Heq borën me … flakëhedhës – video

27.12.2020 22:37
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Heq borën me … flakëhedhës – video

Një banor i shtetit federal amerikan Kentucky u bë një sensacion në internet pasi u filmua duke hequr borë para shtëpisë së tij me një flakëhedhës.

Kentucky priti Krishtlindjen me borë dhe në disa pjesë të vendit ra më shumë se 20 centimetra. Bora sigurisht që kontribuoi në gjendjen e pushimeve edhe më mirë, por gjithashtu kërkoi që njerëzit të marrin lopata dhe të largojnë borën para shtëpive të tyre.

Pronari i një shtëpie në Ashland, një qytet në verilindje të Kentucky, megjithatë, kishte plane të tjera. Ai në vend të lopatës vendosi të heqë borën me një flakëhedhës.

“Kjo është një mënyrë për të hequr shpejt borën, duke përdorur flakëruesin”, është një koment nga një fqinj i rrugës, i cili filmoi skenën e pazakontë.

<blockquote class=”twitter-tweet”><p lang=”en” dir=”ltr”>Here’s one way to do some quick snow removal, by flamethrower. Video taken by Jordan Podunavac in Ashland, KY. <a href=”https://twitter.com/NWSCharlestonWV?ref_src=twsrc%5Etfw“>@NWSCharlestonWV</a> <a href=”https://twitter.com/spann?ref_src=twsrc%5Etfw“>@spann</a> <a href=”https://twitter.com/hashtag/KYwx?src=hash&ref_src=twsrc%5Etfw“>#KYwx</a> <a href=”https://t.co/DylxR1r3D2“>pic.twitter.com/DylxR1r3D2</a></p>— Chad (@ChadBlue83) <a href=”https://twitter.com/ChadBlue83/status/1342595949416353797?ref_src=twsrc%5Etfw“>December 25, 2020</a></blockquote> <script async src=”https://platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″></script>

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Heq borën me … flakëhedhës – video

Heq borën me … flakëhedhës – video

Rrokulliset me veturë dhe humb jetën ish-lojtari i Liverpoolit

Rrokulliset me veturë dhe humb jetën ish-lojtari i Liverpoolit

Industria gjermane e makinave më së shumti përfiton nga Kina

Industria gjermane e makinave më së shumti përfiton nga Kina

Besnik Tahiri: AAK në zgjedhje hyn më e fortë se kurrë më parë

Besnik Tahiri: AAK në zgjedhje hyn më e fortë se kurrë më parë

Prepolli kritikon Ballkanin për angazhimin e Bledi Shkëmbit si trajner

Prepolli kritikon Ballkanin për angazhimin e Bledi Shkëmbit si trajner

Dy të plagosur në Podujevë – i dyshuari i rastit shtinë me armë zjarri edhe mbi policinë

Dy të plagosur në Podujevë – i dyshuari i rastit shtinë me armë zjarri edhe mbi policinë

Asamblistja e LDK-së kalon në partinë e Albin Kurtit

Asamblistja e LDK-së kalon në partinë e Albin Kurtit

Iu bashkuan Vjosa Osmanit, LDK në Mitrovicë: Udha e mbarë u qoftë

Iu bashkuan Vjosa Osmanit, LDK në Mitrovicë: Udha e mbarë u qoftë

Haradinaj-Stublla: Serbia ka rrezikuar sigurinë e Kosovës, të sanksionohen shkeljet e shtetit serb

Haradinaj-Stublla: Serbia ka rrezikuar sigurinë e Kosovës, të sanksionohen shkeljet e shtetit serb

Flet lojtari më i mirë i shekullit: Dua të luaj edhe për disa vite

Flet lojtari më i mirë i shekullit: Dua të luaj edhe për disa vite

Mjekët identifikojnë simptoma të çuditshme afatgjate të virusit korona

Mjekët identifikojnë simptoma të çuditshme afatgjate të virusit korona

Zgjidhen lojtari dhe trajneri i shekullit

Zgjidhen lojtari dhe trajneri i shekullit

Vetëvritet një pjesëtar i FSK-së në Prishtinë

Vetëvritet një pjesëtar i FSK-së në Prishtinë

Vjosa Osmani rritet edhe për 33 anëtarë të LDK’së

Vjosa Osmani rritet edhe për 33 anëtarë të LDK’së

Votimi i buxhetit 2021, Hoti kërkon mbështetje nga deputetët

Votimi i buxhetit 2021, Hoti kërkon mbështetje nga deputetët

Liverpool – West Brom, formacionet zyrtare

Liverpool – West Brom, formacionet zyrtare