Haziri: S’ka dyshim, kryeministri i takon Vetëvendosjes

04.11.2019 23:56
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Haziri: S’ka dyshim, kryeministri i takon Vetëvendosjes

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka thënë se nuk ka provokuar askënd kur ka thënë se emri i kryeministrit të Vetëvendojes kalon nëpër zyrat e LDK-së.

Ka thënë se edhe po të dilte LDK-ja parti e parë në zgjedhjet e 6 tetorit, emri i kryeministrit të saj do të kalonte nëpër zyrat e Vetëvendosjes.

është provokim, më shumë militantët partiakë mund të ndjehen të provokuar. Ka qenë disktutim politik. Ne po takohemi, po e respektojmë dhe e dëgjojmë njëri-tjetrin deri në fund. Natyrisht jemi të ndryshëm, por me besim shumë të madh qytetar”, ka thënë Haziri, në Rubikon të KTV-së.

Haziri ka thënë se LDK-ja, si edhe vet ai, ka qenë i qartë para zgjedhjeve, në deklarimin se kushdo që ka vota më shumë i takon posti i kryeministrit.

“Kam thënë se kalon nëpër zyrat e LDK-së, sepse realisht kalon nëpër zyrat e LDK-së. Natyrisht se nëse certifikohet nesër rezultati, për ne është e qartë – partia që ka më shumë vota e ka kryeministrin. Me vet faktin që kemi një rezultat të përafërt, por të qartë dhe të pranueshëm edhe për ne edhe për partitë e tjera, tregon se ne po krijojmë një klimë të re e një frymë të re të ndarjes së përgjegjësive”, ka thënë Haziri.

“Nëse ne do të dilnim partia e parë, emri i kryeministrit të LDK-së do të kalonte nëpër zyrat e Vetëvendosjes”, ka thënë ai.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kriza e pandemisë rrit rrezikun për korrupsion dhe keqpërdorime në Maqedoninë e V.

Kriza e pandemisë rrit rrezikun për korrupsion dhe keqpërdorime në Maqedoninë e V.

Bizneset që nuk kanë aplikuar do të gjobiten/ Tatimet publikojnë përfituesit për pagën e luftës Covid-19

Bizneset që nuk kanë aplikuar do të gjobiten/ Tatimet publikojnë përfituesit për pagën e luftës Covid-19

Ahmeti thotë se rastet e reja ishin të pritshme, situata është e menaxhueshme

Ahmeti thotë se rastet e reja ishin të pritshme, situata është e menaxhueshme

29 raste të reja me koronavirus – vetëm një i shëruar

29 raste të reja me koronavirus – vetëm një i shëruar

Mustafa edhe një mesazh për Vjosa Osmanin pas takimit me Forumin e Gruas së LDK’së

Mustafa edhe një mesazh për Vjosa Osmanin pas takimit me Forumin e Gruas së LDK’së

Rama: Do të jem në qeveri deri më 2029

Rama: Do të jem në qeveri deri më 2029

Zemaj takon Ekipin e Kosovës të Kombeve të Bashkuara, vlerëson kontributin për pandeminë

Zemaj takon Ekipin e Kosovës të Kombeve të Bashkuara, vlerëson kontributin për pandeminë

​Kurti: Politikanët e sotëm janë të prapambetur në krahasim me ata të Lidhjes së Prizrenit

​Kurti: Politikanët e sotëm janë të prapambetur në krahasim me ata të Lidhjes së Prizrenit

Thaçi kujton 142-vjetorin e themelimit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit

Thaçi kujton 142-vjetorin e themelimit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit

Hoti: Kompetencat e mia kushtetuese për të udhëhequr dialogun nuk mund t’ia jap dikujt tjetër

Hoti: Kompetencat e mia kushtetuese për të udhëhequr dialogun nuk mund t’ia jap dikujt tjetër

Këta janë emrat që do t’i zëvendësojnë deputetët që kaluan në Qeveri

Këta janë emrat që do t’i zëvendësojnë deputetët që kaluan në Qeveri

RrGK: Të ndalen sulmet ndaj Vjosa Osmanit

RrGK: Të ndalen sulmet ndaj Vjosa Osmanit

Vuçiq: Perëndimi i përçarë për shkak të Kosovës, garë kush do ta udhëheq lojën

Vuçiq: Perëndimi i përçarë për shkak të Kosovës, garë kush do ta udhëheq lojën

​Anulohet të gjitha fluturimet e parapara në Aeroportin e Prishtinës

​Anulohet të gjitha fluturimet e parapara në Aeroportin e Prishtinës

Shtatë të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Maqedoni të Veriut

Shtatë të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Maqedoni të Veriut

Një punëtor rrëzohet nga ndërtesa në Prishtinë

Një punëtor rrëzohet nga ndërtesa në Prishtinë