Hoti takohet me Kryetarin e Komunës së Junikut Agron Kuçi

13.09.2019 14:35
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Hoti takohet me Kryetarin e Komunës së Junikut Agron Kuçi

Sot Koordinatori Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport në Qeverinë e Republikës së Kosovës Rexhep Hoti takoi Kryetarin e Komunës së Junikut Agron Kuçi. Në takim u bisedua për Programin Nacional për Rininë, konkretisht garat që do të fillojnë nga ky muaj; Garat Nacionale në Sport dhe Garat Nacionale në Kreativitet Kulturor dhe Mendim Kritik.

“Edhe pse jeni komunë e vogël, suksesin në garat e organizuara nga ne i keni pasur shumë të mëdha. Jam shumë i kënaqur me gatishmërinë tuaj për bashkëpunim dhe organizim të përbashkët. Kjo tregon se ju jeni duke punuar në të mirën e nxënësve e rrjedhimisht në të mirë të shoqërisë. E bukura e gjithë programit është se në të ka hapësirë për të gjithë nxënësit e republikës. Ne nuk e dallojmë asnjë nxënës e asnjë komunë, andaj jam i lumtur të shoh shtrirjen e programit gjithandej Kosovës”, tha Koordinatori Hoti.

Ndërkaq kryetari Kuçi falënderoi Koordinatorin për mundësinë që ua ka ofruar secilit nxënës të shprehin talentet e tyre.

“Një program me një gjithëpërfshirje kaq të madhe sigurisht se është edhe sfidues, por mbështetja jonë nuk do të mungojë asnjëherë për projektet si kjo që padyshim janë për të mirën e nxënësve”, tha Kryetari Kuçi.

Në dy garat e mbajtura atë të Kreativitetit Kulturor dhe Mendimit Kritik dhe Garën e Diturisë për të gjitha nivelet fitues të vendeve të para kishim gjithsej 44,723 nxënës fitues. ​

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Publikohet fotografia e parë e Remzije Mustafës pas kthimit në shtëpi

Publikohet fotografia e parë e Remzije Mustafës pas kthimit në shtëpi

Dhimbjet e rritës europiane: Çekia – Kosova 2:1

Dhimbjet e rritës europiane: Çekia – Kosova 2:1

Grenell: Nisma për Mini-Schengenin mund të jetë e suksesshme nëse përfshihet edhe Kosova

Grenell: Nisma për Mini-Schengenin mund të jetë e suksesshme nëse përfshihet edhe Kosova

Doris Pack: Një gjyqtare kushtetuese në Shqipëri betohet para noterit, absurde. BE duhet të veprojë

Doris Pack: Një gjyqtare kushtetuese në Shqipëri betohet para noterit, absurde. BE duhet të veprojë

Lajmi i fundit: Remzije Mustafa u gjet shëndosh e mirë, shkoi vetë te banesa

Lajmi i fundit: Remzije Mustafa u gjet shëndosh e mirë, shkoi vetë te banesa

Nëse i keni vendosur gomat e dimrit, s’jeni të obliguar të keni zinxhirë në veturë — sipas Ministrisë

Nëse i keni vendosur gomat e dimrit, s’jeni të obliguar të keni zinxhirë në veturë — sipas Ministrisë

Sulmohen tifozët kosovarë në Çeki

Sulmohen tifozët kosovarë në Çeki

Limaj: Vendimi Gjykatës Supreme mbrojti integritetin e zgjedhjeve

Limaj: Vendimi Gjykatës Supreme mbrojti integritetin e zgjedhjeve

Ambasadori gjerman: Lajm i shkëlqyeshëm zgjedhja e Beyer si raportues për Kosovën

Ambasadori gjerman: Lajm i shkëlqyeshëm zgjedhja e Beyer si raportues për Kosovën

Bilall Sherifi: Nuk do t’i kujtojmë fjalët e armiqve, por heshtjen e miqve

Bilall Sherifi: Nuk do t’i kujtojmë fjalët e armiqve, por heshtjen e miqve

Vendos Supremja, votat nga Serbia s’do të jenë pjesë e rezultatit të zgjedhjeve – Nisma në Kuvend

Vendos Supremja, votat nga Serbia s’do të jenë pjesë e rezultatit të zgjedhjeve – Nisma në Kuvend

Delegacioni i Policisë së Kosovës, gjatë qëndrimit disa ditor në Vjenë të Austrisë, ka realizuar disa takime zyrtare

Delegacioni i Policisë së Kosovës, gjatë qëndrimit disa ditor në Vjenë të Austrisë, ka realizuar disa takime zyrtare

Mustafa uron zgjedhjen e deputetit Beyer raportues për Kosovën në Këshillin e Evropës

Mustafa uron zgjedhjen e deputetit Beyer raportues për Kosovën në Këshillin e Evropës

Haradinaj për Beyer: Uroj të jetë rifillim i mbarë i angazhimit evropian në Kosovë

Haradinaj për Beyer: Uroj të jetë rifillim i mbarë i angazhimit evropian në Kosovë

Haziri: Në Gjilan nuk është rritur dhuna në familje, por është rritur raportimi për dhunën

Haziri: Në Gjilan nuk është rritur dhuna në familje, por është rritur raportimi për dhunën

Diskutim në tryezën e rrumbullakët – Si të përmirësojmë më tej sistemin e ndërmjetësimit në Kosovë?

Diskutim në tryezën e rrumbullakët – Si të përmirësojmë më tej sistemin e ndërmjetësimit në Kosovë?