Hoti e pyet Haradinajn: Pse nuk e morët vetë në dorë dialogun?

07.09.2019 23:04
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Hoti e pyet Haradinajn: Pse nuk e morët vetë në dorë dialogun?

Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe ish-kandidati për kryeministër nga kjo parti, Avdullah Hoti, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në rrjetin social Facebook ka pyetur kandidatin për kryeministër nga radhët e koalicionit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Partisë Socialdemokrate, Ramush Haradinajn, se pse nuk e ka marrë vetë në dorë dialogun kur e ka ditur që bisedimet për copëtim të Kosovës kishin filluar

“”Haradinaj: Kur e mora postin veç kishin filluar punimet për copëtimin e Kosovës”.

Atehere, pse tentuat të bartni udhëheqjen dialogun tek Presidenti me rezolutën e prillit 2018? Pse nuk e morët vetë në dorë dialogun?” shkroi Hoti në Facebook.

Ramush Haradinaj, sot edhe u zyrtarizua si kandidat për kryeministër nga koalicion AAK-PSD.

Avdullah Hoti ka qenë kandidat për kryeministër nga Lidhja Demokratike e Kosovës në zgjedhjet e vitit 2017, e më pas ka shërbyer si shef i grupit parlamentar të kësaj partie.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Migjen Kelmendi: Kur kërsiti lufta në Kosovë, Hashim Thaçi dhe Kadri Veseli nuk ikën (VIDEO)

Migjen Kelmendi: Kur kërsiti lufta në Kosovë, Hashim Thaçi dhe Kadri Veseli nuk ikën (VIDEO)

Hoti e pyet Haradinajn: Pse nuk e morët vetë në dorë dialogun?

Hoti e pyet Haradinajn: Pse nuk e morët vetë në dorë dialogun?

Migjen Kelmendi: Në rolin e Odiseut e shoh jo vetëm PDK-në, por edhe votuesin (VIDEO)

Migjen Kelmendi: Në rolin e Odiseut e shoh jo vetëm PDK-në, por edhe votuesin (VIDEO)

Migjen Kelmendi: Gjithmonë jam angazhuar politikisht, tash e kam ndryshuar vetëm formën e veprimit

Migjen Kelmendi: Gjithmonë jam angazhuar politikisht, tash e kam ndryshuar vetëm formën e veprimit

Daçiq: Jap dorëheqje nëse Kosova anëtarësohet në Interpol

Daçiq: Jap dorëheqje nëse Kosova anëtarësohet në Interpol

Veseli nis luftën frontale me Haradinajn, ia mori 100 anëtarë të AAK’së

Veseli nis luftën frontale me Haradinajn, ia mori 100 anëtarë të AAK’së

Medvegja llogarit në votat e shqiptarëve në Kosovë

Medvegja llogarit në votat e shqiptarëve në Kosovë

Lista e plotë e kandidatëve për deputetë nga koalicioni AKR-NISMA

Lista e plotë e kandidatëve për deputetë nga koalicioni AKR-NISMA

Haradinaj: Kur e mora postin veç kishin filluar punimet për copëtimin e Kosovës

Haradinaj: Kur e mora postin veç kishin filluar punimet për copëtimin e Kosovës

Dy aksidente në një fshat të Drenasit, lëndohen disa persona

Dy aksidente në një fshat të Drenasit, lëndohen disa persona

Edi Rama ua jep Dardanëve epitetin LUANË

Edi Rama ua jep Dardanëve epitetin LUANË

Meta: Përjetova emocione të jashtëzakonshme me fitoren historike të Dardanëve

Meta: Përjetova emocione të jashtëzakonshme me fitoren historike të Dardanëve

Ky është 45-vjeçari që vdiq në aksidentin tragjik me paragllajd në Prizren

Ky është 45-vjeçari që vdiq në aksidentin tragjik me paragllajd në Prizren

Haradinaj: Kjo është Kosova 100 përqind, Evropë ne po vijmë

Haradinaj: Kjo është Kosova 100 përqind, Evropë ne po vijmë

Thaçi për lojën e Dardanëve: Fitore historike

Thaçi për lojën e Dardanëve: Fitore historike

Kosova bëhet lider i Grupit A, mposht me shumë spektakël Republikën Çeke në ‘Fadil Vokrri’

Kosova bëhet lider i Grupit A, mposht me shumë spektakël Republikën Çeke në ‘Fadil Vokrri’