Hoqi qafe Z-Mobile, Telekomi tash do të fitojë mbi 1 milion euro në muaj nga numrat e tij

06.11.2019 21:49
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Hoqi qafe Z-Mobile, Telekomi tash do të fitojë mbi 1 milion euro në muaj nga numrat e tij

Pas shkëputjes së kontratës me Z-mobile, më shumë se 200 mijë numra pritet t’i kthehen në pronësi Telekomit të Kosovës.

E ky kalim, do të bëhet më 28 nëntor, 120 ditë pas ndërprerjes së kontratës dhjetëvjeçare, raporton KTV.

Sipas kryeshefit ekzekutiv të Telekomit, Bedri Istrefi, asnjë konsumator nuk do të mbetet pa shërbime.

Ndërkaq, me shfrytëzimin e këtyre numrave, edhe të hyrat mujore të Telekomit pritet të jenë të larta.

Mbi 1.2 milion euro në muaj do t’i fitojë Telekomi me kthimin e numrave të Z-Mobilet.

E, me këtë pritet që edhe gjendja financiare e kësaj ndërmarrjeje publike të ketë përmirësime.

Në shtator të këtij viti, Autoriteti Rregullativ i Komunikimeve kishte vendosur që numrat, të cilët Z-mobile i kishte shfrytëzuar gjatë kontratës, t’i kthehen Telekomit të Kosovës.

Ndërkaq, lidhur me shkëputjen e kësaj kontrate, përsëri Z-Mobile e ka paditur Telekomin në Arbitrazh, dhe kërkon 13.5 milionë euro dëmshpërblim.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Hoqi qafe Z-Mobile, Telekomi tash do të fitojë mbi 1 milion euro në muaj nga numrat e tij

Hoqi qafe Z-Mobile, Telekomi tash do të fitojë mbi 1 milion euro në muaj nga numrat e tij

Presioni dhe kërcënimet e Serbisë për 10 muaj larguan 18 serbë nga FSK-ja

Presioni dhe kërcënimet e Serbisë për 10 muaj larguan 18 serbë nga FSK-ja

Rezultatet finale të zgjedhjeve të 6 tetorit pritet të shpallen 1 muaj e 1 ditë pas mbajtjes së tyre

Rezultatet finale të zgjedhjeve të 6 tetorit pritet të shpallen 1 muaj e 1 ditë pas mbajtjes së tyre

A është ky fundi i SPiunit të Hashim Thaçit apo fillimi i një karriere të re?

A është ky fundi i SPiunit të Hashim Thaçit apo fillimi i një karriere të re?

Bajqinovci hyn në sistem, pas largimit të Maxhunit kërkon edhe dorëheqje tjera

Bajqinovci hyn në sistem, pas largimit të Maxhunit kërkon edhe dorëheqje tjera

BERZH-i parashikon rritje ekonomike prej 4% për Kosovën më 2020

BERZH-i parashikon rritje ekonomike prej 4% për Kosovën më 2020

Kosovarët po përgjohen me të madhe, këto janë rrjetet sociale më të pasigurta

Kosovarët po përgjohen me të madhe, këto janë rrjetet sociale më të pasigurta

IKD: KGJK dhe KPK përballen me joefikasitet, mungesë të llogaridhënies dhe integritetit në ushtrimin e përgjegjësive

IKD: KGJK dhe KPK përballen me joefikasitet, mungesë të llogaridhënies dhe integritetit në ushtrimin e përgjegjësive

Petritsch: Zgjidhje evropiane për Kosovën – Kurti të mos e rrezikoj dialogun

Petritsch: Zgjidhje evropiane për Kosovën – Kurti të mos e rrezikoj dialogun

Dënohen me dy vjet e 10 muaj burgim tre të dyshuarit që rrahen rojën e pyllit

Dënohen me dy vjet e 10 muaj burgim tre të dyshuarit që rrahen rojën e pyllit

Prizren, nis aksioni për heqjen e billbordeve

Prizren, nis aksioni për heqjen e billbordeve

Hapet zyra e Policisë në stacionin e autobusëve në Pejë

Hapet zyra e Policisë në stacionin e autobusëve në Pejë

Për 24 orë, Prokuroria ngreh 40 aktakuza për 43 persona

Për 24 orë, Prokuroria ngreh 40 aktakuza për 43 persona

Haradinaj e vazhdon retorikën e njëjtë: Në dhjetor lëvizim pa viza

Haradinaj e vazhdon retorikën e njëjtë: Në dhjetor lëvizim pa viza

Rriten përdoruesit e internetit, OKB: 4.1 miliardë njerëz janë ‘online’, kryeson Evropa

Rriten përdoruesit e internetit, OKB: 4.1 miliardë njerëz janë ‘online’, kryeson Evropa

Përfundon procesi i numërimit, KQZ pret konfirmim nga PZAP dhe Gjykata Supreme

Përfundon procesi i numërimit, KQZ pret konfirmim nga PZAP dhe Gjykata Supreme