Heerenveen ia cakton çmimin e largimit Arbër Zenelit, yllin e Kosovës e duan në Turqi, Francë, Itali e Angli

10.01.2019 22:37
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Heerenveen ia cakton çmimin e largimit Arbër Zenelit, yllin e Kosovës e duan në Turqi, Francë, Itali e Angli

Arbër Zeneli është njëri nga futbollistët më të mirë në kampionatin holandez.

Sulmuesi i talentuar nga Kosova, po kalon nëpër një formë të jashtëzakonshme, duke shënuar katër gola dhe duke dhuruar 10 asistime.

23-vjeçari ëhtë futur në vitin e tij të fundit të kontratës me klubin holandez Heerenveen dhe ofertat për të nuk po mungojnë.

Zeneli nuk ka pranuar ende rinovimin me klubin holandez kontrata e së cilit skadon në janarin e vitit 2020.

Heerenveen është gati ta lë të lirë të largohet Zeneli pasi dëshirojnë të fitojnë sa më shumë nga shitja e tij.

Skuadra holandeze i ka caktuar çmimin e largimit prej tre milionë eurove sulmuesit anësorë.

Për Zenelin interesim kanë shfaqur dy skuadrat e mëdha turke, Galatasaray dhe Fenerbahce.

Ndërkohë në Angli është Crystal Palace që ka treguar interesim për lojtarin ndërsa në Itali, Fiorentina.

Krejt në fund në garë për reprezentuesin e Kosovës është futur edhe skuadra franceze Strasbourg.

Kujtojmë që Zeneli iu bashkua Heerenveenit në vitin 2016 nga skuadra suedeze Elfsborg. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Oriola Marashi sfilon për markën e famshme, “Guess”

Oriola Marashi sfilon për markën e famshme, “Guess”

Neki Emra gati për tregun turk, tregon për ofertën që i është bërë

Neki Emra gati për tregun turk, tregon për ofertën që i është bërë

​Motrat Lipa ‘pushtojnë’ tregun ndërkombëtar, ky është profesioni që ka zgjedhur Rina

​Motrat Lipa ‘pushtojnë’ tregun ndërkombëtar, ky është profesioni që ka zgjedhur Rina

Këto janë 3 arsyet që jeni më të lumtur gjatë verës

Këto janë 3 arsyet që jeni më të lumtur gjatë verës

Kundërshtohet propozimi që të zvogëlohen fushat dhe portat për futbollin e vajzave

Kundërshtohet propozimi që të zvogëlohen fushat dhe portat për futbollin e vajzave

Muller pranon oferta luksoze nga Kina

Muller pranon oferta luksoze nga Kina

Xherdan Shaqiri zgjedh formacionin e ëndrrave

Xherdan Shaqiri zgjedh formacionin e ëndrrave

Fifi tregon ku i blejnë VIP-at rrobat “firmë” nga 5 euro

Fifi tregon ku i blejnë VIP-at rrobat “firmë” nga 5 euro

PSG përgatitet ta shesë Neymarin

PSG përgatitet ta shesë Neymarin

Rashica: Nuk e ndërroj Kosovën, edhe po të më kërkonin 100 kombëtare

Rashica: Nuk e ndërroj Kosovën, edhe po të më kërkonin 100 kombëtare

Justin Bieber sfidon Tom Cruise: Përballemi në ring

Justin Bieber sfidon Tom Cruise: Përballemi në ring

Hazard: Nuk jam i shqetësuar për numrin te Reali

Hazard: Nuk jam i shqetësuar për numrin te Reali

14 ndeshjet pa humbje e ngritin Kosovën në ranglistën e FIFA-s

14 ndeshjet pa humbje e ngritin Kosovën në ranglistën e FIFA-s

Sporti gjatë verës ul stresin dhe kilogramët e tepërt

Sporti gjatë verës ul stresin dhe kilogramët e tepërt

Pesë futbollistët që Conte i dëshiron te Interi, secili më i mirë se tjetri

Pesë futbollistët që Conte i dëshiron te Interi, secili më i mirë se tjetri

Elvana Gjata e mrekullueshme në fotosesionin e ri

Elvana Gjata e mrekullueshme në fotosesionin e ri