Hoti: Parada ushtarake e Serbisë të merret seriozisht nga shqiptarët, BE dhe NATO

10.05.2019 17:52
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Hoti: Parada ushtarake e Serbisë të merret seriozisht nga shqiptarët, BE dhe NATO

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka thënë se parada ushtarake e Serbisë është kërcënim për paqen dhe sigurinë në Ballkan.

“Serbia nuk e ka kontrollin demokratik të ushtrisë as nga ana e NATO-s dhe as nga BE, sepse nuk është pjesë e tyre. Ajo vazhdon të bashkëpunoj ngushtë me Rusinë”, ka thënë Hoti përmes Facebook, transmeton Klan Kosova.

“Me këto sjellje politike dhe parada ushtarake, Serbia duket se nuk e ka synim as dialogun me Kosovën, e as hyrjen në BE. Përkundrazi, ajo po përafrohet çdo ditë e më shumë me Rusinë. Dhe kjo duhet të merret seriozisht nga shqiptarët në Ballkan, nga BE dhe partnerët tanë në NATO”.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Trump: Patriotët veshin maska

Trump: Patriotët veshin maska

Haziri: Jo vetëm kryeministri, por edhe presidenti kalon nga zyret e LDK’së

Haziri: Jo vetëm kryeministri, por edhe presidenti kalon nga zyret e LDK’së

Këshilltari i Trumpit për siguri kombëtare, O’Brien, shërohet nga koronavirusi

Këshilltari i Trumpit për siguri kombëtare, O’Brien, shërohet nga koronavirusi

Rama: Çfarë lëndimi e trishtimi, ngushëllime e solidaritet me popullin libian

Rama: Çfarë lëndimi e trishtimi, ngushëllime e solidaritet me popullin libian

Shkon në 50 numri i të vdekurve nga shpërthimi në Liban, mbi 2700 të plagosur

Shkon në 50 numri i të vdekurve nga shpërthimi në Liban, mbi 2700 të plagosur

Haziri flet për kritikat që i dha Hotit, thotë se janë raporte të zakonshme kolegiale

Haziri flet për kritikat që i dha Hotit, thotë se janë raporte të zakonshme kolegiale

Refuzoi të vendoste maskë mbrojtëse, i riu qëllon me kallashnikov ndaj policisë

Refuzoi të vendoste maskë mbrojtëse, i riu qëllon me kallashnikov ndaj policisë

Meghan Markle feston ditëlindjen, ja si e uroi Mbretëresha

Meghan Markle feston ditëlindjen, ja si e uroi Mbretëresha

Shpërthimi në portin e Beirutit, 27 viktima e 2500 të plagosur

Shpërthimi në portin e Beirutit, 27 viktima e 2500 të plagosur

Kryeministrja e Finlandës i jep fund beqarisë

Kryeministrja e Finlandës i jep fund beqarisë

Diab: 5 gushti ditë zie kombëtare në Liban

Diab: 5 gushti ditë zie kombëtare në Liban

Tërmkolli godet LDK-në: S’mund të priten rezultate, në qeverisje u zgjodhën njerëzit joadekuat

Tërmkolli godet LDK-në: S’mund të priten rezultate, në qeverisje u zgjodhën njerëzit joadekuat

​Haradinaj për dialogun me Serbinë: Nuk i besoj Qeverisë Hoti

​Haradinaj për dialogun me Serbinë: Nuk i besoj Qeverisë Hoti

Brenda 4 javësh 608 mërgimtarë të infektuar me Covid-19 ​u kthyen nga Kosova në Gjermani

Brenda 4 javësh 608 mërgimtarë të infektuar me Covid-19 ​u kthyen nga Kosova në Gjermani

Osmani telefonon Şentopin: Turqia e gatshme të ndihmojë Kosovën në luftën kundër Covid-19

Osmani telefonon Şentopin: Turqia e gatshme të ndihmojë Kosovën në luftën kundër Covid-19

Të paktën 10 të vrarë në shpërthimet në Bejrut – (Video)

Të paktën 10 të vrarë në shpërthimet në Bejrut – (Video)