Historia+18/ “Tradhtova burrin me një të panjohur, por tani…”

15.10.2016 19:28
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Historia+18/ “Tradhtova burrin me një të panjohur, por tani…”

Një grua e martuar e rrëmbyer nga pasioni përfundoi duke bërë seks me një mashkull tjetër, edhe pse të dy ishin të martuar.

Pas gjashtë muajsh lidhje të fshehtë, tashmë ka një dilemë që e torturon dhe për të marrë një përgjigje më të saktë ajo i ka shkruar një letër psikologes së “The Sun”.

Letra e gruas:

“Jam një grua 41-vjeçare, e martuar dhe me dy fëmijë. Ritmi i jetës sime kishte filluar të bëhej shumë monoton dhe raporti me tim shoq sa vinte dhe bëhej edhe më i ftohtë sepse ai ishte gjithë ditës në punë dhe nuk kishim kohë për njëri-tjetrin.

Unë jam tip pak më aktiv se ai, edhe pse jam në punë unë gjithmonë gjej kohë për vrap apo edhe për një xhiro në darkë dhe kur i kërkoj të më shoqëroi ai nuk vjen.

Një ditë teksa isha duke vrapuar në park, u rrëzova dhe më ndihmoi për tu ngritur një mashkull. U ulëm pak dhe shkëmbyem disa fjalë. Që pas asaj dite ne dilnim bashkë për vrap. Në një nga ditët e vrapit, në muhabet e sipër ai më tregoi se bashkëshortja e tij ishte larguar nga shtëpia dhe i kishte marrë edhe djalin. Ishte shumë i mërzitur atë ditë dhe unë pranova të shkoja për një kafe tek shtëpia e tij.

Pas disa orësh muhabet përfunduam duke bërë seks… tani janë bërë plot 6 muaj që ne jemi të lidhur por kam kuptuar që ai ende shpreson që bashkëshortja e tij të kthehet në shtëpi dhe të jenë sërish bashkë, ndërkohë që unë kam rënë në dashuri me të.

Si mund ta kuptoj çfarë ndjen ai për mua dhe nëse edhe ai më do si mund të ndahem pa lënduar familjen time?”

Përgjigjja e psikologes:

“Duhet të bësh shumë kujdes!

Nuk jeni aspak në gjendje për të përshtatshme as ti as dashnori yt për një lidhje familjare. Ndoshta intimiteti juaj është shumë mirë por a mendon se do të mund të bashkëjetoni me fëmijët e njëri-tjetrit?!

Unë të sugjeroi që të diskutosh me partnerin tënd dhe t’i kërkosh që të kaloni më shumë kohë bashkë dhe të rregulloni raportin tuaj. Kjo është më e mira për të gjithë ju”.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Dr. Adem Harxhi: Përdoreni, ndryshe e humbët (+16)

Dr. Adem Harxhi: Përdoreni, ndryshe e humbët (+16)

A e dini sa e thellë është vagina? (Foto)

A e dini sa e thellë është vagina? (Foto)

Si të veproni nëse ju mbetet kondomi brenda

Si të veproni nëse ju mbetet kondomi brenda

Rrëfehet 28 vjeçari: Gruaja më zuri në flagrancë me tjetrën dhe më pas bëri seks me tre meshkuj të panjohur, por tani unë… (Foto)

Rrëfehet 28 vjeçari: Gruaja më zuri në flagrancë me tjetrën dhe më pas bëri seks me tre meshkuj të panjohur, por tani unë… (Foto)

Eskorta e luksit/ Rrëfimi i pazakontë i Simonës: Shkoj me ‘babusha të pasur’ dhe nuk kam nevojë për punë!

Eskorta e luksit/ Rrëfimi i pazakontë i Simonës: Shkoj me ‘babusha të pasur’ dhe nuk kam nevojë për punë!

I dashuri im është gjithmonë i lodhur për seks, por…

I dashuri im është gjithmonë i lodhur për seks, por…

“Bëjë seks me burrin e vajzës” rrëfehet 47 vjeçarja

“Bëjë seks me burrin e vajzës” rrëfehet 47 vjeçarja

Pse meshkujt ‘mbarojnë’ për seks anal… me femrat +18

Pse meshkujt ‘mbarojnë’ për seks anal… me femrat +18

Doni të dini si është super-vagina? Jua mëson Jena!

Doni të dini si është super-vagina? Jua mëson Jena!

Sprai për penisin që zgjat 10-fish marrëdhënien seksuale, ja për sa mund ta blini +18

Sprai për penisin që zgjat 10-fish marrëdhënien seksuale, ja për sa mund ta blini +18

Triologjia e seksit anal/ Udhëzues për një kënaqësi të madhe dhe të shëndetshme +18… (Foto)

Triologjia e seksit anal/ Udhëzues për një kënaqësi të madhe dhe të shëndetshme +18… (Foto)

Burrat që kanë këtë formë të organit gjenital rrezikohen nga ky lloj kanceri

Burrat që kanë këtë formë të organit gjenital rrezikohen nga ky lloj kanceri

Doktoresha ndahet nga i dashuri: Më tha se vagina ime…(Foto)

Doktoresha ndahet nga i dashuri: Më tha se vagina ime…(Foto)

“Do të jap virgjërinë time”, 15-vjeçarja nga Berati ofrohet për para, arsyeja e trishtë (Foto)

“Do të jap virgjërinë time”, 15-vjeçarja nga Berati ofrohet për para, arsyeja e trishtë (Foto)

Në një galeri të vetme, këto janë dashnoret e politikanëve shqiptarë (Foto)

Në një galeri të vetme, këto janë dashnoret e politikanëve shqiptarë (Foto)

Seks gjatë orarit të punës: Nëpunësit civil kapen në aksion, kërcënohen me përjashtim nga puna (Video)

Seks gjatë orarit të punës: Nëpunësit civil kapen në aksion, kërcënohen me përjashtim nga puna (Video)