Haziri takon kryetarin e Odës Ekomike Indiano-Kosovare për mundësitë e bashkëpunimit në zhvillimin ekonomik, arsim e shëndetësi

21.10.2019 15:34
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Haziri takon kryetarin e Odës Ekomike Indiano-Kosovare për mundësitë e bashkëpunimit në zhvillimin ekonomik, arsim e shëndetësi

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, I shoqëruar nga nënkryetari Arbër Ismajli dhe drejtoresha për Zhvillim Ekonomik, Valbona Tahiri, ka pritur në takim pune kryetarin e Odës Ekonomike Indiano-Kosovare, Anil Mishra.

Në takim u bisedua për mundësitë e bashkëpunimit në zhvillim ekonomik, në arsim, shëndetësi e resorë të tjerë.

Kryetari Haziri e ka falënderuar z. Mishra për vizitën dhe ofrimimin e mundësive për bashkëpunim e investime direkte, e do që do ndikonte në zhvillim ekonomik lokal, e më mundësi të rritjes së numrit të punëtorëve.

Ndërkaq, kryetari i Odës Ekonomike Indiano-Kosovare, Anil Mishra, e ka falënderuar kryetarin Haziri për pritjen e ngrohtë, ndërkaq ka shfaqur shpresën se në të ardhmen e afërt do t’i konkretizojnë bashkëpunimet në fushat e sipërpërmendura, në interes të vendeve./Infosot/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Haradinaj: Rugovën e kam votuar, por historia do ta cilësojë o me tradhti, o me budallaki o me raki

Haradinaj: Rugovën e kam votuar, por historia do ta cilësojë o me tradhti, o me budallaki o me raki

AIPAC fton Vuçiqin si folës, Twitteri vërshohet me kritika për “mohuesin e gjenocidit”

AIPAC fton Vuçiqin si folës, Twitteri vërshohet me kritika për “mohuesin e gjenocidit”

Koronavirusi: Shteti thotë se është “duke punuar që të ndërmerren të gjitha masat”

Koronavirusi: Shteti thotë se është “duke punuar që të ndërmerren të gjitha masat”

Kryeministri Kurti priti në takim delegacionin e Fondit Monetar Ndërkombëtar

Kryeministri Kurti priti në takim delegacionin e Fondit Monetar Ndërkombëtar

Kush janë tre kompanitë që kanë tregun më të madh të suplementeve në Shqipëri

Kush janë tre kompanitë që kanë tregun më të madh të suplementeve në Shqipëri

Vriten dy persona, viktimat motër e vëlla

Vriten dy persona, viktimat motër e vëlla

Lekaj: Nëse Qeveria Kurti vendos reciprocitet, unë nuk do të merrem me politikë

Lekaj: Nëse Qeveria Kurti vendos reciprocitet, unë nuk do të merrem me politikë

Pas 25 vitesh, Edi Rama i pari kryeministër që viziton Moskën

Pas 25 vitesh, Edi Rama i pari kryeministër që viziton Moskën

Ali Berisha: Taksa ndaj produkteve serbe është aset nacional për Kurtin

Ali Berisha: Taksa ndaj produkteve serbe është aset nacional për Kurtin

Ish-kryesuesja e bordit i Telekomit ka 4 vende tjera të punës

Ish-kryesuesja e bordit i Telekomit ka 4 vende tjera të punës

Thaçi në Uashington, fton think-tanket të bëhen pjesë e momentumit për Kosovën dhe Ballkanin Perëndimor

Thaçi në Uashington, fton think-tanket të bëhen pjesë e momentumit për Kosovën dhe Ballkanin Perëndimor

Nuk ka coronavirus në Kosovë, tri rastet e fundit dalin negative

Nuk ka coronavirus në Kosovë, tri rastet e fundit dalin negative

Ky është parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

Ky është parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

Mijëra qytetarë në vit heqin dorë nga nënshtetësia e Kosovës

Mijëra qytetarë në vit heqin dorë nga nënshtetësia e Kosovës

Infektologu Krasniqi: Rreziku nga përhapja e koronavirusit në Kosovë ekziston

Infektologu Krasniqi: Rreziku nga përhapja e koronavirusit në Kosovë ekziston

Zvicra konfirmon rastin e parë me koronavirus

Zvicra konfirmon rastin e parë me koronavirus