Hoti takohet me Kryetarin e Komunës së Junikut Agron Kuçi

13.09.2019 14:35
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Hoti takohet me Kryetarin e Komunës së Junikut Agron Kuçi

Sot Koordinatori Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport në Qeverinë e Republikës së Kosovës Rexhep Hoti takoi Kryetarin e Komunës së Junikut Agron Kuçi. Në takim u bisedua për Programin Nacional për Rininë, konkretisht garat që do të fillojnë nga ky muaj; Garat Nacionale në Sport dhe Garat Nacionale në Kreativitet Kulturor dhe Mendim Kritik.

“Edhe pse jeni komunë e vogël, suksesin në garat e organizuara nga ne i keni pasur shumë të mëdha. Jam shumë i kënaqur me gatishmërinë tuaj për bashkëpunim dhe organizim të përbashkët. Kjo tregon se ju jeni duke punuar në të mirën e nxënësve e rrjedhimisht në të mirë të shoqërisë. E bukura e gjithë programit është se në të ka hapësirë për të gjithë nxënësit e republikës. Ne nuk e dallojmë asnjë nxënës e asnjë komunë, andaj jam i lumtur të shoh shtrirjen e programit gjithandej Kosovës”, tha Koordinatori Hoti.

Ndërkaq kryetari Kuçi falënderoi Koordinatorin për mundësinë që ua ka ofruar secilit nxënës të shprehin talentet e tyre.

“Një program me një gjithëpërfshirje kaq të madhe sigurisht se është edhe sfidues, por mbështetja jonë nuk do të mungojë asnjëherë për projektet si kjo që padyshim janë për të mirën e nxënësve”, tha Kryetari Kuçi.

Në dy garat e mbajtura atë të Kreativitetit Kulturor dhe Mendimit Kritik dhe Garën e Diturisë për të gjitha nivelet fitues të vendeve të para kishim gjithsej 44,723 nxënës fitues. ​

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


PDK-ja nuk e nënshkruan mocionin e VV-së për rrëzimi ne Qeverisë Hoti

PDK-ja nuk e nënshkruan mocionin e VV-së për rrëzimi ne Qeverisë Hoti

Konjufca akuza të rënda drejt Qeverisë Hoti: Qeverisja e mirë do të rikthehet shpejt

Konjufca akuza të rënda drejt Qeverisë Hoti: Qeverisja e mirë do të rikthehet shpejt

Renzi: Vaksinimi kundër COVID-19 të bëhet i detyrueshëm në Itali

Renzi: Vaksinimi kundër COVID-19 të bëhet i detyrueshëm në Itali

Haziri: Besoj se pastërtia e luftës së UÇK-së do të lahet me drejtësi herët a vonë

Haziri: Besoj se pastërtia e luftës së UÇK-së do të lahet me drejtësi herët a vonë

Nasim Haradinaj: Ramushi flet kot kur përmend demarkacionin, 8 mijë hektarë nuk kthehen më

Nasim Haradinaj: Ramushi flet kot kur përmend demarkacionin, 8 mijë hektarë nuk kthehen më

​Rrufetë spektakolare ngjyrosin qiellin mbi Angli – foto

​Rrufetë spektakolare ngjyrosin qiellin mbi Angli – foto

​Osmani: Ndihma e Turqisë në kohë të pandemie, dëshmi e miqësisë mes dy shteteve

​Osmani: Ndihma e Turqisë në kohë të pandemie, dëshmi e miqësisë mes dy shteteve

​Bordi i Përkohshëm mban takimin e parë zyrtar në KEK

​Bordi i Përkohshëm mban takimin e parë zyrtar në KEK

“Konsumatori” i konsideron të larta çmimet për testet serologjike

“Konsumatori” i konsideron të larta çmimet për testet serologjike

Komisioni Evropian ndan 100 milionë euro për Kosovën

Komisioni Evropian ndan 100 milionë euro për Kosovën

Deputetët kërkojnë që Komisioni për Legjislacion të udhëheqë procesin e Vetingut

Deputetët kërkojnë që Komisioni për Legjislacion të udhëheqë procesin e Vetingut

140 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

140 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

​Hoti kërkon mobilizim të përgjithshëm për vitin e ri shkollor

​Hoti kërkon mobilizim të përgjithshëm për vitin e ri shkollor

​KFOR-i i përkushtuar për të ofruar siguri për të gjithë qytetarët e Kosovës

​KFOR-i i përkushtuar për të ofruar siguri për të gjithë qytetarët e Kosovës

Ekspertët amerikanë: Sigurisht se nuk do ta marrim vaksinën ruse, nuk kemi informacione rreth saj

Ekspertët amerikanë: Sigurisht se nuk do ta marrim vaksinën ruse, nuk kemi informacione rreth saj

BIK-u reagon për aktakuzat ndaj krerëve të UÇK-së

BIK-u reagon për aktakuzat ndaj krerëve të UÇK-së