Haziri përgëzon kampionin absolut Flamur Grabovcin

19.04.2019 15:46
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Haziri përgëzon kampionin absolut Flamur Grabovcin

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka pritur në një takim fituesin e Kupës së Kosovës dhe kampionin absolute në bodibilding, Flamur Grabovcin, të cilin e ka përgëzuar për këto suksese të jashtëzakonshme.

“Sportisti Grabovci është një talent dhe sportist që me përkushtim të madh dhe disiplinë në punë, duke dhënë maksimumin e tij, është kuadri që do ta përfaqësoj denjësisht Kosovën në të gjitha garat e bodibilding-ut në rrafshin ndërkombëtar. Komuna e Gjilanit do të vazhdojë mbështetjen e saj për këtë sportist dhe kolegët e tij. Gjilani, si qytet i sportit, natyrisht që në brendin e vet ka hise edhe suksesi i kampionit Flamur Grabovci, të cilit i dëshirojmë shëndet në përfaqësim gjatë të ardhmes”, ka thënë kryetari, Lutfi Haziri.

Ndërsa, sportisti Flamur Grabovci, ka thënë se nga viti 2016 deri më sot, Gjilanit i ka sjellë kupën e shtatë duke kulmuar me këtë të fundit si kampion absolut, përderisa ka falënderuar kryetarin Haziri për mbështetjen e madhe.

“Për tri vjet kam sjellë në Gjilan shtatë kupa me këto të fundit. Kemi marrë ftesën e parë për përfaqësimin e Kosovës dhe jemi duke punuar vazhdimisht që nga garat ndërkombëtare të kthehemi me trofe si përfaqësues të Kosovës. Falënderoj kryetarin Haziri për mbështetjen që ka dhënë për mua dhe kolegët tanë”, tha ai.

Në fund, Grabovci theksoi se është duke punuar shumë që nën petkun e përfaqësimit të Kosovës të sjellë rezultate më të mëdha./Infosot/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Partia zvicerane kundër marrëveshjes për pensionet: Kosova vend i korruptuar, udhëhiqet nga klanet

Partia zvicerane kundër marrëveshjes për pensionet: Kosova vend i korruptuar, udhëhiqet nga klanet

Veseli ngushëllon për vdekjen e Alber Rohan, kujton takimin e parë me të gjatë luftës

Veseli ngushëllon për vdekjen e Alber Rohan, kujton takimin e parë me të gjatë luftës

Gjuha e urrejtjes, reflektim i nacionalizmit maqedonas ndaj shqiptarëve

Gjuha e urrejtjes, reflektim i nacionalizmit maqedonas ndaj shqiptarëve

Parlamenti i Zvicrës miraton Marrëveshjen me Kosovën për Pensionet

Parlamenti i Zvicrës miraton Marrëveshjen me Kosovën për Pensionet

Taksa godet bujqit, s’ka rezerva të grurit

Taksa godet bujqit, s’ka rezerva të grurit

Jahjaga: Gruaja kosovare nuk e ka vendin në kuzhinë por në sporte

Jahjaga: Gruaja kosovare nuk e ka vendin në kuzhinë por në sporte

Lirohet avokati që publikoi rastin e vajzës nga Drenasi: Kam pasur trajtim çnjerëzor në burg

Lirohet avokati që publikoi rastin e vajzës nga Drenasi: Kam pasur trajtim çnjerëzor në burg

Prokuroria në Prizren sekuestron qindra pako të medikamenteve të kontrabanduara nga Serbia

Prokuroria në Prizren sekuestron qindra pako të medikamenteve të kontrabanduara nga Serbia

Prokuroria: Fotografia e Brovinës u nxor nga interneti, s’ka të bëjë me rast të dhunës seksuale

Prokuroria: Fotografia e Brovinës u nxor nga interneti, s’ka të bëjë me rast të dhunës seksuale

Bien çmimet e importit në tre mujorin e parë të këtij viti

Bien çmimet e importit në tre mujorin e parë të këtij viti

Tahiri: Të korruptuarit nuk duhet të ndëshkohen asnjëherë me masa alternative

Tahiri: Të korruptuarit nuk duhet të ndëshkohen asnjëherë me masa alternative

Thaçi: Të rinjtë duhet të lëvizin lirshëm, Kosova po diskriminohet nga BE-ja për vizat

Thaçi: Të rinjtë duhet të lëvizin lirshëm, Kosova po diskriminohet nga BE-ja për vizat

Daut Haradinaj ka disa fjalë për veprimin e Daçiqit me dollarë

Daut Haradinaj ka disa fjalë për veprimin e Daçiqit me dollarë

Kur do të vijë Dita e Kiametit? Flet hoxhë Rama

Kur do të vijë Dita e Kiametit? Flet hoxhë Rama

Qeveria gjermane: Fokus i takimit Merkel-Haradinaj marrëdhëniet Kosovë-Serbi

Qeveria gjermane: Fokus i takimit Merkel-Haradinaj marrëdhëniet Kosovë-Serbi

Palmer: Nuk vendosim afate, por dialogu duhet të vazhdojë urgjentisht

Palmer: Nuk vendosim afate, por dialogu duhet të vazhdojë urgjentisht