullgari gol në sekondat e fundit

Kosova e mrekullueshme, fiton në Bullgari gol në sekondat e fundit

Shpërthejnë tifozët në Sofje, Muriqi shënon gol të bukur me kokë dhe barazon gjithçka

Shpërthejnë tifozët në Sofje, Muriqi shënon gol të bukur me kokë dhe barazon gjithçka

​Pacolli: E kemi ndalur komunikimin me UNMIK-un – Daçiqi, gënjeshtar dhe falsifikues

​Pacolli: E kemi ndalur komunikimin me UNMIK-un – Daçiqi, gënjeshtar dhe falsifikues

Haradinaj: Ju siguroj se e kemi punën mirë për vizat

Haradinaj: Ju siguroj se e kemi punën mirë për vizat

Kosova në epërsi ndaj Bullgarisë

Kosova në epërsi ndaj Bullgarisë

Takimi Kosovë-Serbi në Paris mund të mos mbahet, paralajmëron Haradinaj

Takimi Kosovë-Serbi në Paris mund të mos mbahet, paralajmëron Haradinaj

Çitaku: Dikur na quanin njerëz me bishta, zyrtarët serbë po vazhdojnë me racizëm

Çitaku: Dikur na quanin njerëz me bishta, zyrtarët serbë po vazhdojnë me racizëm

Çitaku i përgjigjet shefit të UNMIK’ut dhe Daçiqit: Zyrtari rus kishte motosharrë në veturë

Çitaku i përgjigjet shefit të UNMIK’ut dhe Daçiqit: Zyrtari rus kishte motosharrë në veturë

Matoshi bashkë me deputetë dalin në teren,  vizitojnë një gurëthyes në Malishevë

Matoshi bashkë me deputetë dalin në teren, vizitojnë një gurëthyes në Malishevë

Tanin kritika të ashpra ndaj autoriteteve kosovare për arrestimin e punonjësve të UNMIK-ut

Tanin kritika të ashpra ndaj autoriteteve kosovare për arrestimin e punonjësve të UNMIK-ut

Daçiq plot ankesa ndaj Kosovës në OKB: Populli serb po terrorizohet

Daçiq plot ankesa ndaj Kosovës në OKB: Populli serb po terrorizohet

Vuçiq: Gati se është e sigurt që nuk do të ketë takim në Paris

Vuçiq: Gati se është e sigurt që nuk do të ketë takim në Paris

Osmani: Kosova dhe Maqedonia e Veriut intensivisht po lidhen mes veti

Osmani: Kosova dhe Maqedonia e Veriut intensivisht po lidhen mes veti

Gjilani me dhjetëra aktivitete për 20-vjetorin e çlirimit

Gjilani me dhjetëra aktivitete për 20-vjetorin e çlirimit

Mullisët dhe Agjencia e Ushqimit me mospajtime rreth cilësisë së miellit

Mullisët dhe Agjencia e Ushqimit me mospajtime rreth cilësisë së miellit

Nis bixhozi i paligjshëm në Kosovë, policia konfiskon mijëra euro

Nis bixhozi i paligjshëm në Kosovë, policia konfiskon mijëra euro