Hoti në Shtime: Investimi në nxënës do të thotë investim në të ardhmen

12.12.2019 16:48
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Hoti në Shtime: Investimi në nxënës do të thotë investim në të ardhmen

726 nxënës fitues ka pasur gjithsej Komuna e Shtime në të gjitha nivelet e garës nacionale në Kreativitet Kulturor e Mendim Kritik si dhe në Dituri. 12 fitues në nivelin republikan, 126 në nivelin komunal dhe 588 fitues në nivelin shkollor të garës.

Koordinatori Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport në Qeverinë e Republikës së Kosovës Rexhep Hoti, tha se për këtë sukses të nxënësve meritor është drejtoria komunale e arsimit së bashku me drejtorët e shkollave të kësaj komune. Këtë ai e theksoi në një takim që mbajti me Kryetarin e Komunës Naim Ismajli, Drejtorin Komunal të Arsimit, Mensur Neziri dhe drejtorët e shkollave në Shtime.

“Arsimi është më i rëndësishëm se liria andaj duhet të investojmë në arsim dhe ta çojmë atë përpara pasi që investimi në nxënës do të thotë investimi në të ardhmen tonë. E di që kemi pasur sfida në realizimin e programit, por e mira është se ato i kemi tejkaluar së bashku me ju duke menduar për suksesin e nxënësve. Të gjitha premtimet që u janë bërë nxënësve janë realizuar, edhe librat do të ndahen së shpejti”, tha Hoti, thuhet në njoftimin për media.

Ndërsa, kryetari Ismajli falënderoi Koordinatorin Hotin për të gjitha aktivitetet e realizuara duke theksuar faktin se nuk është e lehtë të depërtosh në secilin cep të Kosovës. “Është fakt se Kosovës i ka munguar fryma garuese, ndërsa ky program ka arritur që tek nxënësit të nxis frymën garuese, socializmin e shkëmbimin kulturor. Jam i kënaqur me rezultatet e komunës së Shtimes dhe synojmë rezultate edhe më të larta në të ardhmen. Do të përkrahim këtë program dhe do të ndihmoj që arsimi të shpihet në vendin meritor”, tha Hoti.

Kurse, drejtori i DKA-së Neziri falënderoi Hotin për një punë të palodhshme, duke theksuar se një program i tillë ka qenë i nevojshëm pasi që tek nxënësit ka ngjallë motivimin dhe shpirtin garues.

Koordinatori Hoti, ndau mirënjohje për kryetarin e komunë, drejtorin dhe stafin e DKA-së, si dhe për drejtorët e shkollave, në shenjë falënderimi për kontributin e dhënë në organizimin e garave.​

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Shumë lagje në Prishtinë do të mbesin 12 orë pa rrymë

Shumë lagje në Prishtinë do të mbesin 12 orë pa rrymë

​Kurti: Përmes marrëveshjes së Uashingtonit, Serbia dëshiron të rinegociojë statusin e Kosovës

​Kurti: Përmes marrëveshjes së Uashingtonit, Serbia dëshiron të rinegociojë statusin e Kosovës

Vijnë konfirmimet, Interi edhe më afër Arturo Vidalit

Vijnë konfirmimet, Interi edhe më afër Arturo Vidalit

​Haxhiu i reagon Mustafës: “Zajednica” është edhe synim edhe kërkesë e Serbisë

​Haxhiu i reagon Mustafës: “Zajednica” është edhe synim edhe kërkesë e Serbisë

​Hoti i përgjigjet PDK-së: Për 100 ditë e kthyem Kosovën aty ku e ka vendin

​Hoti i përgjigjet PDK-së: Për 100 ditë e kthyem Kosovën aty ku e ka vendin

​Mustafa u përgjigjet akuzave të VV-së për “Zajednicën”

​Mustafa u përgjigjet akuzave të VV-së për “Zajednicën”

Rishikimi i buxhetit të Maqedonisë së V., të orientohet në menaxhimin e pandemisë

Rishikimi i buxhetit të Maqedonisë së V., të orientohet në menaxhimin e pandemisë

PDK: Qeveria Hoti e futi Kosovën në listën e zezë për keqmenaxhimin e pandemisë dhe firmosi bashkëpronësinë e Ujmanit me Serbinë

PDK: Qeveria Hoti e futi Kosovën në listën e zezë për keqmenaxhimin e pandemisë dhe firmosi bashkëpronësinë e Ujmanit me Serbinë

​Selimi i përgjigjet Veselit: Duhet të jeni serioz që të thirreni në seriozitet

​Selimi i përgjigjet Veselit: Duhet të jeni serioz që të thirreni në seriozitet

3 të vdekur dhe 70 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

3 të vdekur dhe 70 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Marrëveshja Kosovë-Serbisë për shkëmbimin e informacioneve, kështu e komentojnë ekspertët

Marrëveshja Kosovë-Serbisë për shkëmbimin e informacioneve, kështu e komentojnë ekspertët

Opozita akuzon Hotin për suspendim të shtetësinë dhe heqje dorë nga politika e jashtme

Opozita akuzon Hotin për suspendim të shtetësinë dhe heqje dorë nga politika e jashtme

Prokurori serb flet për bashkëpunim të shkëlqyeshëm me Specialen: I vetmi që hyra në selinë e Williamson në Bruksel

Prokurori serb flet për bashkëpunim të shkëlqyeshëm me Specialen: I vetmi që hyra në selinë e Williamson në Bruksel

Kryediplomatja Haradinaj i reagon Gjykatës së Vranjës për padinë ndaj Ragmi Mustafës

Kryediplomatja Haradinaj i reagon Gjykatës së Vranjës për padinë ndaj Ragmi Mustafës

Pas ndalimit të importit të vajit të palmës, fermerët anulojnë protestën

Pas ndalimit të importit të vajit të palmës, fermerët anulojnë protestën

Veseli thotë se nuk bëhen pjesë e qeverisë Hoti, kritikon ashpër VV-në

Veseli thotë se nuk bëhen pjesë e qeverisë Hoti, kritikon ashpër VV-në