Hoti ndërrimin e moteve e pret me policinë: Viti 2021 do të jetë shumë më i mirë

01.01.2021 00:47
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Hoti ndërrimin e moteve e pret me policinë: Viti 2021 do të jetë shumë më i mirë

Kryeministri Avdullah Hoti vitin 2021 zgjodhi ta pret në Stacionin Policor të Komunës së Rahovecit. Hoti nga aty ofroi mbështetjen e Qeverisë dhe të institucioneve të tjera shëndetësore për Policinë e Kosovës, ndërsa falënderoi këtë institucion të sigurisë për punën gjatë pandemisë.

“Sonte zgjodha Rahovecin që të jemi bashkë dhe përmes juve t’i uroj të gjithë policët që sonte nuk janë me familjet e tyre, por jeni në krye të detyrës duke ofruar shërbime dhe siguri për qytetarë. Jemi këtu për të treguar mbështetjen dhe vlerësimin e Qeverisë së Kosovës dhe të gjitha institucioneve për punën që ju e bëni. Ka qenë një vit i vështirë për të gjithë pa përjashtim, por në veçanti për juve, për mjekët, infermierët dhe për shërbimet publike që keni qenë në ballë të kësaj pandemie. Dhe vërtet meritoni respektin më të madh”, tha ai.

Kryeministri Hoti me këtë rast ngushëlloi të gjitha familjet e policëve që kanë humbur jetën nga Covid-19, ndërsa edhe i përgëzoi për punën e palodhshme.

Hoti u pyet nga KosovaPress-i se nëse këtë vit Policia e Kosovës do të bëhet me sigurime shëndetësore.

Kryeministri i vendit tha se viti 2021 do të jetë më i mirë, ndërsa shtoi se sigurimet shëndetësore janë pjesë e programit të Qeverisë.

“Unë besoj që viti 2021 do të jetë shumë më i mirë se viti që lamë pas. E kemi pjesë të programit të qeverisë Ligjin për Sigurime shëndetësore për policët”, tha ai.

Drejtori rajonal i policisë në Gjakovë, Lumni Graishta, falënderoi kryeministrin Hoti për vizitën dhe mbështetjen, ndërsa i numëroi edhe vështirësitë me të cilat është ballafaquar ky institucion gjatë kohës së pandemisë.

“Policia e Kosovës iu është mirënjohës për mbështetjen dhe vetë fakti që ju jeni në mesin tonë tregon për mbështetjen, angazhimin dhe përkushtimin tuaj për Policinë ne Kosovës. Siç jeni në dijeni Policia e Kosovës gjatë kësaj kohe të pandemisë është ballafaquar me një numër të madh sfidash të ndryshme, megjithatë me mbështetjen tuaj dhe institucioneve e mekanizmave relevantë kemi arritur që bashkërisht të tejkalojmë. Vazhdojmë të jemi të angazhuar ende në këtë plan operativ sa i përket pandemisë. Ndërsa sonte kemi ndërmarr të gjitha veprimet e nevojshme që edhe këto qaste të tejkalojnë në qetësi”, tha ai.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


2 600 të moshuar janë vaksinuar kundër Covid-19

2 600 të moshuar janë vaksinuar kundër Covid-19

Mbi 300 serbë të Mitrovicës paguhen nga buxheti i Kosovës, pa punuar fare

Mbi 300 serbë të Mitrovicës paguhen nga buxheti i Kosovës, pa punuar fare

668 raste aktive me COVID-19 në Gjilan, Haziri apelon për kujdes maksimal

668 raste aktive me COVID-19 në Gjilan, Haziri apelon për kujdes maksimal

BE-ja do të blejë edhe 100 milionë vaksina anti-Covid këtë vit

BE-ja do të blejë edhe 100 milionë vaksina anti-Covid këtë vit

Përfaqësuesit e Luginës të përçarë, Ragmi Mustafa i thotë Shqiprim Arifit “mos iu zgërdhij Vulinit”

Përfaqësuesit e Luginës të përçarë, Ragmi Mustafa i thotë Shqiprim Arifit “mos iu zgërdhij Vulinit”

Të gjitha vendimet që mori sot Qeveria

Të gjitha vendimet që mori sot Qeveria

Rishfaqet Shefqet Krasniqi ka një kërkesë për Kurtin e Osmanin

Rishfaqet Shefqet Krasniqi ka një kërkesë për Kurtin e Osmanin

Shoqata e Gastronomëve jep detaje për masat e reja, muzika do të jetë e lejuar deri në 21:45

Shoqata e Gastronomëve jep detaje për masat e reja, muzika do të jetë e lejuar deri në 21:45

Qeveria e Kosovës vendos masat e reja anti-Covid-19

Qeveria e Kosovës vendos masat e reja anti-Covid-19

Vonesat me sigurimin e vaksinave, ministri Vitia e fton në takim Bekim Haxhiun e PDK’së që tha se ka kontakt me një kompani

Vonesat me sigurimin e vaksinave, ministri Vitia e fton në takim Bekim Haxhiun e PDK’së që tha se ka kontakt me një kompani

Rama në Kukës: Më mungon Thaçi, i dërgoj një përqafim, ja pse aeroporti quhet “Zayed”

Rama në Kukës: Më mungon Thaçi, i dërgoj një përqafim, ja pse aeroporti quhet “Zayed”

Belgjika bën thirrje për përfundimin e dialogut Kosovë – Serbi me një marrëveshje historike

Belgjika bën thirrje për përfundimin e dialogut Kosovë – Serbi me një marrëveshje historike

Obradoviq: Dokumenti jozyrtar për ndryshimin e kufijve i jep karburant Kurtit

Obradoviq: Dokumenti jozyrtar për ndryshimin e kufijve i jep karburant Kurtit

11 viktima e 364 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

11 viktima e 364 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Mosbesim ndaj vaksinave si pasojë e  lajmeve të rreme

Mosbesim ndaj vaksinave si pasojë e lajmeve të rreme

Mbyllet spitali Covid-3 në Tiranë, shkak bëhet ulja e numrit të pacientëve

Mbyllet spitali Covid-3 në Tiranë, shkak bëhet ulja e numrit të pacientëve